News Portal

 • पुनले मन्त्री नबन्ने खबर पुर्याएपछि प्रचण्ड परेशान

  संजीप शुभचिन्तकभक्तपुर, १४ फागुन
  ५७८ पटक
  भक्तपुर, १४ फागुन

  कम्युनिष्ट राजनीतिका एक खम्बा मानिएका नेकपा एमाले महासचिव इश्वर पोखरेलले अर्थमा युवराज खतिवडालाई पचाँउदै रक्षा मन्त्रालयको जिम्मेवारी स्वीकार गरेका छन् । यता, गृह मन्त्रालय नपाएको अपमान पचाउन माओबादी केन्द्रका नेता बर्षमान पुन अनन्तलाई भने असहज भएको देखिएको छ ।

  अनन्तलाई गृहको आस्वासन दिएर अन्तिममा अर्को मन्त्रालय प्रस्ताव गरेपछि उनले सरकारमा सामेल नहुने निर्णय लिएका छन । उनले आफु मन्त्री नबन्ने निर्णय अध्यक्ष प्रचण्डसामु पनि पुर्याएका छन । अनन्त रुस्ट बनेपछि प्रचण्ड परेशान बनेका छन ।

  पार्टीमा प्रचण्डको विश्वासपात्रको रुपमा चिनिएका नेता अनन्त गृह नपाएर भन्दा पनि झुटो आस्वाशन पाएकोमा दुखी भएको उनी निकट श्रोतले बताएको छ । बिहानसम्म अध्यक्ष प्रचण्डले गृह मन्त्रालयको तयारी गर्न लगाएका थिए । तर ११ बजे गृह मन्त्रालय नपाउने सूचना पाएपछि अनन्तले सपथ ग्रहण अस्वीकार गरे ।

  प्रचण्ड निकट श्रोतले भने अध्यक्षले धोका नदिएको दावी गरेको छ । ”उपप्रधानमन्त्री नपाउने भएपछी नेता राम बहादुर थापा बादललाई गृह दिनुको बिकल्प भएन । ”अध्यक्ष निकट श्रोतले भन्यो ।

  यता, अनन्तको भने अध्यक्ष प्रचण्डले एमालेसंग बार्गेनिङ पावर घटाएको बुझाइ छ । आफूलाई केटाकेटीलाई जस्तो जिस्काएको उनको ठहर छ । प्रचण्डले उर्जा लिन गरेको प्रस्ताव उनले ठाडै अस्वीकार गरेका छन् । आफ्ना बिश्वासपात्र रिसाएपछि परेसान बनेका प्रचण्ड अहिले उनलाई फकाउने कसरतमा रहेको सूचना प्राप्त भएको छ ।

  आज ११ दिनपछि बिस्तारित भएको मन्त्रीपरिषदमा एमालेबाट इश्वर पोखरेल रक्षा , डा युवराज खतिवडा अर्थ तथा माओबादी केन्द्रबाट नेता रामबहादुर थापा गृह र मात्रिका यादव उद्योग बाणिज्य तथा आपूर्ति मन्त्रीमा नियुक्त भएका छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुर भयो जनघनत्वको आधारमा देशकै दोश्रो ठुलो जिल्ला

  जनघनत्वको आधारमा भक्तपुर देशकै दोश्रो ठुलो जिल्ला बन्न पुगेको छ । काठमाडौ पछि भक्तपुर जनघनत्वको...

  भक्तपुरको जनसङ्ख्या वृद्धिदर सबैभन्दा बढी

  bhaktapur post

  अघिल्लो जनगणनाको तुलनामा भक्तपुरको वार्षिक जनसङ्ख्या वृद्धिदर देशका ७७ जिल्लामध्ये सबैभन्दा बढी र रामेछापको वार्षिक...

  खुम्चियो एमाले

  राष्ट्रियसभा निर्वाचनमा सत्तागठबन्धनलाई फाइदा पुगेको छ । राष्ट्रियसभाका रिक्त १९ सिटमा भएको निर्वाचनमा सत्ता गठबन्धन...

  नेपालको जनसंख्या २ करोड ९१ लाख ९२ हजार ४ सय ८०

  census

  नेपालको जनसंख्या २ करोड ९१ लाख ९२ हजार ४ सय ८० पुगेको छ । केन्द्रीय...

  आईपीएल अक्सनमा नेपालका १५ खेलाडी

  इन्डियन प्रिमियर लिग ( आईपीएल ) को अक्सन फेब्रुअरी १२ र १३ तारिखमा भारतको बैंगलोरमा...