News Portal

 • माओबादी केन्द्र अनन्तको नेतृत्वमा सरकारमा सहभागी हुने

  इभक्तपुर संवाददाताभक्तपुर, २८ माघ
  ५१० पटक
  भक्तपुर, २८ माघ

  एमाले अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीको नेतृत्वमा गठन हुने बाम सरकारमा सहभागिताबारे माओबादी केन्द्रमा गृहकार्य अगाडि बढेको बताइएको छ । सरकार गठन अघि नै पार्टी एकता गर्ने कुरामा अधिक समय खर्चेका माओवादी केन्द्रका नेताहरुले सरकारमा सभागी हुने बिषयमा पनि छलफल अघि बढाएका हुन् ।

  माओबादी केन्द्रबाट सरकारको नेतृत्व कसले गर्ने भन्ने बिषयले छलफलमा प्रवेश पाएको श्रोतले बतायो । पूर्व गृह मन्त्रीद्वय शक्ति बस्नेत र जनार्दन शर्माले सरकारको नेतृत्व गरेर जाने चाहना राखेको भएपनि यस पटक नेता बर्षमान पुनको पल्ला भारी भएको बताइएको छ । पूर्व उपप्रधानमन्त्री कृष्ण बहादुर महरा र टोप बहादुर रायमाझी सरकारमा नजाने स्रोतको दावी छ । ”महरा कमरेडले इच्छा देखाउनु भएको छैन, रायमाझी कमरेडमा सहमती हुने सम्भावना कम छ , त्यसैले अनन्त कमरेडकै नेतृत्वमा सरकारमा सहभागी हुने सम्भावना बढी छ ।” श्रोतले बतायो ।

  अनन्त अध्यक्ष प्रचण्ड निकट नेताको रुपमा रहेका र अध्यक्षको बिस्वाशपात्र जनि भएकाले मात्र उनको पल्ला भारी भएको होइन । एमाले संगको एकतामा असन्तुष्ट रहेकाले पनि उनलाई फकाउन सरकारको नेतृत्व दिएर पठाउने तयारी देखिएको श्रोतले दावी गरेको छ ।
  नेता नारायणकाजीले चुनाव हारेपछि पार्टीको दोश्रो बरियतामा रहेका नेता रामबहादुर थापा बादलको नेतृत्वमा सरकारमा सहभागी हुने चर्चा पनि चलेको छ । बादललाई राष्ट्रिय सभाको अध्यक्ष बनाउन नसके उनको नेतृत्वमा सरकारमा सहभागी गराउने गरि अध्यक्ष प्रचण्डले सोच बनाएको बुझिएको छ ।

  ”सम्भावित मन्त्रीहरुले बर्षमानको नेतृत्व स्वीकार गर्न नसके बादलको नेतृत्व निर्बिबाद छ ।” श्रोतको दावी छ ।

  तर, बादलको लागि राष्ट्रपतिको दावी गर्दै अन्तत: राष्ट्रिय सभाको अध्यक्ष प्राप्त गर्ने प्रवल सम्भावना भएकोले अनन्तलाई सरकारमा माओबादी नेतृत्वकर्ताको रुपमा हेरिएको छ । टोप बहादुर रायमाझीले बाटो नछेके उनलाई कसैले रोक्न नसक्ने माओबादी केन्द्रका एक नेताले बताए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  एमालेसंग चुनाव चिह्न बाहेक केहि बाँकी छैन : दाहाल

  नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (माओवादी केन्द्र) का केन्द्रीय सदस्य एवं बागमती प्रदेश अध्यक्ष नारायण दाहालले नेकपा...

  खुशुको नेतृत्वमा अखिल(क्रान्तिकारी)को भक्तपुर नगर कमिटी निर्वाचित

  नेकपा (माओवादी केन्द्र)को विद्यार्थी संगठन अनेरास्ववियू(क्रान्तिकारी) ले भक्तपुर नगर कमिटी बिस्तार गरेको छ । रुकेश...

  भक्तपुर सिडिओमा शर्मा

  भक्तपुर जिल्लाको प्रमुख जिल्ला अधिकारी(सिडिओ)मा रुद्रा शर्माको सरुवा भएको छ । गृह मन्त्रालयले गुल्मी बाट...

  इन्द्रजात्रा मनाउन गुठि/समुदायसंग समन्वयकारी भूमिका रहन्छ- एसएसपी सिंह

  ऐतिहासिक राष्ट्रिय पर्व ‘इन्द्र जात्रा’ नजिकिदै गर्दा यस पटकको यो जात्रा कसरी सम्पन्न गर्ने भन्ने...

  सेलर्डले भक्तपुरका सञ्चारकर्मीलाई दरवारमा लगेर दियो तालिम

  बाल दिवसको अवसरमा भक्तपुरका सञ्चारकर्मीहरुका लागि मानव बेचबिखन तथा बाल संरक्षणबारे अभिमुखीकरण तालिम सम्पन्न भएको...