News Portal

 • प्रहरी महानिरीक्षक थापाको बिदाइ, कनिष्ठलाई नियुक्ति दिएपछि भक्तपुरे एआईजी असन्तुष्ट

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, १८ बैशाख २०७९
  ८८७ पटक
  AIGPभक्तपुर, १८ बैशाख २०७९

  सरकारले नेपाल प्रहरीका एआईजी धीरजप्रताप सिंहलाई प्रहरी महानिरीक्षक नियुक्त गरेसंगै शैलेश थापा क्षेत्रीलाई बिदाइ गरिएको छ । आइतबार प्रहरी प्रधान कार्यालयमा आयोजित विशेष समारोहबीच उनको बिदाइ गरिएको हो ।

  बिदाइ समारोहलाई सम्बोधन गर्दै प्रहरी महानिरीक्षक थापाले कोभिड १९ को विषम परिस्थितिमा पनि आम नागरिकको सेवामा कुनै कसर बाँकी नराखेको प्रति सबै दर्जाका प्रहरीको उच्च प्रशंसा गरेका थिए । उनले आफू सेवा निवृत्त भएपश्चात पनि संगठनको हितमा सदैव क्रियाशील रहने प्रतिवद्धता प्रकट गर्दै नवनियुक्त प्रहरी महानिरीक्षकले पनि प्रहरी संगठनको साख बढाउँन थप योगदान गर्ने विश्वास व्यक्त गरे ।

  वरियतामा वरिष्ठ रहेका भक्तपुरका एआईजी सहकुल थापालाई उछिन्दै सिंह प्रहरी महानिरीक्षक नियुक्त भएपछि भक्तपुरका प्रहरी महानिरीक्षक थापालाई भक्तपुरकै एआईजीले प्रतिस्थापन गर्ने अवसर भने सफल हुन सकेन । कनिष्ठलाई नियुक्ति दिएपछि भक्तपुरे एआईजी थापा असन्तुष्ट बनेका छन् । स्रोतका अनुसार एआईजी थापा कनिष्ठलाई महानिरीक्षक बनाएको भन्दै विदामा बसेका छन् । सिंह भन्दा थापा ११ महिनाले सिनियर हुन् । एकै समयमा सेवा प्रवेश गरेका सिंह एसएसपीसम्म भने वरियतामा अघि थिए । एआईजी हुँदा भने उनलाई विश्वराज पोखरेल र सहकुल थापाले उछिनेका थिए । मन्त्रिपरिषदको आइतबार बसेको बैठकले सिंहलाई नेपाल प्रहरीको सर्वोच्च पद आईजीपीमा नियुक्त गर्ने निर्णय गरेको हो ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  माओवादी केन्द्रका केन्द्रीय सदस्य एवं भक्तपुरका नेता ढकालले दिए पार्टीलाई ६ बुँदे सुझाव

  नेकपा (माओवादी केन्द्र) का केन्द्रीय सदस्य रहेका भक्तपुरका युवा नेता डिपी ढकालले पार्टी लाई ६...

  विश्वविद्यालयको पठनपाठनमा अवरोध हुने गतिविधि राम्रो होइनः शिक्षामन्त्री पौडेल

  शिक्षा, विज्ञान तथा प्रविधिमन्त्री देवेन्द्र पौडेलले विश्वविद्यालयहरूमा तालाबन्दी लगाउने काम हुन नदिन सरकार सचेत रहेको...

  भारतीय दूतावासका भारतीय सुरक्षा गार्डद्धारा आफैँलाई गोली हानी आत्महत्या

  काठमाडौँको लैनचौरस्थित भारतीय दूतावासमा कार्यरत भारतीय सुरक्षा गार्डले ड्युटी समयमै आफैँलाई गोली हानी आत्महत्या गरेका...

  एसपीपीमा संलग्न भएको प्रमाण देखाउन ओलीको माग

  नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले एसपीपीमा सहभागि हुने विषयमा सुशील कोइराला नेतृत्वकै सरकारले एसपीपीमा...

  इनफ इज इनफः केपी ओली

  नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीले सत्तारूढ दलका नेताहरूलाई अमेरिकासँग भएको स्टेट पार्टनरशिप प्रोग्राम (एसपीपी)...