News Portal

 • पार्टी एकता भैसकेको पूर्वमन्त्री पाण्डेको प्रष्टोक्ति

  इभक्तपुर संवाददाता
  ६७४ पटक

  नेकपा एमालेका नेता एवम् पूर्वमन्त्री सोमप्रसाद पाण्डेले एमाले र माओवादीवीचको पार्टी एकता भैसकेकोले अब घोषणा गर्नमात्रै बाँकी रहेको सुनाए । उनले भने,‘पार्टी एकता भैसक्यो, अब घोषणा गर्न मात्रै बाँकी छ, हामी अब पदीय अलमलमा छैनौं।’

  शनिबार रिपोर्टर्स क्लब नेपालले आयोजना गरेको साक्षात्कारमा बोल्दै नेता पाण्डेले जनताका वीचमा एमाले र माओवादीवीच एकता भैसकेकोले अब छिट्टै एकता हुने विश्वास दिलाए । उनले थपे,‘केही दिनभित्रै एकता हुन्छ, नेताहरुवीच पदीय बाँडफाँडमा कुनै विमति छैन, नेताहरु मिल्छन्।’ वाम गठबन्धनका प्रमुख नेताद्धय एमाले अध्यक्ष केपी शर्मा ओली र माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड बसेर सबै कुरा टुँगो लगाउने उनको विश्वास थियो ।

  पाण्डेले निर्वाचन सम्पन्न भएपछि मुलुकमा राजनीतिक परिवर्तनको एउटा अध्याय समाप्त भएकोले अब आर्थिक समृद्धिको यात्रा सुरु भएको स्पष्ट पारे । उनले भने,‘अब मुलुक समृद्धिको यात्रामा अघि बढ्यो, यसको लागि सबै दलहरुवीच हातेमालो हुन जरुरी छ।’

  उनले फागुणको पहिलो हप्ताभित्रै नयाँ सरकार गठन हुने विश्वास दिलाए । पाण्डेले भने,‘वाम गठबन्धनले समृद्धिको यात्रा हाँसिल गर्नको लागि झण्डै दुई तिहाई हाँसिल गरेको छ, अब हामी सरकार बनाउँछौं।’

  उनले वर्तमान सरकारले गरेका निर्णयहरुप्रति टिप्पणी गर्दै भने,‘नेपाली कांग्रेसको नियत के हो ? देउवाको गतिविधिको बारेमा हामीले भनिरहनुपर्दैन नि, उनले राजाको पाउमा लगेर बहुदलीय व्यवस्था बुझाएकै हुन्।’ देउवाले मुलुकको अर्थतन्त्र समाप्त पार्नेगरि निर्णय गरेको आरोप लगाउँदै उनले भने,‘वाम गठबन्धनको शासन चल्न नसकोस् र अब बन्ने सरकारलाई असफल तुल्याउनको लागि यस्तो निर्णय गरेको हो।’

  उनले एमाले र माओवादी केन्द्रको एकतालाई तोड्ने उद्देश्यले वृद्धभत्ताको लागि ६५ वर्ष लगायतका पछिल्ला निर्णयहरु भएको आरोप लगाए । उनले भने,‘यो गलत हर्कत जनताले थाहा पाईसकेका छन्।’ उनले अब बन्ने सरकारले देउवा सरकारले गरेका कतिपयहरु नराम्रा निर्णयहरु गलत भए सच्याउने पनि जनाए ।

  उनले थपे,‘हामी यो सरकारले गरेका निर्णयहरु सबै उल्टाउँछौं भनेर भन्दैनौ, तर असंवैधानिक, गैरकानूनी र गलत नियत राखेर गरिएका निर्णयहरुमा पूर्नविचार गर्छौं, सच्याउनसम्म सक्छौं।’

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  ओली प्रधानमन्त्री नियुक्त, सोमबार शपथ

  राष्ट्रपति रामचन्द्र पौडेलले नेकपा एमालेका अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीलाई प्रधानमन्त्रीमा नियुक्त गरेका छन् । उनले...

  झरीले रोक्न सकेन ‘चाँगुनारायण सिटी एभोकाड़ो सिटी अभियान’ प्रतिको आकर्षण

  ‘चाँगुनारायण सिटी, एभोकाड़ो सिटी अभियान’ अन्तर्गत यो वर्ष पनि नि:शुल्क विरुवा वितरण कार्य भईरहेको छ...

  प्रधानमन्त्री प्रचण्डले पाएनन् संसदको विश्वास

  प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले संसदको विश्वास गुमाएका छन् । प्रतिनिधि सभामा बहुमत सदस्यले उनलाई बिश्वासको...

  पटक पटक प्रधानमन्त्री बन्ने लालसाले राजनीतिक अस्थिरता : प्रेम सुवाल

  prem suwal rostram

  नेमकिपाका सचिव एवं प्रतिनिधि सभाका सदस्य प्रेम सुवालले शाशक दलका नेताहरुको पटक पटक प्रधानमन्त्री बन्ने...

  सर्लाहीबाट काठमाडौंतर्फ आउँदै गरेको विङ्गर दुर्घटना हुँदा ११ घाईते

  सिन्धुली । सिन्धुली जिल्लाको गोलान्जोर गाउँपालिका–७ स्थित मरीन डाईभर्सन ईलाकामा सर्लाहीबाट काठमाडौंतर्फ आउँदै गरेको विङ्गर...