News Portal

 • जुगलको अध्यक्षतामा प्रेस सेन्टर नेपालको नयाँ नेतृत्व निर्वाचित

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाताभक्तपुर, २० मंसिर २०७८
  २०७ पटक
  भक्तपुर, २० मंसिर २०७८

  क्रान्तिकारी पत्रकारहरुको संगठन प्रेस सेन्टर नेपालको चितवनमा सम्पन्न चौथो राष्ट्रिय महाधिवेशनबाट नयाँ नेतृत्व चयन भएको छ । युवा पत्रकार बिष्णु सापकोटा जुगलको नेतृत्वमा १९९ सदस्यीय नयाँ कार्यसमिति निर्वाचित भएको हो ।                                                                                                                 बन्दसत्रमा आइतबार वरिष्ठ पत्रकार बलराम थापाले प्रस्तुत गरेको १९९ सदस्यीय केन्द्रीय समिति सर्वसम्मत भएपछि निर्वाचन समितिले निर्विरोध निर्वाचन सम्पन्न भएको घोषणा गरेको उपत्यका प्रदेशका अध्यक्ष नवराज दाहालले जानकारी दिए । अध्यक्ष मात्र टुङ्गिएको नव निर्वाचित कार्यसमितिको बैठकले अरु पदाधिकारीको टुङ्गो लगाउने बताइएको छ भने रिक्त रहेका पदहरुमा मनोनयनको जिम्मेवारी समेत कार्यसमितिलाई दिइएको छ । चौथो महाधिवेशनबाट पहिलो पुस्ताका संस्थापक नेताहरु महेश्वर दाहाल, ओम शर्मा, गोविन्द आचार्य, खिलवहादुर भण्डारी, बलराम थापा,संगीता खड्का लगायत विदा भएका छन् भने संगठनको नेतृत्व युवाहरुको हातमा आएको छ।

  निवर्तमान अध्यक्ष महेश्वर दाहालले आइतबार नवनिर्वाचित अध्यक्ष जुगललाई  बधाई सहित पद हस्तान्तरण समेत गरेका छन् । दाहालको नेतृत्वमा यसअघि २६० सदस्यीय कार्यसमिति रहेको थियो । निर्विरोध निर्वाचित भएपछि अध्यक्ष बिष्णु सापकोटा जुगलले प्रेस सेन्टरको इतिहासलाई थप उचाइमा पुर्याउने र कृष्णसेन लगायतका शहिदले देखाएको बाटोमा अबिचलित रहने प्रतिबद्धता प्रकट गरेका थिए ।                                              

   शनिबार नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ले सम्मेलनको उद्घाटन गरेका थिए । उनले पत्रकारहरुलाई परिवर्तनको रक्षाको लागि पहलकदमी लिन आग्रह गर्दै जनपक्षीय पत्रकारिताबारे आवश्यक सुझाव समेत दिएका थिए ।                                                                                                                                        महाधिवेशनमा ७७ जिल्ला, उपत्यका, एसोसिएट र प्रतिष्ठानका प्रतिनिधि गरी झण्डै ८ सय प्रतिनिधिहरुको सहभागिता रहेको थियो । महाधिवेशनबाट प्रेस सेन्टर नेपालले १९ बुँदे चितवन घोषणा पत्र समेत सार्वजनिक गरेको उक्त घोषणा पत्रका मस्यौदाकार समेत रहेका पत्रकार टेनिस रोकाले जनाएका छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  आईपीएल अक्सनमा नेपालका १५ खेलाडी

  इन्डियन प्रिमियर लिग ( आईपीएल ) को अक्सन फेब्रुअरी १२ र १३ तारिखमा भारतको बैंगलोरमा...

  मौसमीफ्लू कि कोभिड कसरी थाहा पाउने

  कोभिड महामारीकाबीच मौसममा देखिएको प्रभावका कारण कोभिडजस्तै लक्षण भएका मानिसहरूको सङ्ख्यामा वृद्धि देखिएको चिकित्सकहरूले बताएका...

  रहेनन् पूर्व सांसद एवं साल्ट ट्रेडिङका अध्यक्ष मानन्धर

  साल्ट ट्रेडिङ कर्पोरेसनका अध्यक्ष एवम् नेपालका चर्चित उद्योगी लक्ष्मीदास मानन्धरको निधन भएको छ । पछिल्लो समय...

  जोरबिजोर नियम अनुसार सवारी चलाउन सिडिओ शर्माको आदेश

  rudra sharma

  काठमाडौँ उपत्यकाभित्र चल्ने यातायातमा जोरबिजोर प्रणाली लागू गरिएको छ । कोभिड नियन्त्रणका लागि भन्दै प्रमुख...

  समाजवादी प्रेस संगठन भक्तपुरको अध्यक्षमा कार्की, सचिवमा चौलागाईं

  नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (एकीकृत समाजवादी) निकट समाजवादी प्रेस संगठन नेपाल भक्तपुरको नेतृत्वमा पत्रकार दिनेश कार्की...