News Portal

 • हुम्लामा हवाई यातायात बन्दसँगै आवत जावतमा समस्या

  राजन रावत/हुम्ला
  ४०८ पटक

   

  समायोजनका नाममा हवाई भाडा बृृद्धि गरेको भन्दै हुम्लाबासीले त्यसको बिरोध स्वरुप शनिबार हवाई यातायात बन्द गरेका छन ।

  संस्कृृति, पर्यटन तथा नागरिक उड्डयान मन्त्रालयले नयाँ समायोजन गरेको हवाई भाडाबाट हुम्लाबासीले यस अघि पाउदै आएको सहुुलियत फ्लाईटको सुुबिधा समेत खोसेको भन्दै पहिलो चरणको अन्तिम बिरोधको कार्यक्रम अन्र्तगत शनिवार हवाई यातायात बन्द गरिएको हो ।

  हवाई यातायात बन्दसँगै नेपालगंजबाट सिमकोटका लागि हुुने उडान सञ्चालनमा आउन सकेन । बन्दकर्ताहरुले बिहान सात बजेबाटै बिमानस्थलको नागरिक उड्यन कार्यालय बन्द गरेपछि हवाई सेवा सुुचारु हुुन नसकेको बन्दकर्ता प्राध्यापक संघका अध्यक्ष बसन्त रोकायाले बताए । शनिवारबाट पहिलो चरणका आन्दोलन पुुरा भएको र सरकारले त्यसको सुुनुुवाई नगरेको कारण अब दोस्रो चरणको आन्दोलन गरिने उनले बताए ।

  हवाई सेवा बन्दको कार्यक्रम संगै पहिलो चरणका बिरोधका कार्यक्रम समेत सफल रुपमा सम्पन्न भएको उद्योग बाणिज्य संघका अध्यक्ष नाम्ग्याल तामाङले बताए । हवाई भाडा बृृद्धिको बिरुद्धमा जिल्लाका सात वटै गाँउपालिका, नेपाल कम्युुनिष्ट पार्टी ( नेकपा), नेपाली काँगे्रेस, संघिय समाजवादी फोरम नेपाल, उद्योग बाणिज्य संघ, नेपाल पत्रकार महासंघ, निर्माण ब्यबसायी संघ, होटेल ब्यबसायी संघ, प्राध्यापक संघ र नागरिक समाजको सहभागिता रहेको प्राध्यापक संघका अध्यक्ष रोकायाले जानकारी दिए ।

  यस अघि हवाई भाडामा सिन्डिकेट भएको भन्दै सरकारले नेपालगंजबाट सिमकोटका लागि चार्टर फ्लाईट हटाएर नेपालगंजवाट सिमकोट र सिमकोटबाट नेपालगंजका लागि समान भाडादर सात हजार एक सय ९० रुपियाँ कायम गरेको थियो । जुुन गत जेठ १० गतेवाट कार्यान्वयनमा आएको थियो । तर, हुम्लाबासीले यस अघिको दुुईतर्फी पाँच हजार दुुई सय ९० रुपियाँ पाउदै आएकोमा सहुुलियत फ्लाईटको भन्दा हालको भाडा बढाएको भन्दै दुुई तीन पटक ज्ञापन पत्र पेश गर्दा पनि कुुनै सुुनुुवाही नभएको आयोजकले जनाएको छ ।

  पहिलो चरणका अन्य कार्यक्रमहरुमा गाँउपालिकामा धर्ना, प्रशासन, नागरिक उड्यन प्राधिकरणका धर्ना र सिमकोट बन्द जस्ता बिरोधका कार्यक्रमहरु सफल रुपमा सम्पन्न भएको आयोजकले जनाएका छन ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  क्रिप्टोकरेन्सीलाई मान्यता पाउनुपर्ने माग गर्दै सर्वोच्चमा रिट दर्ता

    डिजिटल मुद्रा क्रिप्टोकरेन्सीलाई मान्यता पाउनुपर्ने माग राखी सर्वोच्च अदालतमा बिहीबार रिट निवेदन दर्ता भएको...

  नागरिकता विधेयक पास भए नेपालमा लेन्डुप दोर्जेहरुको जन्म हुन्छः प्रेम सुवाल

  नेपाल मजदुर किसान पार्टीका सांसद प्रेम सुवालले नागरिकता विधेयक पास गर्नु राष्ट्रघाती काम हुने बताएका...

  नागरिकता विधेयकबारे संसदमा चर्काचर्की

  राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीले फिर्ता पठाएको नागरिकता विधेयक सरकारले जस्ताको तस्तै पास गर्ने तयारी गरेपछि त्यसको...

  भेटाएको नागरिकता दुरुपयोग गरी ठगीगर्ने तीन जना पक्राउ

    भेटाएको नागरिकता दुरुपयोग गरी कम्पनी खोलेर ठगी कार्यमा संलग्न तीन जनालाई प्रहरीले पक्राउ गरेको...

  राष्ट्रपतिप्रति सांसद गजेन्द्र महतको व्यंग्यः राष्ट्रपतिलाई अफ्ट्यारा कामहरू राति नै फत्ते गर्ने बानी परिसक्यो

  नेकपा माओवादी केन्द्रका सांसद गजेन्द्र महतले राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीप्रति व्यंग्य गरेका छन्। संसदको दुवै सदनले...