News Portal

 • शासक दलहरु मन्त्री पदकै निम्ति हानाथाप गरिरहेका छन् : गोसाई

  भक्तपुर पोष्ट संवाददाता भक्तपुर, २९ चैैत २०८०
  १७६ पटक
  भक्तपुर, २९ चैैत २०८०

  नेपाल मजदुर किसान पार्टीका केन्द्रीय सदस्य एवं वागमती प्रदेश सभाका सदस्य सुरेन्द्रराज गोसाईले शासक दलहरु जस्तो सुकै दुर्दशा भोगेपनि अन्ततः मन्त्री र पदकै निम्ति हानाथाप गरिरहेका आरोप लगाएका छन् । उनीहरुमा कहिल्यै चेत नआउने र जनताप्रति उत्तरदायी नरहेका सांसद गोसाईले आरोप लगाएका हुन् ।

  नेपाल क्रान्तिकारी शिक्षक संघ भक्तपुर जिल्ला समितिले ४५औं शिक्षक दिवसका अवसरमा आयोजना गरेको प्रवचन कार्यक्रम लाई बिहीवार सम्बोधन गर्दै प्रदेश सांसद गोसाईले अपराधलाई राजनीतिकरण र राजनीतिलाई अपराधीकरण गरिरहेका शासक दलहरुले भ्रष्टाचार र आर्थिक अनियमिततालाई निरन्तरता दिइरहेको जिकिर गरे । इज्जत, प्रतिष्ठा, नैतिकता, सिद्धान्त र विचारको संकट ल्याएकै कारण शासक दलहरुबाट देशले आश गर्न नसक्ने उनको दावी छ ।

  उक्त अवसरमा सांसद गोसाईले समुदायले बुझ्ने गरी, समाजले अनुभव गर्ने गरी शिक्षकहरुले सहभागीतामूलक र अन्तरक्रियात्मक छलफल कार्यक्रमहरु ल्याउनुपर्नेमा पनि जोड दिएका छन् । उनले विद्यार्थीहरु कक्षा १२ पछि विदेश जानुमा शासक दल, अभिभावक र शिक्षकहरुको पनि कमजोरी रहेको भन्दै उनीहरुलाई देशमै रहने वातावरण बनाउनुपर्ने आवश्यकता औल्याए । अंकको जोड घटाउतिर लागे जो सुकैले दुःख पाउने बताउँदै सांसद गोसाईले शिक्षकहरुले शिक्षालाई व्यवहारिक र विद्यार्थी मैत्री बनाउदै सभ्य र सम्मुन्नत समाज निर्माणका लागि अग्रसर हुनुपर्नेमा जोड दिए ।

  नेपाल क्रान्तिकारी शिक्षक संघका केन्द्रीय सहसचिव जगन्नाथ सुजखुले शिक्षक संघर्ष र आन्दोलनबाट हासिल गरेका उपलब्धिको स्मरण गर्दै शिक्षा क्षेत्रमा राम्रा र सक्षम शिक्षकको आवश्यकता रहेको चर्चा गरे । उनले बाल विकास सहयोगीहरुलाई शिक्षकको दर्जा दिनुपर्नेमा जोड दिँदै विषय र तहअनुसारको जनशक्ति पु¥याए मात्रै शैक्षिक संस्था राम्रो बन्ने बताए ।

  जोरपाटी माविका प्रधानाध्यापक हरिप्रसाद ढकालले व्यंग्यात्मक कविता प्रस्तुत गर्दै बेथितिबारे व्यंग्य गरे । उक्त कार्यक्रममा अर्का केन्द्रीय सदस्य अम्बिका न्याइच्याईले वि.सं २०२८ सालको शिक्षा ऐनलाई टेकेर काम गरिरहेका शिक्षकहरुलाई शिक्षा विधेयक २०८० ले अप्ठ्यारो पारेको बताइन ।

  आयोजक समितिका अध्यक्ष गणेश राम थुसाले शिक्षक संघर्षमा अग्रजहरुको योगदानलाई कदर गर्दै शिक्षकको सीप र साधनलाई देश र जनताको हितमा सही सदुपयोग गर्नुपर्नेमा जोड दिए । कार्यक्रममा राजन लाखा, घनश्याम खड्कालगायतले शिक्षक दिवसको महत्व माथि प्रकाश पारे ।

  उक्त अवसरमा शिक्षकका हकहितका अलावा शिक्षा विधेयकभित्र रहेका कमी कमजोरीहरुलाई औल्याइनुका साथै एसइई परीक्षालाई निरन्तरता दिनुपर्ने माग समेत गरिएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  पुँजीवादीहरु आफ्नो स्वार्थ सिद्ध गर्न प्रेस स्वतन्त्रताको कुरा गर्छन् : बिसंखे

  नेकपा (माओवादी केन्द्र) की स्थायी समिति सदस्य अन्जना बिसंखेले प्रेस स्वतन्त्रता पुँजीवादीहरुको कब्जामा परेको बताएकी...

  पाँचखालमा प्रदेश स्तरीय स्काउट क्याम्प हुने

  काभ्रेको पाँचखालमा प्रदेश स्तरीय वृहत स्काउट क्याम्प हुने भएको छ । नेपाल स्काउट पाँचखाल नगर...

  उपप्रधान तथा गृहमन्त्री लामिछानेको भक्तपुरमा १ रोपनी जग्गा

  सरकारका उपप्रधान तथा गृहमन्त्री रवि लामिछानेको भक्तपुरमा १ रोपनी १ आना पैतृक सम्पत्ति रहेको छ...

  कान्तिपुर मिडिया ग्रुपका अध्यक्ष कैलाश सिरोहिया पक्राउ

  कान्तिपुर मिडिया ग्रुपका अध्यक्ष कैलाश सिरोहिया पक्राउ परेका छन् । सिरोहियालाई नागरिकता कीर्ते आरोपमा प्रहरीले...

  भक्तपुरमाथि विभेद भएको छ : मेयर प्रजापति

  आदरणीय नगरबासी दाजुभाइ तथा दिदीबहिनीहरू, दोस्रो कार्यकालको निम्ति हामी निर्वाचित भएर बहाली भएको आज दुई...