News Portal

 • प्रधानमन्त्री ओली गलत सूचनाको शिकार

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता काठमाडौं, २१ असार
  ८५९ पटक
  काठमाडौं, २१ असार

  नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) का अध्यक्षसमेत रहेका प्रधानमन्त्री केपी ओली गलत सूचनाको शिकार भएका छन् । गलत सूचनाको शिकार भएर उनले पार्टी सँगको सम्वन्ध बिगारेको पुष्टी हुँदै गएको छ ।

  उनले शनिबार राती मन्त्रीहरुसँगको बैठकमा राष्ट्रपतिविरूद्ध महाभियोगको तयारी भइरहेको र पार्टीका नेताले त्यसको अगुवाइ गरिरहेको दाबी गरेका थिए । उनको दावी झुटमा आधारित भएकाले उनी गलत सूचनाको शिकार भएको हुनसक्ने अनुमान गरएिको हो ।

  श्रोतका अनुसार राष्ट्रपतिलाई भेटेर शितल निवासबाट फर्किएका प्रधानमन्त्रीले राष्ट्रपतिविरूद्ध महाभियोगको तयारी भइरहेको र पार्टीका नेताले त्यसको अगुवाइ गरिरहेको ब्रिफिङ गरेपछि कृषी मन्त्री रहेका स्थायी कमिटी सदस्य घनश्याम भुसालले बैठकमै प्रतिवाद गरेका थिए । उनले प्रधानमन्त्रीलाई ‘तपाइ गलत सूचनाको शिकार हुनु भएको छ,’ भनेका थिए । तर, ओली उक्त कुरा मान्न तयार भएनन् ।

  नेकपा प्रवक्ता नारायणकाजी श्रेष्ठले राष्ट्रपति माथि महा अभियोग लगाउन खोजिएको भन्दै गरिएको प्रचार झुटको पुलिन्दा भएको बताएका छन् ।उनले राष्ट्रपति जस्तो सम्मानित संस्थालाई विवादमा ल्याउन नहुने भन्दै हल्ला अनर्गल, झूटो प्रचार भएको जानकारी गराएका हुन् ।

  ‘हाम्रो राष्ट्राध्यक्ष राष्ट्रपति सम्मानित संस्था हो । यो गरिमामय संस्थालाई कसैले पनि आ–आफ्नो स्वार्थका लागि विवादमा नतानौं । राष्ट्रपतिको विरुद्ध महाभियोग प्रस्ताव ल्याउने अनर्गल झूटा प्रचार कसैले नगरौं । राष्ट्रपति संस्थाको अवमूल्यन नगरौं । राष्ट्रपतिज्यू स्वयम्को पनि ध्यान जाने नै छ,’ उनले ट्विटर मार्फत भनाइ सार्वजनिक गरेका छन् ।

  प्रधानमन्त्री केपी ओली लाइ गलत सूचना दिनेले नै स्थिति बिगारेर यहाँसम्म ल्याएको नेकपाका एक नेताले बताए । ”एकअर्कालाइ उचालेर नेकपा फुटाउन गम्भीर षड्यन्त्र भइरहेको छ, नेताहरु भने आआफ्नै डम्फु बजाउन ब्यस्त छन् ।” उनले चिन्ता ब्यक्त गरे ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  मुआब्जा र क्षतिपूर्ति न्यायोचित तवरले उपलव्ध गराउन मन्त्री भुसालको निर्देशन

  उर्जा, जलश्रोत तथा सिंचाई मन्त्री पम्फा भुसालले विभिन्न आयोजना निर्माणका लागि आवस्यक पर्ने जग्गा अधिग्रहण...

  शिरमा देश र मनमा मधेश : प्रदेश प्रमुख अहिराजका १२ काम

  rajesh ahiraj

  प्रदेश २ का प्रदेश प्रमुख डा.राजेश अहिराजले शिरमा देश र मनमा मधेश राखेर काम गरिरहेको...

  अपि पावर कम्पनी लिमिटेडको शेयर आजदेखि लिलाममा

  अपि पावर कम्पनी लिमिटेड ले हकप्रद निष्काशन गर्दा बिक्रि नभएको सेयर आज साउन १३ गतेदेखि...

  Chinese Democracy Develops Living Standard

  The definition of democracy It is said that democracy is the system of governance for...

  महन्थको राजनीती धरापमा

    निर्वाचन आयोगले जनता समाजवादी पार्टी (जसपा) को आधिकारिकता उपेन्द्र यादव पक्षलाई दिएको छ ।...