News Portal

 • माओबादी केन्द्र अनन्तको नेतृत्वमा सरकारमा सहभागी हुने

  इभक्तपुर संवाददाताभक्तपुर, २८ माघ
  ६२१ पटक
  भक्तपुर, २८ माघ

  एमाले अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीको नेतृत्वमा गठन हुने बाम सरकारमा सहभागिताबारे माओबादी केन्द्रमा गृहकार्य अगाडि बढेको बताइएको छ । सरकार गठन अघि नै पार्टी एकता गर्ने कुरामा अधिक समय खर्चेका माओवादी केन्द्रका नेताहरुले सरकारमा सभागी हुने बिषयमा पनि छलफल अघि बढाएका हुन् ।

  माओबादी केन्द्रबाट सरकारको नेतृत्व कसले गर्ने भन्ने बिषयले छलफलमा प्रवेश पाएको श्रोतले बतायो । पूर्व गृह मन्त्रीद्वय शक्ति बस्नेत र जनार्दन शर्माले सरकारको नेतृत्व गरेर जाने चाहना राखेको भएपनि यस पटक नेता बर्षमान पुनको पल्ला भारी भएको बताइएको छ । पूर्व उपप्रधानमन्त्री कृष्ण बहादुर महरा र टोप बहादुर रायमाझी सरकारमा नजाने स्रोतको दावी छ । ”महरा कमरेडले इच्छा देखाउनु भएको छैन, रायमाझी कमरेडमा सहमती हुने सम्भावना कम छ , त्यसैले अनन्त कमरेडकै नेतृत्वमा सरकारमा सहभागी हुने सम्भावना बढी छ ।” श्रोतले बतायो ।

  अनन्त अध्यक्ष प्रचण्ड निकट नेताको रुपमा रहेका र अध्यक्षको बिस्वाशपात्र जनि भएकाले मात्र उनको पल्ला भारी भएको होइन । एमाले संगको एकतामा असन्तुष्ट रहेकाले पनि उनलाई फकाउन सरकारको नेतृत्व दिएर पठाउने तयारी देखिएको श्रोतले दावी गरेको छ ।
  नेता नारायणकाजीले चुनाव हारेपछि पार्टीको दोश्रो बरियतामा रहेका नेता रामबहादुर थापा बादलको नेतृत्वमा सरकारमा सहभागी हुने चर्चा पनि चलेको छ । बादललाई राष्ट्रिय सभाको अध्यक्ष बनाउन नसके उनको नेतृत्वमा सरकारमा सहभागी गराउने गरि अध्यक्ष प्रचण्डले सोच बनाएको बुझिएको छ ।

  ”सम्भावित मन्त्रीहरुले बर्षमानको नेतृत्व स्वीकार गर्न नसके बादलको नेतृत्व निर्बिबाद छ ।” श्रोतको दावी छ ।

  तर, बादलको लागि राष्ट्रपतिको दावी गर्दै अन्तत: राष्ट्रिय सभाको अध्यक्ष प्राप्त गर्ने प्रवल सम्भावना भएकोले अनन्तलाई सरकारमा माओबादी नेतृत्वकर्ताको रुपमा हेरिएको छ । टोप बहादुर रायमाझीले बाटो नछेके उनलाई कसैले रोक्न नसक्ने माओबादी केन्द्रका एक नेताले बताए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  साझा मुद्राको अवधारणा बारे प्रस्ताव अघि सारेको गभर्नर अधिकारीको जिकिर

  नेपाल राष्ट्र बैंकका गभर्नर महाप्रसाद अधिकारीले दक्षिण एसियाको साझा मञ्चमा आफूले साझा मुद्राको अवधारणा बारे...

  प्रस्तावित ठाउँमै विमानस्थल बनाइने छःप्रधानमन्त्री देउवा

    प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले कम क्षतिमा निजगढमै अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल बनाउने बताएका छन्। उनले अहिले प्रस्तावित...

  सुचनाको हक र सकारात्मक सोच विषयक अन्तरक्रिया कार्यक्रम सम्पन्न

  आज (शनिबार) भक्तप्रको राधेराधे स्थित रोयल थाइ हस्पितालिटी होटलमा सुचनाको हक र सकारात्मक सोच विषयक...

  अनेसासको वरिष्ठ उपाध्यक्ष पदमा सुप्रसिद्ध कवि लालगोपाल सुवेदीको उम्मेद्वारी

  अन्तर्राष्ट्रि« नेपाली साहित्य समाज –अनेसास) को आगामी कार्यकाल २०२२–२०२४ का लाग साहित्यकार सुप्रसिद्ध तथा सर्वप्रिय...

  रवि लामिछानेको राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी आयोगमा दर्ता

  रवि लामिछाने नेतृत्वको राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी निर्वाचन आयोगमा दर्ता भएको छ । पूर्व सञ्चारकर्मी रवि...