News Portal

 • बेलायतमा बस्ने सुनुवार दम्पतीले गरे साहारालाई भुल्नै नसकिने सहयोग

  लक्ष्मण रसाइली काठमाडौँ, बैशाख ३०
  ६९२ पटक
  काठमाडौँ, बैशाख ३०

  अहिले यो समय भनेको एकले अर्कालाई मतलब नगर्ने समय हो । भनिन्छ मानिस काममा यति ब्यस्त बनेका छन् कि उनीहरु मनबिनाका मेसिन बनिसके ।प्राय: मानिस संग आफ्नै स्वार्थ हुन्छ । मानिस आफ्नै स्वार्थकोलागि बाँचेको हुन्छ ।

  तर केहि व्यक्ति समाजमा यस्ता पनि जन्मेका छन् ,जसले आफु बाचौं र अरुलाई आफु झैँ बचाआैं भन्ने सोच बिचारका साथ ब्वहार अघि बढाएका हुन्छन् । महान धारणा भएका यस्ता व्यक्ति पनि हाम्रै समाजमा जन्मेका छन,त्यसका उदारहणको एउटा जोडी हो जंग सुनुवार र भाबना परिस्कृत सुनुवारको जोडी ।

  बेलायतमा बस्दै आएका उनीहरुको यो जोडीले थुप्रै पिडाले पोलिएका मनमुटुमा मलहम लगाएको छ ।  आफ्नो समाज र देश मात्र होइन मानवताको लागि केही गराैं भनेर लागेको छ यो जोडी ।  केहि गरौ भन्ने बिचार भएर पनि गरीविकै कारण गर्न नसकेकाहरुको पनि सधै सेवामा तल्लिन छ यो जोडी।

  पेशाले श्रीमान वेलायाती सेना र श्रीमती साहित्यकार भएपनि आफ्नो समाज सेवा दुखी,असहाय,अपाङ्ग,गरीवहरुको लागि निरन्तर सेवा गर्दै आएका छन् उनीहरु ।  बेलायतमा बसेर विभिन्न नेपाली सेवा समाज,संघ सस्थामा आवद्ध उनीहरु समाज सेवामा निकै तल्लिन र धेरैको धन्यबाद र खुशीको स्रोत बनेका छन् ।

   

  यतिबेला उनीहरु नेजालमा छन् । धनुषा कि दुर्गा सुनुवार”साहारा”को सेवा र सहयोग,मन र तनले उच्च विचार र महान सोच भएकी साहारा घरको आर्थिक अबस्था नाजुक भएकाले उनी आफूले चाहेको कोर्ष पढन बाट बन्चित थिइन् ।

  भविष्यको ठूलै चित्रकार बन्ने सपना बोकेकी र गर्न सक्छु पढ्न सक्छु भन्ने अठोट भएकी चेली तर घरको आर्थिक अबस्था कमजोर भएका कारण उनको सोच अपुरै थियो । यही सोच पुरा गर्ने दोस्रो बाबा आमा बने सुनुवार जोडी ।

  सहाराको यस्तो अवस्था थाँहा पाए पछि यो जोडीले उनको सोच पुरा गर्ने जिम्मा लिएपछि उनको इच्छा सहितको चाहना अहिले पुरा हुदै गएको छ । उनको महान चित्रकार बन्ने सपना पुरा हुदै गएको छ । साहारा लाई पढाउने जिम्मा लिउ भएको थियो,सहाराले स्नातक प्रथम बर्ष (फाइन आर्ट)देखि उनीहरुको सहयोग र साथमा अध्ययन गर्न पाइन् र अहिले उनको चौथो बर्ष पनि सकिन थालेको छ । यो ब्यबस्था सहाराको पढ्ने खर्च सबै उनीहरुले गरेका छन् ।

  नेपालमै आएका बेला आफ्नै हातले भावनालाई सहयोग रकम हस्तान्तरण  कार्यक्रममा समासेवी व्यक्तित्वहरु जंग सुनुवार , भाबना परिस्कृत सुनुवारका साथै  दुर्गा सुनुवार “साहारा” संग गरिएको कुराकानी तलको भिडियोमा हेर्नुस्:

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  जाँतोलाई भन्दा हातोलाई सकसक

  लोकतन्त्रको आधारस्तम्भ आवधिक निर्वाचन हो । तर, आवधिक निर्वाचन गर्नु मात्रै सबै कुरा भने होइन...

  भक्तपुर युनाइटेड भयो लिग च्याम्पियन

  भक्तपुर युनाइटेड फुटबल क्लब जिल्ला लिग फुटबल-२०७८ को च्याम्पियन बनेको छ । भक्तपुर जिल्ला फुटबल...

  कक्षा १० को परीक्षा नियन्त्रकमा रायमाझी

  सानोठिमीस्थित परीक्षा नियन्त्रण कार्यालयको प्रमुखमा अर्जुनबहादुर रायमाझी नियुक्त भएका छन् । उप सचिव रायमाझी राष्ट्रिय...

  श्रेष्ठले फिर्ता गरे साझा पुरस्कारको पैसा

  abhaya

  साहित्यकार अभय श्रेष्ठले साझा पुरस्कारबाट प्राप्त रकम फिर्ता गरेका छन् । आर्थिक अभावले थलिएको साझा...

  बिना सूचना कटुञ्जे स्वास्थ्य चौकीमा कोरोना विरुद्ध खोप लिनेको भीड, कसरी छुटे सयौं मानिस

  katunje healthpost

  कोरोना भाइरसको त्रास बढेसंगै कोरोना विरुद्धको खोप लगाउन सयौं मानिसहरु कटुञ्जे स्वास्थ्य चौकीमा भेला भएपछि...