News Portal

 • हुम्लामा हवाई यातायात बन्दसँगै आवत जावतमा समस्या

  राजन रावत/हुम्ला
  ५१२ पटक

   

  समायोजनका नाममा हवाई भाडा बृृद्धि गरेको भन्दै हुम्लाबासीले त्यसको बिरोध स्वरुप शनिबार हवाई यातायात बन्द गरेका छन ।

  संस्कृृति, पर्यटन तथा नागरिक उड्डयान मन्त्रालयले नयाँ समायोजन गरेको हवाई भाडाबाट हुम्लाबासीले यस अघि पाउदै आएको सहुुलियत फ्लाईटको सुुबिधा समेत खोसेको भन्दै पहिलो चरणको अन्तिम बिरोधको कार्यक्रम अन्र्तगत शनिवार हवाई यातायात बन्द गरिएको हो ।

  हवाई यातायात बन्दसँगै नेपालगंजबाट सिमकोटका लागि हुुने उडान सञ्चालनमा आउन सकेन । बन्दकर्ताहरुले बिहान सात बजेबाटै बिमानस्थलको नागरिक उड्यन कार्यालय बन्द गरेपछि हवाई सेवा सुुचारु हुुन नसकेको बन्दकर्ता प्राध्यापक संघका अध्यक्ष बसन्त रोकायाले बताए । शनिवारबाट पहिलो चरणका आन्दोलन पुुरा भएको र सरकारले त्यसको सुुनुुवाई नगरेको कारण अब दोस्रो चरणको आन्दोलन गरिने उनले बताए ।

  हवाई सेवा बन्दको कार्यक्रम संगै पहिलो चरणका बिरोधका कार्यक्रम समेत सफल रुपमा सम्पन्न भएको उद्योग बाणिज्य संघका अध्यक्ष नाम्ग्याल तामाङले बताए । हवाई भाडा बृृद्धिको बिरुद्धमा जिल्लाका सात वटै गाँउपालिका, नेपाल कम्युुनिष्ट पार्टी ( नेकपा), नेपाली काँगे्रेस, संघिय समाजवादी फोरम नेपाल, उद्योग बाणिज्य संघ, नेपाल पत्रकार महासंघ, निर्माण ब्यबसायी संघ, होटेल ब्यबसायी संघ, प्राध्यापक संघ र नागरिक समाजको सहभागिता रहेको प्राध्यापक संघका अध्यक्ष रोकायाले जानकारी दिए ।

  यस अघि हवाई भाडामा सिन्डिकेट भएको भन्दै सरकारले नेपालगंजबाट सिमकोटका लागि चार्टर फ्लाईट हटाएर नेपालगंजवाट सिमकोट र सिमकोटबाट नेपालगंजका लागि समान भाडादर सात हजार एक सय ९० रुपियाँ कायम गरेको थियो । जुुन गत जेठ १० गतेवाट कार्यान्वयनमा आएको थियो । तर, हुम्लाबासीले यस अघिको दुुईतर्फी पाँच हजार दुुई सय ९० रुपियाँ पाउदै आएकोमा सहुुलियत फ्लाईटको भन्दा हालको भाडा बढाएको भन्दै दुुई तीन पटक ज्ञापन पत्र पेश गर्दा पनि कुुनै सुुनुुवाही नभएको आयोजकले जनाएको छ ।

  पहिलो चरणका अन्य कार्यक्रमहरुमा गाँउपालिकामा धर्ना, प्रशासन, नागरिक उड्यन प्राधिकरणका धर्ना र सिमकोट बन्द जस्ता बिरोधका कार्यक्रमहरु सफल रुपमा सम्पन्न भएको आयोजकले जनाएका छन ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  खड्काको नेतृत्वमा चाँगुनारायण २ मा वाइसिएलको २७ सदस्यीय समिति गठन

  सत्तारुढ दल नेकपा(माओवादी केन्द्र) को सहायक संगठन वाइसिएल नेपालले चाँगुनारायण नगरपालिकाको वडा नम्बर २ मा...

  एनसेलको शेयर खरिद बिक्री छानविन गर्न उच्चस्तरीय समिति

  दूरसञ्चार सेवा प्रदायक कम्पनी एनसेलको शेयर खरिद बिक्रीका सम्बन्धमा अध्ययन तथा छानविन गर्न सरकारले एक...

  समाजवाद उन्मुख भक्तपुर : किसानलाई नि:शुल्क कम्पोष्ट मल, आलुको बिउँमा आधा अनुदान

  bhaktapur municipality

  भक्तपुर नगरपालिकाले स्थानीय किसानलाई निशुल्क कम्पोष्ट मल वितरण गर्ने भएको छ । नगरपालिकाले नगर भित्रका...

  खानेपानी वितरण र शुल्क असुलीको जिम्मेवारी स्थानीय तहलाई दिनुपर्ने सांसद सुवालको सुझाव

  prem suwal

  खानेपानी मन्त्री महिन्द्रराय यादवको अध्यक्षतामा काठमाडौं उपत्यकामा खानेपानीको समस्या र समाधानका बारे अन्तरक्रिया सम्पन्न भएको...

  भरतपुरको घर घरमै पुगेर स्वास्थ्य सेवा, मेयर दाहालले गरिन् शुभारम्भ

  renu dahal

  भरतपुरका घर घरमै पुगेर स्वास्थ्यकर्मीले जेष्ठ नागरिक, अशक्त तथा अपाङ्गता भएकालाई स्वास्थ्य सेवा दिने कार्यक्रम...