News Portal

 • यस्तो बन्यो भक्तपुरको गौरवको योजना : २५ गते उद्घाटन

  भक्तपुर पोष्ट संवाददाता भक्तपुर, २० फागुन २०८०
  २६४ पटक
  bhajya pukhu bhaktapurभक्तपुर, २० फागुन २०८०

  १२ औं शताब्दीमा बनेको भक्तपुरको भाज्या पोखरीको पुनर्निर्माण सम्पन्न गरिएको छ । लोप हुने अवस्थामा रहेको पोखरीलाई भक्तपुर नगरपालिकाले पुनर्जीवन दिएको हो ।

  भक्तपुर नगरपालिका वडा नम्बर-१ दुधपाटीस्थित भक्तपुर क्याम्पससंगै जोडिएको भाज्या पुखु(भाज्या पोखरी) पुनर्निर्माणको काम सम्पन्न भएको वडासदस्य सूर्यप्रसाद श्रेष्ठले जनाएका छन् । लक्ष्मीनारायण खत्रीको अध्यक्षतामा रहेको उपभोक्ता समितिले करिब ३ करोड लागतमा पुनर्निर्माण कार्य सम्पन्न गरेको वडा सदस्य श्रेष्ठले जनाएका हुन् ।

  फागुन २५ गते शिवरात्रीको दिन यसको उद्घाटन गर्ने तयारी रहेको वडा नम्बर १ का वडाध्यक्ष श्याम कृष्ण खत्रीले जानकारी गराए । भाज्या पुखुको बीचमा जलेश्वरनाथ मन्दिर समेत पुनर्निमाण गरिएकोले नगरपालिकाले यसको उद्घाटनका लागि शिवरात्रीको दिन चुनेको हो । भग्नावशेषको रुपमा रहेको भाज्यापुखुको बीचमा माटोको थुम्को रहेपनि भक्तपुर नगरपालिकाले पुरात्वविदहरुको सहयोगमा अध्ययन गर्दा पोखरीको बीचमा जलेश्वर मन्दिर रहेको इतिहासका आधारमा मन्दिर पुनर्निर्माण गरिएको वडाध्यक्ष खत्रीले बताएका छन् ।

  अध्ययन अनुसन्धानको जिम्मा पाएका प्रा.डा. पुरुषोत्तमलोचन श्रेष्ठले भाज्या पोखरीको अध्ययन–अनुसन्धानकै क्रममा पोखरीको मध्यभागमा पश्चिमाभिमुख शिखर शैलीको जलेश्वर मन्दिर भएको थाहा हुन आएको बताए । उनले भक्तपुर नपाले भाज्या पोखरीको जीर्णोद्धार एवम् जलेश्वर मन्दिरको पुनःनिर्माण मौलिक शैली र स्वरुपमा गर्नु प्रशंसनीय कार्य भएको बताए ।

  भक्तपुर नगरपालिकाका प्रमुख सुनिल प्रजापतिले नगरपालिकाकाले गरिरहेको सम्पदा संरक्षण कार्यले इतिहासको रक्षा हुनुका साथै भक्तपुरको आन्तरिक र बाह्य पर्यटन विकासमा महत्वपूर्ण भूमिका खेल्ने बिश्वास व्यक्त गरेका छन् । भाज्या पोखरी नगरपालिकाको गौरवको योजना भएको उनको भनाइ छ ।

  नेपाल मजदुर किसान पार्टीका अध्यक्ष नारायणमान बिजुक्छेँ (रोहित) ले फागुन २५ गते भाज्या पोखरी उद्घाटन गर्ने र यसको पुनःनिर्माणबारे प्रष्ट पार्ने पुस्तक बिमोचन गर्ने कार्यक्रम तय गरिएको नगरपालिकाले जनाएको छ ।

  default

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  लेखक खाइजूको भोगाइमा आधारित यमलोक यात्रा सार्वजनिक

  लेखक श्रीराम खाइजूको सातौं कृति  सार्वजनिक भएको छ ।  आफ्नै जीवनको संस्मरण समेटिएको पुस्तक यमलोकको...

  सडकमा उत्रियो गठ्ठाघरको नवदुर्गा महिला समुह

  सरसफाइ केन्द्रीत अभियान चलाइरहेको राष्ट्रको लागि दुई घण्टा अभियान लोकप्रिय बन्दै जाँदा भक्तपुरमा सरसफाइ अभियानकै...

  सार्वजनिक स्थल सफाइमा सक्रिय हुँदै गठ्ठाघरको नवदुर्गा महिला समुह

  सरसफाइ केन्द्रीत अभियान चलाइरहेको राष्ट्रको लागि दुई घण्टा अभियान लोकप्रिय बन्दै जाँदा भक्तपुरमा सरसफाइ अभियानकै...

  शासक दलहरु मन्त्री पदकै निम्ति हानाथाप गरिरहेका छन् : गोसाई

  नेपाल मजदुर किसान पार्टीका केन्द्रीय सदस्य एवं वागमती प्रदेश सभाका सदस्य सुरेन्द्रराज गोसाईले शासक दलहरु...

  सल्लाघारीमा जारी महोत्सवमा दैनिक हजारौको भीड, किनमेल र मनोरन्जन नै मुख्य आकर्षण

  सल्लाघारीस्थित १०८ रोपनी मैदानमा जारी ८ औं भक्तपुर औद्योगिक साँस्कृतिक पर्यटन तथा व्यापार महोत्सव धुमधामका...