News Portal

 • बिस्का जात्रामा रथ तान्दा एकदर्जन घाइते

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाताभक्तपुर,२९ चैत
  ३४३ पटक
  भक्तपुर,२९ चैत

  भक्तपुरको बिस्का जात्राको पहिलो दिन रथ तान्ने क्रममा एकदर्जनभन्दा बढी जात्रालु घाइते भएका छन् । महानगरीय प्रहरी परिसर भक्तपुरका प्रवक्ता प्रहरी नायब उपरीक्षक दीपक गिरीले उक्त जानकारी दिएका हुन् । गिरीले जनाए अनुसार भक्तपुर नपा ५ टौमढी बस्ने वर्ष ७९ का कृष्णमान मूलगुढी र सुमित त्वायनाको खुट्टा रथले किचेको छ । उनका अनुसार मूलगुठीको दाहिने नली खुट्टा र त्वायनाको बायाँ खुट्टामा रथको पांग्राले किचेको हो । भैरवनाथको रथ टौमढीबाट तानेर नासमना पुर्‍याउने क्रममा मूलगुठीलाई पांग्राले किचेको बताइएको छ । उनको भक्तपुर अस्पतालमा उपचार भइरहेको छ । त्वायनाको भने काठमाडौंको महाराजगञ्जस्थित त्रिवि शिक्षण अस्पतालमा उपचार भइरहेको प्रहरी नायब उपरीक्षक गिरीले बताए ।

  त्यस्तै भक्तपुर नपा ५ टौमढीकै वर्ष २६ का दिपेश साँगाछें, भक्तपुर नपा ९ तौलाछें बस्ने वर्ष १९ विकेश प्रजापति, भक्तपुर नपा ६ नागपोखरीका ३१ वर्षीय सुनिल नापित सामान्य घाइते भएका छन् । त्यस्तै सूर्यविनायक नपा बस्ने वर्ष २५ का नरेश श्रेष्ठ र २० वर्षका रोजेश त्वाती, भक्तपुर नपा बस्ने मनिष सिन्ताकल, रमेश मातां र विकास कर्माचार्य पनि रथ तान्ने क्रममा घाइते भएका छन् ।

  प्रहरी नायब उपरीक्षक गिरीको जानकारी अनुसार सामान्य घाइते भएका नौ जना सामान्य उपचारपछि घर फर्केका छन् । उनीहरुको भक्तपुर अस्पतालले तथा नेपाल रेडक्रस सोसाइटी भक्तपुर शाखाबाट परिचालन भएका प्राथमिक उपचार टोलीले उपचार गरेका थिए ।
  शनिबार भैरवनाथको रथ तानिएसँगै भक्तपुर नौदिनसम्म जात्रामय हुने भएको छ । भैरवनाथको रथ तानेर सुरु भएको बिस्का जात्रा नवौं दिन पुनः सोही रथ तानेर जात्रा समापन गरिन्छ ।

  शनिबार उज्यालैमा जात्रा सम्पन्न गर्ने लक्ष्य राखिएको थियो । त्यसको लागि भक्तपुर नपाका मेयर सुनिल प्रजापतिको संयोजकत्वमा बसेको सरोकारवालाहरुको बैठकले दिउँसो २ बजे नै रथ तान्ने तालिका बनाएको थियो । तर शनिबार करिब ४ बजेमात्रै रथ तानिएको थियो । त्यस्तै रथमा अनधिकृत व्यक्तिहरुलाई सवार हुन नदिने बैठकले निर्णय गरेको थियो । जुन पालना हुन सकेन ।
  जात्रा व्यवस्थापन प्रचलनअनुसार भैरव नाइके, गुठीयार र खान्कीहरु रथका चारै दिशामा चारचारजना गरी १६ जनामात्रै बस्ने व्यवस्था छ । तर शनिबार रथभरि अनधिकृत व्यक्तिहरु सवार थिए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  कर्मचारीहरु १०-५ मा सीमित नहुने भक्तपुरकी नयाँ सिडिओ शर्माको प्रतिवद्धता

  CDO rudra sharma

  भक्तपुरमा नयाँ कार्यभार सम्हालेकी प्रमुख जिल्ला अधिकारी (सिडिओ) रुद्रादेवी शर्माले कर्मचारीहरु १०-५ को ड्युटीमा सीमित...

  नेपाल – भारत साहित्य दोस्रो महोत्सवको लागि बैठक सम्पन्न

  काठमाडौं । नेपाल -भारत साहित्य यात्राको दोस्रो संस्करणको रुपमा त्रिदीवसीय नेपाल भारत साहित्य दोस्रो महोत्सव...

  महिला सशक्तीकरणमा लायन्स

  सामाजिक क्षेत्रमा विविध कार्य गर्दै आइरहेको लायन्स अफ काठमाडौं, ब्राइटस्टारको प्रायोजनमा महिला सशक्तीकरण कार्यक्रम अन्तर्गत...

  बिग्रेको बाटोका कारण बाल्कोटमा ट्र्याक्टर चालकको ज्यान गयो : प्रहरी

  भक्तपुरको सूर्यविनायक- २ बालकोटस्थित महेन्द्र शान्ति स्कूलबाट चारदोबाटो तर्फ आउदै गरेको ट्र्याक्टर दुर्घटना हुँदा चालकको...

  पाप पखाल्ने इन्द्रदह

  नेपाल भाषामा ‘येँ’ भन्नाले काठमाडौँ भन्ने बुझिन्छ , ‘किँ’ को अर्थ किला र दह अर्थात्...