News Portal

 • सबैभन्दा कम उमेरका सिडिओ पौडेलले गरे सेवाग्राहीलाई तातोचिसोको व्यवस्था

  नेपालवाल संवाददातारसुवा, ४ जेठ
  ११९६५ पटक
  रसुवा, ४ जेठ

  सरकारी कार्यालयमा तातो चिसो सोध्ने कुरा तपाईलाई बिश्वास नलाग्न सक्छ तर जिल्ला प्रशासन कार्यालय रसुवाले यस्तै नमूना काम गरेर सेवाग्राहीको मन जित्ने कार्यको शुभारम्भ गरेको छ ।

  ७७ वटै जिल्लाका प्रमुख जिल्ला अधिकारीमध्ये सम्भवत: सबैभन्दा कम उमेरका प्रमुख जिल्ला अधिकारीको रुपमा कृष्ण पौडेल रसुवामा रहेका छन् । सेवाग्राहीको सन्तुष्टी नै कर्मचारीको लक्ष हुनुपर्ने भन्दै ३२ वर्षिय प्रजिअ पाैडेलले जिप्रकामा यस किसिमको व्यवस्था गरेपछि सेवाग्राहीहरू दंग परेका छन् ।

  कार्यालयमा काम लिएर गएका सेवाग्राहीहरुलाई रुची अनुसार नि:शुल्क तातो/ चिसो पानी र चिया पिउने व्यवस्था मिलाइएको छ । त्यतिमात्र होइन, उनीहरुलाई कार्यालयले फ्रि वाइफाईको समेत व्यवस्था गरिदिएको छ । सेनिटरी प्याड र फष्ट एडका सामान पनि कार्यालयले उपलब्ध गराइदिएको छ ।

  सेवाग्राहीलाई काम नसकिउञ्जेल कुरेर बस्न सास्ती नहोस भनेर समय कटाउन कार्यालयले फ्री वाइफ़ाइको व्यवस्था मिलाइदिएको बताइएको छ । त्यसैगरी महिलाहरुलाई रजस्वला भएको बेलामा अप्ठ्यारो नहोस् भनेर सेनिटरी प्याड राखिएको र सामान्य बिरामी भएको बेला उपचारका लागि प्राथमिक उपचार बक्समा सामान्य औषधीहरुको व्यवस्था गरिएको जिप्रकाले बताएको छ ।

  सेवाग्राहीलाई करले सेवा गर्ने नभई कर्तव्यबोधसहित रहरले सेवामा जुट्नसमेत प्रजिअ पौडेलले कर्मचारीहरुलाई निर्देशन दिएको एक कर्मचारीले बताए । ” सिडिओसाबमा नयाँ उर्जा छ , हामी पनि उहाँको काम गर्ने तरीकाबाट उत्साहित छौ ।” उनले भने ।

  सेवाग्राहीलाई लक्षित गरी कार्यालयले दिएको अतिरिक्त सेवाबाट सेवाग्राहीहरुले कार्यालयप्रति अपनत्व राख्ने र यसले कर्मचारी र सेवाग्राही बीच आत्मियता बढाउने प्रजिअ पौडेलको बिश्वास छ । ”हाम्रो काम मात्र होइन, बोलीचाली र व्यवहार पनि सेवाग्राही मैत्री हुनुपर्छ भन्ने मान्यतासाथ सेवाग्राहीलाई कार्यालयप्रति आफ्नोपनको महसुस गराउदै सेवा दिन हामीले प्रयास गरेका हौ ।” प्रजिअ पौडेलले भने ।

  पछिल्लो समय कर्मचारीतन्त्रप्रती समाज सकारात्मक बन्न नसकिरहेको अवस्थामा पौडेल जस्ता युवा पिढीबाट केहि सकारात्मक सम्भावना र सुधारको अपेक्षा गर्न सकिन्छ । सरकारी सेवालाइ शान र सौकतको बिषय नबनाएर सेवकको रुपमा प्रस्तुत हुने यो चरीत्र स्वागतयोग्य देखिन्छ ।

   

   

   

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  एमालेसंग चुनाव चिह्न बाहेक केहि बाँकी छैन : दाहाल

  नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (माओवादी केन्द्र) का केन्द्रीय सदस्य एवं बागमती प्रदेश अध्यक्ष नारायण दाहालले नेकपा...

  खुशुको नेतृत्वमा अखिल(क्रान्तिकारी)को भक्तपुर नगर कमिटी निर्वाचित

  नेकपा (माओवादी केन्द्र)को विद्यार्थी संगठन अनेरास्ववियू(क्रान्तिकारी) ले भक्तपुर नगर कमिटी बिस्तार गरेको छ । रुकेश...

  भक्तपुर सिडिओमा शर्मा

  भक्तपुर जिल्लाको प्रमुख जिल्ला अधिकारी(सिडिओ)मा रुद्रा शर्माको सरुवा भएको छ । गृह मन्त्रालयले गुल्मी बाट...

  इन्द्रजात्रा मनाउन गुठि/समुदायसंग समन्वयकारी भूमिका रहन्छ- एसएसपी सिंह

  ऐतिहासिक राष्ट्रिय पर्व ‘इन्द्र जात्रा’ नजिकिदै गर्दा यस पटकको यो जात्रा कसरी सम्पन्न गर्ने भन्ने...

  सेलर्डले भक्तपुरका सञ्चारकर्मीलाई दरवारमा लगेर दियो तालिम

  बाल दिवसको अवसरमा भक्तपुरका सञ्चारकर्मीहरुका लागि मानव बेचबिखन तथा बाल संरक्षणबारे अभिमुखीकरण तालिम सम्पन्न भएको...