News Portal

 • भक्तपुर नगरपालिकाले उचाल्यो जिल्लाब्यापी राष्ट्रपति रनिङ शिल्डको उपाधी

  भक्तपुर पोष्ट संवाददाता भक्तपुर, २९ पुस २०८०
  १९६ पटक
  भक्तपुर, २९ पुस २०८०

  विद्यालय स्तरीय भक्तपुर जिल्लाब्यापी राष्ट्रपति रनिङ शिल्डको उपाधी भक्तपुर नगरपालिकाले उचालेको छ । १२ औं राष्ट्रपति रनिङ शिल्ड खेलकुद प्रतियोगितामा सबैभन्दा धेरै पदक जित्दै भक्तपुर नगरपालिकाले उपाधी हात पारेको हो ।

  भक्तपुर नगरपालिका ३२ स्वर्ण सहित प्रथम भएको आयोजक भक्तपुर जिल्ला खेलकुद बिकास समितिका अध्यक्ष दिपक थापाले पुष्टि गरेका छन् । १९ स्वर्णसहित मध्यपुर थिमी नगरपालिका दोस्रो र ९ स्वर्णसहित सूर्यविनायक नगरपालिका तेस्रो बनेका अध्यक्ष थापाले बताए । ७ स्वर्ण सहित चाँगुनारायण नगरपालिका प्रतियोगिताको पुछारमा परेको छ ।

  पुस २७ देखि २९ गते सम्म संचालन भएको उक्त प्रतियोगितामा नगरपालिकाहरुबाट बिजयी भएर आएका खेलाडी र खेल टोलीबीच प्रतिष्पर्धा भएको थियो । स्वास्थ्यका लागि खेलकुद, राष्ट्रका लागि खेलकुद भन्ने नाराका साथ शुरु प्रतियोगिताको उद्घाटन सूर्यविनायक नगरपालिकाका प्रमुख बासुदेव थापाले गरेका थिए ।

  प्रतियोगितामा भलिबल, एथलेटिक्स, तेक्वान्डो, उसु , कराते, कबड्डीमा प्रतिष्पर्धा भएको थियो । प्रतियोगितामा ७ सय बढी विद्यार्थीहरु प्रतिस्पर्धामा उत्रिएका थिए ।

  यसैबीच आइतवार नै बिजयी पालिका र खेलाडीलाई पदक र पुरस्कार वितरण गर्दै १२ औँ जिल्ला स्तरीय राष्ट्रपति रनिङ शिल्ड खेलकुद प्रतियोगिताको समापन कार्यक्रम समेत सम्पन्न भएको छ । पूर्व उद्योगमन्त्री महेश बस्नेतको प्रमुख आतिथ्यतामा सम्पन्न समापन कार्यक्रममा पूर्वमन्त्री बस्नेतले स्थानीय सरकारले खेलकुदको बिकासमा सकारात्मक प्रयास गरिरहेका उल्लेख गर्दै खेलकुदले खेलाडीको व्यक्तित्व बिकास गर्ने मात्र नभई देशकै शिर उचो बनाउन सक्ने बताएका छन् ।भक्तपुरमा आफूले अन्तराष्ट्रिय स्तरको रंगशाला बनाउन प्रयास गरेको तर भक्तपुरका कतिपय राजनीतिक दलहरुले त्यसको विरोध गर्दा त्यो सम्भव हुन नसकेको बताउदै खेलक्षेत्रमा त्यसले ठुलो क्षती पुगेको जिकिर गरे ।

  उक्त अवसरमा जिल्ला समन्वय समितिका प्रमुख ईश्वरबहादुर थापा, नगरपालिकाका प्रतिनिधि, नेपाल भलिबल सघका केन्द्रीय उपाध्यक्ष गौतम प्रसाद लासीवा, नेशनल प्याव्सन भक्तपुरका जिल्ला अध्यक्ष संजय खड्का, प्याव्सन भक्तपुरका जिल्ला अध्यक्ष सुरेन्द्र श्रेष्ठ, भक्तपुर भलिबल संघका अध्यक्ष विनोद चरण राय, नेपाल तेक्वान्डो संघका जिल्ला अध्यक्ष श्याम तजले, भक्तपुर एथलेटिक्स सङ्घका अध्यक्ष आशाराम गोथे लगायत विभिन्न खेल सम्बद्ध व्यक्तित्वहरुको आतिथ्यता रहेको भक्तपुर जिल्ला खेलकुद बिकास समितिकी सदस्य रत्नकेसरी प्रजापतिले जनाएकी छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  आदर्शस्थित औषधी पसलमा आगलागी, लाखौंको क्षती

  भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिका आदर्श चोक स्थित एक औषधी पसलमा एकाबिहानै आगलागी भएको छ । इन्द्र...

  राधेराधेस्थित हनुमन्ते खोलामा स्कुटी सहित मानिस मृत फेला

  भक्तपुरको राधेराधेस्थित हनुमन्ते खोलामा स्कुटी सहित एकजना व्यक्ति मृत अवस्थामा फेला परेका छन । मध्यपुर...

  मध्यपुर थिमिमा ब्लड बैंक स्थापना हुने, लायन्स क्लवले १ करोड ३२ लाख सहयोग गर्ने

  मध्यपुर थिमि नगरपालिकाले संचालन गरेको नेपाल कोरिया मैत्री नगरपालिका अस्पतालमा ब्लड बैंक स्थापनाका लागि लायन्स...

  बालकोट बस्ने ३२ वर्षिया बुढाथोकी पक्राउ

  उदयपुरको त्रियुगा नगरपालिका वडा नं. ३ घर भई हाल भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिका वडा नम्बर-१ बालकोट...

  नयाँ सत्ता समीकरणसंगै तीन मन्त्रीले लिए सपथ

  नयाँ सत्ता समीकरण संगै तीन मन्त्रीले सपथग्रहण गरेका छन् । प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डको सिफारिसमा...