News Portal

 • भवन बनेपछि विद्यार्थी फुरुंग

  भक्तपुरपोष्ट संवाददाता२ चैत २०७६
  ४३६ पटक
  २ चैत २०७६

  दैलेख । जब चैत, वैशाख सुरु हुन्थ्यो, दैलेखको गुराँस गाउँपालिका–६ पिलाडीस्थित नमुना माध्यमिक विद्यालय विद्यार्थीहरू विद्यालयको संरचनाको कारण बिचल्ली हुनु पथ्र्यो । विद्यार्थीहरू बिहान स्कुल जाने तर मौसम परिर्वतन हुने संकेत पाए भने स्कुलमा बस्ता असुरक्षित महसुस गर्दे आधा पढाई छाडेर घर तर्फ लाग्ने गर्थे ।

  २०१६ सालमा स्थापित उक्त विद्यालयमा हेरक वर्ष चैतदेखि असारसम्ममा विद्यालयको छानो हावाहुरीले उडाउँदा र वर्खायाममा टिनको पाताबाट पानी चुहिने हुँदा विद्यालयको पठन–पाठन प्रभावित हुने गरेको थियो ।

  खराब मौसममा कहिलेकाहीँ विद्यालय बन्द गर्नुपर्ने बाध्यतासमेत रहेको थियो । यस विद्यालयमा हावाहुरीकै कारणले वर्र्सेनी टिन फेर्नु पर्ने बाध्यता हटेको छ । हाल यस विद्यालयमा पक्की भवन भनेपछि विद्यार्थीले ढुक्कसाथ पढ्न पाएका छन् ।

  विद्यालय डाँडामा भएको कारणले सधैँ टिन फेर्नुपर्ने भएपछि अहिले त्यस डाँडामा पक्की भवन बनाइएको हो । शैक्षिक गुणस्तर बढाउने र नमुना विद्यालयकोरूपमा विकास गर्ने उद्देश्यले गतवर्ष कर्णाली प्रदेश सरकारले यो विद्यालयका लागि ५० लाख बजेट विनियोजन गरेको थियो ।

  उक्त बजेटबाट २०७५ माघ १५ देखि काम सुरु भई २०७६ भदौमै ६ कोठे पक्की भवन निर्माण गरिएको छ । समयमै भवन निर्माण सम्पन्न भएपछि भदौदेखि कक्षा ६ देखि १० सम्म सञ्चालन भइरहेको प्रधानाध्यापक कृष्णकुमार रानाले बताए । ‘नयाँ भवनमा पढ्न पाएपछि विद्यार्थी निकै उत्साहित छन्,’ उनले भने, ‘भूकम्प प्रतिरोधीसमेत भएकाले सुरक्षित रूपमा पठनपाठन गर्न पाएका छौँ ।’

  भवनको भवनको ४ गते कर्णाली प्रदेश सरकारका सामाजिक विकासमन्त्री दल रावलले उद्घाटन गरेका थिए । नयाँ भवनमा अध्यापन सुरु भएपछि पहिलेको भन्दा धेरै सहज भएको र अब विद्यालयको छाना उडेर बिचल्ली हुनु नपर्ने विद्यार्थीहरूले बताएका छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  पानी पटाउँदा करेन्ट लागेपछि भक्तपुरमा एक किसानको निधन

  खेतमा पानी लैजाने क्रममा करेन्ट लागी भक्तपुरमा एक किसानको ज्यान गएको छ । भक्तपुर नगरपालिका...

  आज मध्यपुर थिमिमा हात्ती माथि नाँच देखाइने

  मंगलबार मध्यपुर थिमिका विभिन्न स्थानमा पुलु किसि नाच देखाइने भएको छ। करिव चार वर्षपछि आज...

  भक्तपुरमा सहकारीकर्मीको बागमती प्रदेश समिट हुने

  बागमती प्रदेश बचत तथा ऋण सहकारी संघ (बागमती प्रोस्कून) को आयोजनामा यही फागुन १६ र...

  ७१ वर्षमा विवाह

  डोटीको जोरायल गाउँपालिका-५ भाम गाउँका ७१ वर्षीय वृद्धले आफ्नो प्रेमलाई विवाहमा परिणत गरेका छन् ।...

  अन्ना स्टिरले पाउने भइन् यो वर्षको कालीभक्त पन्त लोकसाहित्य अन्तर्राष्ट्रिय पुरस्कार

  फलेवास पर्वत । कालीभक्त–कृष्णा पन्त स्मृति प्रतिष्ठानद्वारा स्थापित कालीभक्त पन्त लोकसाहित्य अन्तर्राष्ट्रिय पुरस्कार २०८० अमेरिकन...