News Portal

 • पुनले मन्त्री नबन्ने खबर पुर्याएपछि प्रचण्ड परेशान

  संजीप शुभचिन्तकभक्तपुर, १४ फागुन
  ७१० पटक
  भक्तपुर, १४ फागुन

  कम्युनिष्ट राजनीतिका एक खम्बा मानिएका नेकपा एमाले महासचिव इश्वर पोखरेलले अर्थमा युवराज खतिवडालाई पचाँउदै रक्षा मन्त्रालयको जिम्मेवारी स्वीकार गरेका छन् । यता, गृह मन्त्रालय नपाएको अपमान पचाउन माओबादी केन्द्रका नेता बर्षमान पुन अनन्तलाई भने असहज भएको देखिएको छ ।

  अनन्तलाई गृहको आस्वासन दिएर अन्तिममा अर्को मन्त्रालय प्रस्ताव गरेपछि उनले सरकारमा सामेल नहुने निर्णय लिएका छन । उनले आफु मन्त्री नबन्ने निर्णय अध्यक्ष प्रचण्डसामु पनि पुर्याएका छन । अनन्त रुस्ट बनेपछि प्रचण्ड परेशान बनेका छन ।

  पार्टीमा प्रचण्डको विश्वासपात्रको रुपमा चिनिएका नेता अनन्त गृह नपाएर भन्दा पनि झुटो आस्वाशन पाएकोमा दुखी भएको उनी निकट श्रोतले बताएको छ । बिहानसम्म अध्यक्ष प्रचण्डले गृह मन्त्रालयको तयारी गर्न लगाएका थिए । तर ११ बजे गृह मन्त्रालय नपाउने सूचना पाएपछि अनन्तले सपथ ग्रहण अस्वीकार गरे ।

  प्रचण्ड निकट श्रोतले भने अध्यक्षले धोका नदिएको दावी गरेको छ । ”उपप्रधानमन्त्री नपाउने भएपछी नेता राम बहादुर थापा बादललाई गृह दिनुको बिकल्प भएन । ”अध्यक्ष निकट श्रोतले भन्यो ।

  यता, अनन्तको भने अध्यक्ष प्रचण्डले एमालेसंग बार्गेनिङ पावर घटाएको बुझाइ छ । आफूलाई केटाकेटीलाई जस्तो जिस्काएको उनको ठहर छ । प्रचण्डले उर्जा लिन गरेको प्रस्ताव उनले ठाडै अस्वीकार गरेका छन् । आफ्ना बिश्वासपात्र रिसाएपछि परेसान बनेका प्रचण्ड अहिले उनलाई फकाउने कसरतमा रहेको सूचना प्राप्त भएको छ ।

  आज ११ दिनपछि बिस्तारित भएको मन्त्रीपरिषदमा एमालेबाट इश्वर पोखरेल रक्षा , डा युवराज खतिवडा अर्थ तथा माओबादी केन्द्रबाट नेता रामबहादुर थापा गृह र मात्रिका यादव उद्योग बाणिज्य तथा आपूर्ति मन्त्रीमा नियुक्त भएका छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  सानोथिमिमा युएसएआइडीकी प्रशासक पावर, आदर्शका छात्रासंग खेलिन् बास्केटबल

  अन्तर्राष्ट्रिय विकासका लागि अमेरिकी नियोग (युएसएआइडी)की प्रशासक समान्था पावरले भक्तपुरको मध्यपुर थिमि–२, सानोथिमिस्थित आदर्श माध्यमिक...

  कुकुरलाई बचाउन खोज्दा मोटरसाइकल चालकको मृत्यु

  धनुषमा कुकुरलाई बचाउन खोज्दा एक मोटरसाइकल चालकको मृत्यु भएको छ । धनुषाको जनकपुर उपमहानगरपालिका ४...

  पहिरोमा परी ३६ को मृत्यु

  पेरुमा सोमबार आएको पहिरोमा परेर कम्तीमा ३६ जनाको ज्यान गएको बताइएको छ । पेरुको दक्षिणी...

  कान्ति बाल अस्पतालमा अब अनलाइन टिकट

  कान्ति बाल अस्पतालका निर्देशक डा. युवानिधि बसौलाले अस्पतालमा अनलाइन टिकट सुरु गरेको बताका छन् ।...

  बाल्टिनमा डुबेर १७ महिने बालिकाको मृत्यु

  काठमाडौंको धर्मस्थलीमा बाल्टिनमा डुबेर १७ महिने बालिकाको मृत्यु भएको छ । सोमबार काठमाडौं महानगरपालिका धर्मस्थली...