News Portal

 • पार्टी एकता भैसकेको पूर्वमन्त्री पाण्डेको प्रष्टोक्ति

  इभक्तपुर संवाददाता
  ३५८ पटक

  नेकपा एमालेका नेता एवम् पूर्वमन्त्री सोमप्रसाद पाण्डेले एमाले र माओवादीवीचको पार्टी एकता भैसकेकोले अब घोषणा गर्नमात्रै बाँकी रहेको सुनाए । उनले भने,‘पार्टी एकता भैसक्यो, अब घोषणा गर्न मात्रै बाँकी छ, हामी अब पदीय अलमलमा छैनौं।’

  शनिबार रिपोर्टर्स क्लब नेपालले आयोजना गरेको साक्षात्कारमा बोल्दै नेता पाण्डेले जनताका वीचमा एमाले र माओवादीवीच एकता भैसकेकोले अब छिट्टै एकता हुने विश्वास दिलाए । उनले थपे,‘केही दिनभित्रै एकता हुन्छ, नेताहरुवीच पदीय बाँडफाँडमा कुनै विमति छैन, नेताहरु मिल्छन्।’ वाम गठबन्धनका प्रमुख नेताद्धय एमाले अध्यक्ष केपी शर्मा ओली र माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड बसेर सबै कुरा टुँगो लगाउने उनको विश्वास थियो ।

  पाण्डेले निर्वाचन सम्पन्न भएपछि मुलुकमा राजनीतिक परिवर्तनको एउटा अध्याय समाप्त भएकोले अब आर्थिक समृद्धिको यात्रा सुरु भएको स्पष्ट पारे । उनले भने,‘अब मुलुक समृद्धिको यात्रामा अघि बढ्यो, यसको लागि सबै दलहरुवीच हातेमालो हुन जरुरी छ।’

  उनले फागुणको पहिलो हप्ताभित्रै नयाँ सरकार गठन हुने विश्वास दिलाए । पाण्डेले भने,‘वाम गठबन्धनले समृद्धिको यात्रा हाँसिल गर्नको लागि झण्डै दुई तिहाई हाँसिल गरेको छ, अब हामी सरकार बनाउँछौं।’

  उनले वर्तमान सरकारले गरेका निर्णयहरुप्रति टिप्पणी गर्दै भने,‘नेपाली कांग्रेसको नियत के हो ? देउवाको गतिविधिको बारेमा हामीले भनिरहनुपर्दैन नि, उनले राजाको पाउमा लगेर बहुदलीय व्यवस्था बुझाएकै हुन्।’ देउवाले मुलुकको अर्थतन्त्र समाप्त पार्नेगरि निर्णय गरेको आरोप लगाउँदै उनले भने,‘वाम गठबन्धनको शासन चल्न नसकोस् र अब बन्ने सरकारलाई असफल तुल्याउनको लागि यस्तो निर्णय गरेको हो।’

  उनले एमाले र माओवादी केन्द्रको एकतालाई तोड्ने उद्देश्यले वृद्धभत्ताको लागि ६५ वर्ष लगायतका पछिल्ला निर्णयहरु भएको आरोप लगाए । उनले भने,‘यो गलत हर्कत जनताले थाहा पाईसकेका छन्।’ उनले अब बन्ने सरकारले देउवा सरकारले गरेका कतिपयहरु नराम्रा निर्णयहरु गलत भए सच्याउने पनि जनाए ।

  उनले थपे,‘हामी यो सरकारले गरेका निर्णयहरु सबै उल्टाउँछौं भनेर भन्दैनौ, तर असंवैधानिक, गैरकानूनी र गलत नियत राखेर गरिएका निर्णयहरुमा पूर्नविचार गर्छौं, सच्याउनसम्म सक्छौं।’

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुरका भँडेल बने भौतिक पूर्वाधारमन्त्री

  काठमाडौं । भक्तपुर क्षेत्र नम्बर १(क)का प्रदेश सांसद कृष्णलाल भँडेल बागमती प्रदेश सरकारमा भौतिक पूर्वाधारमन्त्री...

  चाँगुमा पत्रकार : काँग्रेस उपसभापतिमा दुलाल असफल, एमाले उपाध्यक्षमा बास्तोला निर्विरोध

  yaya ram bastola sanjeev dulal

  भक्तपुरमा राजनीतिक दलको नेतृत्व तहमै पत्रकारहरुको प्रभाव देखिएको छ । सत्तारुढ दल नेपाली काँग्रेस र...

  भक्तपुरका दुई नगरपालिकामा प्रेस सेन्टरको शाखा बिस्तार

  प्रेस सेन्टर नेपालले भक्तपुर जिल्लाका दुई नगरपालिकामा शाखा बिस्तार गरेको छ । बुधवार सूर्यविनायक र...

  विद्युतीय यातायातलाई सरकारले प्राथमिकता दिन्छ : मन्त्री भुसाल

  ऊर्जा, जलस्रोत तथा सिँचाइमन्त्री पम्फा भुसालले विद्युतीय यातायातलाई सरकारले प्राथमिकतामा दिने दावी गरेकी छन् ।...

  सेनाले बनायो रातमा पनि अवतरण गर्न मिल्ने हेलिप्याड

  जाजरकोट । जाजरकोटमा नेपाली सेनाले रातमा पनि हेलिकोप्टर अवतरण गर्न मिल्ने हेलिप्याड निर्माण गरेको छ...