News Portal

 • हुम्लामा हवाई यातायात बन्दसँगै आवत जावतमा समस्या

  राजन रावत/हुम्ला
  ५४८ पटक

   

  समायोजनका नाममा हवाई भाडा बृृद्धि गरेको भन्दै हुम्लाबासीले त्यसको बिरोध स्वरुप शनिबार हवाई यातायात बन्द गरेका छन ।

  संस्कृृति, पर्यटन तथा नागरिक उड्डयान मन्त्रालयले नयाँ समायोजन गरेको हवाई भाडाबाट हुम्लाबासीले यस अघि पाउदै आएको सहुुलियत फ्लाईटको सुुबिधा समेत खोसेको भन्दै पहिलो चरणको अन्तिम बिरोधको कार्यक्रम अन्र्तगत शनिवार हवाई यातायात बन्द गरिएको हो ।

  हवाई यातायात बन्दसँगै नेपालगंजबाट सिमकोटका लागि हुुने उडान सञ्चालनमा आउन सकेन । बन्दकर्ताहरुले बिहान सात बजेबाटै बिमानस्थलको नागरिक उड्यन कार्यालय बन्द गरेपछि हवाई सेवा सुुचारु हुुन नसकेको बन्दकर्ता प्राध्यापक संघका अध्यक्ष बसन्त रोकायाले बताए । शनिवारबाट पहिलो चरणका आन्दोलन पुुरा भएको र सरकारले त्यसको सुुनुुवाई नगरेको कारण अब दोस्रो चरणको आन्दोलन गरिने उनले बताए ।

  हवाई सेवा बन्दको कार्यक्रम संगै पहिलो चरणका बिरोधका कार्यक्रम समेत सफल रुपमा सम्पन्न भएको उद्योग बाणिज्य संघका अध्यक्ष नाम्ग्याल तामाङले बताए । हवाई भाडा बृृद्धिको बिरुद्धमा जिल्लाका सात वटै गाँउपालिका, नेपाल कम्युुनिष्ट पार्टी ( नेकपा), नेपाली काँगे्रेस, संघिय समाजवादी फोरम नेपाल, उद्योग बाणिज्य संघ, नेपाल पत्रकार महासंघ, निर्माण ब्यबसायी संघ, होटेल ब्यबसायी संघ, प्राध्यापक संघ र नागरिक समाजको सहभागिता रहेको प्राध्यापक संघका अध्यक्ष रोकायाले जानकारी दिए ।

  यस अघि हवाई भाडामा सिन्डिकेट भएको भन्दै सरकारले नेपालगंजबाट सिमकोटका लागि चार्टर फ्लाईट हटाएर नेपालगंजवाट सिमकोट र सिमकोटबाट नेपालगंजका लागि समान भाडादर सात हजार एक सय ९० रुपियाँ कायम गरेको थियो । जुुन गत जेठ १० गतेवाट कार्यान्वयनमा आएको थियो । तर, हुम्लाबासीले यस अघिको दुुईतर्फी पाँच हजार दुुई सय ९० रुपियाँ पाउदै आएकोमा सहुुलियत फ्लाईटको भन्दा हालको भाडा बढाएको भन्दै दुुई तीन पटक ज्ञापन पत्र पेश गर्दा पनि कुुनै सुुनुुवाही नभएको आयोजकले जनाएको छ ।

  पहिलो चरणका अन्य कार्यक्रमहरुमा गाँउपालिकामा धर्ना, प्रशासन, नागरिक उड्यन प्राधिकरणका धर्ना र सिमकोट बन्द जस्ता बिरोधका कार्यक्रमहरु सफल रुपमा सम्पन्न भएको आयोजकले जनाएका छन ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  सेक्युरिटी प्रिन्टिङ प्रेसमा दोषी ठहर इन्जिनियरले गरे भक्तपुरस्थित आफ्नै निवासमा आत्महत्या

  भ्रष्टाचार मुद्दामा विशेष अदालतले दोषी करार गरेपछि एक सरकारी कर्मचारीले आत्महत्या गरेका छन् । सेक्युरिटी...

  सिरोहियाको पक्षमा उभिए सांसद थापा : ओलीमाथि आक्रोश, प्रचण्डप्रति गुनासो

  नेपाली कांग्रेसका तर्फबाट निर्वाचित भक्तपुर-२ का प्रतिनिधि सभा सदस्य दुर्लभ थापा कान्तिपुर मिडिया ग्रुपका अध्यक्ष...

  अनुमती मागेरै रोए प्रअ महर्जन

  ललितपुर, १० जेठ २०८१ । मञ्च धुमधामले सजाइएको थियो । छेउमै नौमति बाजा घन्किरहेको थियो...

  स्थानीयले नियन्त्रणमा लिए मालबाहक टिपर

  बिशाल बस्नेत, महोत्तरी । अवैधानिकरुपमा नदीजन्य  पदार्थ ओसारपसार गरिरहेका टिपरहरुलाई स्थानीयहरुले नै नियन्त्रणमा लिएर प्रहरीलाई...

  पुँजीवादीहरु आफ्नो स्वार्थ सिद्ध गर्न प्रेस स्वतन्त्रताको कुरा गर्छन् : बिसंखे

  नेकपा (माओवादी केन्द्र) की स्थायी समिति सदस्य अन्जना बिसंखेले प्रेस स्वतन्त्रता पुँजीवादीहरुको कब्जामा परेको बताएकी...