News Portal

 • पुनले मन्त्री नबन्ने खबर पुर्याएपछि प्रचण्ड परेशान

  संजीप शुभचिन्तकभक्तपुर, १४ फागुन
  ७६९ पटक
  भक्तपुर, १४ फागुन

  कम्युनिष्ट राजनीतिका एक खम्बा मानिएका नेकपा एमाले महासचिव इश्वर पोखरेलले अर्थमा युवराज खतिवडालाई पचाँउदै रक्षा मन्त्रालयको जिम्मेवारी स्वीकार गरेका छन् । यता, गृह मन्त्रालय नपाएको अपमान पचाउन माओबादी केन्द्रका नेता बर्षमान पुन अनन्तलाई भने असहज भएको देखिएको छ ।

  अनन्तलाई गृहको आस्वासन दिएर अन्तिममा अर्को मन्त्रालय प्रस्ताव गरेपछि उनले सरकारमा सामेल नहुने निर्णय लिएका छन । उनले आफु मन्त्री नबन्ने निर्णय अध्यक्ष प्रचण्डसामु पनि पुर्याएका छन । अनन्त रुस्ट बनेपछि प्रचण्ड परेशान बनेका छन ।

  पार्टीमा प्रचण्डको विश्वासपात्रको रुपमा चिनिएका नेता अनन्त गृह नपाएर भन्दा पनि झुटो आस्वाशन पाएकोमा दुखी भएको उनी निकट श्रोतले बताएको छ । बिहानसम्म अध्यक्ष प्रचण्डले गृह मन्त्रालयको तयारी गर्न लगाएका थिए । तर ११ बजे गृह मन्त्रालय नपाउने सूचना पाएपछि अनन्तले सपथ ग्रहण अस्वीकार गरे ।

  प्रचण्ड निकट श्रोतले भने अध्यक्षले धोका नदिएको दावी गरेको छ । ”उपप्रधानमन्त्री नपाउने भएपछी नेता राम बहादुर थापा बादललाई गृह दिनुको बिकल्प भएन । ”अध्यक्ष निकट श्रोतले भन्यो ।

  यता, अनन्तको भने अध्यक्ष प्रचण्डले एमालेसंग बार्गेनिङ पावर घटाएको बुझाइ छ । आफूलाई केटाकेटीलाई जस्तो जिस्काएको उनको ठहर छ । प्रचण्डले उर्जा लिन गरेको प्रस्ताव उनले ठाडै अस्वीकार गरेका छन् । आफ्ना बिश्वासपात्र रिसाएपछि परेसान बनेका प्रचण्ड अहिले उनलाई फकाउने कसरतमा रहेको सूचना प्राप्त भएको छ ।

  आज ११ दिनपछि बिस्तारित भएको मन्त्रीपरिषदमा एमालेबाट इश्वर पोखरेल रक्षा , डा युवराज खतिवडा अर्थ तथा माओबादी केन्द्रबाट नेता रामबहादुर थापा गृह र मात्रिका यादव उद्योग बाणिज्य तथा आपूर्ति मन्त्रीमा नियुक्त भएका छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुरकी सिडिओ श्रेष्ठले मागिन् सुझाव

  roshani shreshtha cdo

  भक्तपुरकी सिडिओ रोशनीकुमारी श्रेष्ठले पत्रकारसंग सुझाव मागेकी छन् । जिल्लाको शान्तिसुरक्षा, सुशासन र अपराध नियन्त्रण...

  गठ्ठाघरमा ‘अगेनो सेकुवा घर’

  ageno sekuwa ghar

  सेकुवाको पारखीहरुका लागि अब भक्तपुरमै स्वादिलो सेकुवा घर खुलेको छ । मासुको परिकार मध्यपुर थिमि–३,...

  कमल बुढाको नेतृत्वमा क्रान्तिकारी प्रेस संगठन

  पत्रकार कमल बुढाको नेतृत्वमा ‘क्रान्तिकारी प्रेस संगठन’ गठन  गरिएको छ । क्रान्तिकारी पत्रकार महासंघ र...

  बिजुक्छे र नेमकिपामाथि राप्रपा नेता मिश्रको प्रहार, माओवादी नेता डिपी ढकालको प्रतिवाद

  rabindra dp

  पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र शाहलाई चाँडै राजगद्दीमा देख्न पाइयोस् भनी प्रार्थना गर्ने गरेका पूर्व पत्रकार एवं राप्रपाका...

  पूर्वराजा शाहलाई भक्तपुरमा भब्य स्वागत

  पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र शाहलाई भक्तपुरमा भब्य स्वागत भएको छ । आइतवार दरवार स्क्वायरस्थित प्रसिद्ध तलेजु भवानी...