News Portal

 • माओबादी केन्द्र अनन्तको नेतृत्वमा सरकारमा सहभागी हुने

  इभक्तपुर संवाददाताभक्तपुर, २८ माघ
  ८४३ पटक
  भक्तपुर, २८ माघ

  एमाले अध्यक्ष केपी शर्मा ओलीको नेतृत्वमा गठन हुने बाम सरकारमा सहभागिताबारे माओबादी केन्द्रमा गृहकार्य अगाडि बढेको बताइएको छ । सरकार गठन अघि नै पार्टी एकता गर्ने कुरामा अधिक समय खर्चेका माओवादी केन्द्रका नेताहरुले सरकारमा सभागी हुने बिषयमा पनि छलफल अघि बढाएका हुन् ।

  माओबादी केन्द्रबाट सरकारको नेतृत्व कसले गर्ने भन्ने बिषयले छलफलमा प्रवेश पाएको श्रोतले बतायो । पूर्व गृह मन्त्रीद्वय शक्ति बस्नेत र जनार्दन शर्माले सरकारको नेतृत्व गरेर जाने चाहना राखेको भएपनि यस पटक नेता बर्षमान पुनको पल्ला भारी भएको बताइएको छ । पूर्व उपप्रधानमन्त्री कृष्ण बहादुर महरा र टोप बहादुर रायमाझी सरकारमा नजाने स्रोतको दावी छ । ”महरा कमरेडले इच्छा देखाउनु भएको छैन, रायमाझी कमरेडमा सहमती हुने सम्भावना कम छ , त्यसैले अनन्त कमरेडकै नेतृत्वमा सरकारमा सहभागी हुने सम्भावना बढी छ ।” श्रोतले बतायो ।

  अनन्त अध्यक्ष प्रचण्ड निकट नेताको रुपमा रहेका र अध्यक्षको बिस्वाशपात्र जनि भएकाले मात्र उनको पल्ला भारी भएको होइन । एमाले संगको एकतामा असन्तुष्ट रहेकाले पनि उनलाई फकाउन सरकारको नेतृत्व दिएर पठाउने तयारी देखिएको श्रोतले दावी गरेको छ ।
  नेता नारायणकाजीले चुनाव हारेपछि पार्टीको दोश्रो बरियतामा रहेका नेता रामबहादुर थापा बादलको नेतृत्वमा सरकारमा सहभागी हुने चर्चा पनि चलेको छ । बादललाई राष्ट्रिय सभाको अध्यक्ष बनाउन नसके उनको नेतृत्वमा सरकारमा सहभागी गराउने गरि अध्यक्ष प्रचण्डले सोच बनाएको बुझिएको छ ।

  ”सम्भावित मन्त्रीहरुले बर्षमानको नेतृत्व स्वीकार गर्न नसके बादलको नेतृत्व निर्बिबाद छ ।” श्रोतको दावी छ ।

  तर, बादलको लागि राष्ट्रपतिको दावी गर्दै अन्तत: राष्ट्रिय सभाको अध्यक्ष प्राप्त गर्ने प्रवल सम्भावना भएकोले अनन्तलाई सरकारमा माओबादी नेतृत्वकर्ताको रुपमा हेरिएको छ । टोप बहादुर रायमाझीले बाटो नछेके उनलाई कसैले रोक्न नसक्ने माओबादी केन्द्रका एक नेताले बताए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  देकोचामा बसको ठक्करबाट ज्यान गुमाएका मानिसको खुलेन पहिचान

  भक्तपुरको देकोचामा मंगलबार यात्रुबाहक बसको ठक्करबाट ज्यान गुमाएका मानिसको पहिचान हुन सकेको छैन । बुधबार...

  आशापुरीमा झ्याङ्छुप छ्योर्तेन स्तुपा र बुद्धपार्कको उद्घाटन

  भक्तपुरको सूर्यविनायक- ८ संगै जोडिएको काभ्रेको बनेपा-१४ आशापुरीमा श्री झ्याङ्छुप छ्योर्तेन स्तुपा र बुद्धपार्कको उद्घाटन...

  बिमान दुर्घटनामा सूर्यविनायक नगर अस्पतालका निर्देशक बर्माको भाइको निधन

  बुधवार बिहान त्रिभुवन बिमानस्थलमा भएको सौर्य एयरलाइन्सको जहाज दुर्घटनामा परी १८ जनाको ज्यान गएको छ...

  सौर्य एयरलाइन्स विमान दुर्घटना: १५ जनाको गयो ज्यान, ४ को जिवितै उद्धार

  सौर्य एयरलाइन्सको विमान दुर्घटनामा चार जनाको उद्धार गरिएको नेपाल प्रहरीले जानकारी दिएको छ । उद्धार...

  बानियाँलाई परास्त गरेका बहादुरसिंह बने काँग्रेसबाट बागमतीमा पहिलो मुख्यमन्त्री

  बागमती प्रदेश सरकारको मुख्यमन्त्रीमा बहादुरसिंह लामा नियुक्त भएका छन् । मंगलबार प्रदेश प्रमुख यादव चन्द्र...