News Portal

 • अगुवा विद्यार्थी संगठन एक ठाउँ : अछाम पुगेर गरे यस्तो उद्घोष

  इभक्तपुर संवाददाताअछाम, १७ माघ
  ९५० पटक
  अछाम, १७ माघ
  अखिल (क्रान्तिकारी), अनेरास्ववियू र नेविसंघले सुदुर पश्चिममा जरा गाडेर बसेको छाउपडी प्रथा उन्मुलनको लागी संयुक्त अभियान चलाउने उद्घोष गरेका छन् । आज अछामको मंगलसेनमा सरोकारवाला, स्थानीय जनप्रतिनिधी, राजनितिक दलका नेता एवं युवा बिध्यार्थी लगायतको सहभागितामा अन्तरक्रिया गरेर तीन अगुवा विद्यार्थी संगठन छाउपडी बिरुद्ध एक ठाँउ उभिएका हुन् ।
  मंगलसेनमा अनेरास्ववियू अध्यक्ष नविना लामा, अखिल (क्रान्तिकारी)का उपाध्यक्ष विजय गौतम, नेविसंघका उपाध्यक्ष पुष्प कुमार शाहीले छाउपडी प्रथा उन्मुलनको लागी संयुक्त विध्यार्थीको अभियान सुरुवात भएको घोषणा गरेका हुन् । कार्यक्रममा बोल्दै अखिलका अध्यक्ष नविना लामाले २१ औं शताब्दीमा पनि कुरितीले जरा गाड्नु दुखद रहेको बताउदै भनिन्,”हाम्रो आमा, दिदिबहिनी, छोरीलाई मृत्यूको मुखमा पुर्याउने कुसंस्कार अन्त्यको लागी ढीलो नगरि अब सबै सामूहिक रुपमा लाग्नुपर्छ ।” 
  त्यसैगरी अखिल (क्रान्तिकारी)का उपाध्यक्ष विजय गौतमले छाउपडी प्रथा उन्मुलनको पक्षमा नलाग्ने युवा विध्यार्थी संगठनको नेता मात्रै होईन साघारण सदस्य हुन पनि नसक्ने र त्यस्तो भेटिएमा कार्वाही समेत गरिने वताउँदै गॉउ-गॉउमा, स्कुल-स्कुलमा संयुक्त अभियान चलाउन निर्देशन समेत दिएका थिए भने नेविसंघका उपाध्यक्ष पुष्पकुमार शाहीले विध्यार्थी आन्दोलन दबाब र जागरणको आन्दोलन भएकोले सबैखाले कुरुतिको विरुद्द विध्यार्थी संगठन संयुक्त रुपमा लड्ने वताए।
  कार्यक्रममा अछाम २ बाट निर्वाचित माननीय यज्ञराज बोगटी लगायत जिल्लाका पार्टी नेताहरुका साथै स्थानिय जनप्रतिनिधीहरुले विद्यार्थीको संयुक्त अभियानको स्वागत गर्दै साथ दिने प्रतिबद्दता जाहेर गरेका थिए । 
  उक्त अवसरमा अखिल (क्रान्तिकारी)का केन्द्रीय सचिव रोशन भूल, अनेरास्ववियूका सचिवालय सदस्य एलवि सिं, मर्यादा विष्ट लगायतको सहभागिता रहेको थियो ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुरको कमलविनायकमा राष्ट्रिय वाणिज्य बैंकको शाखा बिस्तार

  banijya bank kamalbinayak

  भक्तपुरको कमलविनायकमा राष्ट्रिय वाणिज्य बैंकको शाखा बिस्तार भएको छ । मंगलबार एक कार्यक्रमकाबीच उक्त शाखाको...

  नेपाली कांग्रेस भक्तपुरको सभापतिमा दुर्लभ थापा प्यानलसहित दोहोरिए

  नेपाली कांग्रेसको १४ औं महाधिवेशन अन्तर्गत भक्तपुरमा भएको जिल्ला अधिवेशनबाट दुर्लभ थापाको नेतृत्वमा नयाँ कार्यसमिति...

  एमाले महाधिवेशनमा सहमति जुटेन, नेतृत्वका लागि निर्वाचन तालिका सार्वजनिक

  सौराहा, १२ मंसिर । केन्द्रीय निर्वाचन आयोगले नेकपा एमालेको दसौँ राष्ट्रिय महाधिवेशनका लागि निर्वाचनको कार्यक्रमको...

  भक्तपुरबाट कांग्रेसको पहिलो मन्त्री दिलाउन सफल सभापति थापा पुन: दोहोरिने दावी,सोमबार चुनाव

  पार्टीको आन्तरिक प्रतिस्पर्धामा पोख्त नेपाली कांग्रेसको अधिवेशनले भक्तपुरमा चुनावी माहौल सृजना गरेको छ । नेपाली...

  भक्तपुरमा माओवादी केन्द्रको नगर सम्मेलन सम्पन्न

  भक्तपुर नगरपालिकामा नेकपा (माओवादी केन्द्र)को दोश्रो सम्मेलन सम्पन्न भएको छ । शनिवार सल्लघारीमा सम्मेलन सम्पन्न...