News Portal

 • नवलपुरस्थित ग्रामिण साकोसले बार्षिक उत्सवमा सम्झिएपछि बालबालिका र जेष्ठ नागरिक दङ्ग

  प्रेमनाथ पाैडेलसर्लाही, १७ जेठ
  १०२५ पटक
  सर्लाही, १७ जेठ

  सर्लाहीको लालबन्दी -१ नवलपुर चौकमा रहेको ग्रामिण बचत तथा ॠण सहकारी संस्थाले आफ्नो ७ औं बार्षिक उत्सवमा आफ्ना बाल बचतकर्ता,जेष्ठ सदस्य तथा एक बृद्दाश्रमलाई सम्मान गर्दै सम्पन्न गरेको छ । संस्थाले बिहीबार संस्थाका अध्यक्ष रोचराज शर्माको अध्यक्षता एवम् लालबन्दी नगरपालिका वडा नम्बर -१ का वडा सदस्य हरेराम बस्नेतको प्रमुख आतिथ्यतामा आफ्नै संस्थाको प्राङ्गणमा बार्षिक उत्सव सम्पन्न गरेको हो ।

  उत्सबको प्रमुख अतिथी बस्नेतले सस्थाको नाममा तयार गरिएको केक काटेर  उत्सव उद्घाटन गरेका थिए । उत्सवका अबसरमा लालबन्दी -२ जुटपानीमा रहेको पद्द्मभुवनेश्वरी नमुना बृद्धाश्रमलाई नगद पाँच हजार , ७० बर्ष उमेर पार गरिसकेका तीन जना जेष्ठ शेयर सदस्यलाई करुवा र संस्थामा बाल बचत गर्ने ३९ जना बालबालिकालाई स्टेशनरी कापी, कलम र स्कूल ब्याग दिएर सम्मान गरिएको थियो । माया र सम्मान पाएर बालबालिका र जेष्ठ नागरिक दङ्ग परेका देखिन्थे ।

  २०५९ सालमा २६ सदस्यबाट डिभिजन कार्यालय सर्लाहीमा दर्ता भै बचत तथा ॠण समन्धी कारोबार गर्दै आएको यस संस्थाले बार्षिक उत्सव भने बिगत दुई बर्ष देखि मात्र मनाउन थालेको संस्थाका प्रबन्धक रोहित भट्टराईले बताए ।

  अहिले करीव ६ सय शेयर सदस्य रहेको यस ग्रामिण साकोसले शेयर सदस्यहरुको आय आर्जन र जिविकोपार्जनमा टेवा पुर्याउनको लागि कृषि ,व्यापार ,शिक्षा ,बायोग्यास लगायत क्षेत्रमा सहुलियत दरमा ॠण प्रवाह गर्नुको साथै सामाजिक काम तिज बिशेष ,समयसमयमा वृद्धाश्रमलाई भोजन , समाजमा रहेको बेथितिको बिरुद्ध सचेतना कार्यक्रम, जेहन्दार विद्यार्थीलाई छात्रबृत्ति लगायतको काम गरेको प्रति सहभागीहरुले सन्तोष व्यक्त गरेका थिए ।

  उक्त अवसरमा सहकारीकर्मीहरु मनोज अधिकारी ,शुष्मा दाहाल ,बर्षा लक्ष्मी पोख्रेल , तुलसी पौडेल लालबन्दी वडा नम्बर एक तथा दुई का संयुक्त वडा सचिब गोपाल थापा लगायतले सहकारीको बिषयमा बोलेका थिए । उक्त अवसरमा सहकारीको बिगत , बर्तमान र भावी योजना बारे प्रकाश पारिएको थियो ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  सूर्यविनायकमा राष्ट्रिय परिचयपत्रबारे सिकाउँदै सिडिओ कार्यालय

  राष्ट्रिय परिचयपत्रका लागि विवरण भर्ने सम्बन्धमा सूर्यविनायक नगरपालिकामा अभिमुखीकरण कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । जिल्ला...

  अस्पतालमै एमालेको वडाअधिवेशन, बिरामी त्रसित

  काठमाडौं। नेकपा एमालेले विरामीलाई नै त्रसित पार्नेगरी अस्पतालमै वडा अधिवेशन सम्पन्न गरेको छ। काठमाडौं तारकेश्वर...

  एउटै ब्यक्ति कांग्रेस र एमाले दुबै पार्टीको वडा नेतामा निर्वाचित

  दार्चुला । दार्चुलामा कांग्रेसको अधिवेशनबाट वडा उपसभापतिमा चयन भएका एक जना एमालेको वडा सचिवमा चयन...

  भक्तपुरको एमाले वडा अधिवेशन : धेरैमा सर्वसम्मत, मध्यपुरमा बिबाद मथ्थर तर बन्द सत्र बाँकी

  नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (एमाले)ले शनिबार देशभर वडा अधिवेशन सम्पन्न गरेको छ । यसैबीच भक्तपुर जिल्लामा...

  नेपाली बक्सिङ्ग टोली सर्विया प्रस्थान

  ‘आईबा वल्ड बक्सिङ च्याम्पियनसिप’मा सहभागी हुन नेपाली बक्सिङ्ग टोली सर्विया प्रस्थान गरेको छ । अन्तर्राष्ट्रिय...