News Portal

 • बेलायतमा बस्ने सुनुवार दम्पतीले गरे साहारालाई भुल्नै नसकिने सहयोग

  लक्ष्मण रसाइली काठमाडौँ, बैशाख ३०
  ९९७ पटक
  काठमाडौँ, बैशाख ३०

  अहिले यो समय भनेको एकले अर्कालाई मतलब नगर्ने समय हो । भनिन्छ मानिस काममा यति ब्यस्त बनेका छन् कि उनीहरु मनबिनाका मेसिन बनिसके ।प्राय: मानिस संग आफ्नै स्वार्थ हुन्छ । मानिस आफ्नै स्वार्थकोलागि बाँचेको हुन्छ ।

  तर केहि व्यक्ति समाजमा यस्ता पनि जन्मेका छन् ,जसले आफु बाचौं र अरुलाई आफु झैँ बचाआैं भन्ने सोच बिचारका साथ ब्वहार अघि बढाएका हुन्छन् । महान धारणा भएका यस्ता व्यक्ति पनि हाम्रै समाजमा जन्मेका छन,त्यसका उदारहणको एउटा जोडी हो जंग सुनुवार र भाबना परिस्कृत सुनुवारको जोडी ।

  बेलायतमा बस्दै आएका उनीहरुको यो जोडीले थुप्रै पिडाले पोलिएका मनमुटुमा मलहम लगाएको छ ।  आफ्नो समाज र देश मात्र होइन मानवताको लागि केही गराैं भनेर लागेको छ यो जोडी ।  केहि गरौ भन्ने बिचार भएर पनि गरीविकै कारण गर्न नसकेकाहरुको पनि सधै सेवामा तल्लिन छ यो जोडी।

  पेशाले श्रीमान वेलायाती सेना र श्रीमती साहित्यकार भएपनि आफ्नो समाज सेवा दुखी,असहाय,अपाङ्ग,गरीवहरुको लागि निरन्तर सेवा गर्दै आएका छन् उनीहरु ।  बेलायतमा बसेर विभिन्न नेपाली सेवा समाज,संघ सस्थामा आवद्ध उनीहरु समाज सेवामा निकै तल्लिन र धेरैको धन्यबाद र खुशीको स्रोत बनेका छन् ।

   

  यतिबेला उनीहरु नेजालमा छन् । धनुषा कि दुर्गा सुनुवार”साहारा”को सेवा र सहयोग,मन र तनले उच्च विचार र महान सोच भएकी साहारा घरको आर्थिक अबस्था नाजुक भएकाले उनी आफूले चाहेको कोर्ष पढन बाट बन्चित थिइन् ।

  भविष्यको ठूलै चित्रकार बन्ने सपना बोकेकी र गर्न सक्छु पढ्न सक्छु भन्ने अठोट भएकी चेली तर घरको आर्थिक अबस्था कमजोर भएका कारण उनको सोच अपुरै थियो । यही सोच पुरा गर्ने दोस्रो बाबा आमा बने सुनुवार जोडी ।

  सहाराको यस्तो अवस्था थाँहा पाए पछि यो जोडीले उनको सोच पुरा गर्ने जिम्मा लिएपछि उनको इच्छा सहितको चाहना अहिले पुरा हुदै गएको छ । उनको महान चित्रकार बन्ने सपना पुरा हुदै गएको छ । साहारा लाई पढाउने जिम्मा लिउ भएको थियो,सहाराले स्नातक प्रथम बर्ष (फाइन आर्ट)देखि उनीहरुको सहयोग र साथमा अध्ययन गर्न पाइन् र अहिले उनको चौथो बर्ष पनि सकिन थालेको छ । यो ब्यबस्था सहाराको पढ्ने खर्च सबै उनीहरुले गरेका छन् ।

  नेपालमै आएका बेला आफ्नै हातले भावनालाई सहयोग रकम हस्तान्तरण  कार्यक्रममा समासेवी व्यक्तित्वहरु जंग सुनुवार , भाबना परिस्कृत सुनुवारका साथै  दुर्गा सुनुवार “साहारा” संग गरिएको कुराकानी तलको भिडियोमा हेर्नुस्:

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  क्यानडामा विदेशी विद्यार्थीलाई घर जग्गा किन्न प्रतिबन्ध

  विदेशीलाई क्यानडामा २ वर्षसम्म जग्गा किन्न प्रतिबन्ध लगाइएको छ । समाचार अनुसार यसअघि जनवरी १,...

  आज पनि भिटामिन ‘ए’ खुवाइँदै

  के तपाईले आफ्नो ५ वर्ष मुनिका बच्चालाई ‘भिटामिन ए’ क्याप्सुल ख्वाउनुभयो ? ६ महिनादेखि ५...

  इनार, ढुंगेधारा र पोखरीहरुको श्रोत संरक्षणमा सरकारले ध्यान दिनुपर्ने

  लालितपुर,  ६ बैशाख २०८१ । काठमाडौं उपत्यका खानेपानी व्यवस्थापन बोर्डको १९ औं वार्षिकोत्सवमा भक्तपुर नगरपालिकाका...

  रामनवमीमा दिव्येश्वरीको वार्षिक पुजा

  भक्तपुर, ५ बैशाख २०८१ । रामनवमीको अवसरमा मध्यपुर थिमि नगरपालिका–१, लोहकिल्थलीस्थित दिव्येश्वरी मन्दिरमा वार्षिक पुजा...

  नव प्रवेशी ८२ शाखा अधिकृतको पदस्थापन, २९ लाई पालिकामा प्रमुख प्रशासकीयको जिम्मेवारी

  निजामती सेवामा नव प्रवेशी शाखा अधिकृतको पदस्थापन गरिएको छ । ब्याट ३७ का ८२ शाखा...