News Portal

 • सबैभन्दा कम उमेरका सिडिओ पौडेलले गरे सेवाग्राहीलाई तातोचिसोको व्यवस्था

  नेपालवाल संवाददातारसुवा, ४ जेठ
  १२३४२ पटक
  रसुवा, ४ जेठ

  सरकारी कार्यालयमा तातो चिसो सोध्ने कुरा तपाईलाई बिश्वास नलाग्न सक्छ तर जिल्ला प्रशासन कार्यालय रसुवाले यस्तै नमूना काम गरेर सेवाग्राहीको मन जित्ने कार्यको शुभारम्भ गरेको छ ।

  ७७ वटै जिल्लाका प्रमुख जिल्ला अधिकारीमध्ये सम्भवत: सबैभन्दा कम उमेरका प्रमुख जिल्ला अधिकारीको रुपमा कृष्ण पौडेल रसुवामा रहेका छन् । सेवाग्राहीको सन्तुष्टी नै कर्मचारीको लक्ष हुनुपर्ने भन्दै ३२ वर्षिय प्रजिअ पाैडेलले जिप्रकामा यस किसिमको व्यवस्था गरेपछि सेवाग्राहीहरू दंग परेका छन् ।

  कार्यालयमा काम लिएर गएका सेवाग्राहीहरुलाई रुची अनुसार नि:शुल्क तातो/ चिसो पानी र चिया पिउने व्यवस्था मिलाइएको छ । त्यतिमात्र होइन, उनीहरुलाई कार्यालयले फ्रि वाइफाईको समेत व्यवस्था गरिदिएको छ । सेनिटरी प्याड र फष्ट एडका सामान पनि कार्यालयले उपलब्ध गराइदिएको छ ।

  सेवाग्राहीलाई काम नसकिउञ्जेल कुरेर बस्न सास्ती नहोस भनेर समय कटाउन कार्यालयले फ्री वाइफ़ाइको व्यवस्था मिलाइदिएको बताइएको छ । त्यसैगरी महिलाहरुलाई रजस्वला भएको बेलामा अप्ठ्यारो नहोस् भनेर सेनिटरी प्याड राखिएको र सामान्य बिरामी भएको बेला उपचारका लागि प्राथमिक उपचार बक्समा सामान्य औषधीहरुको व्यवस्था गरिएको जिप्रकाले बताएको छ ।

  सेवाग्राहीलाई करले सेवा गर्ने नभई कर्तव्यबोधसहित रहरले सेवामा जुट्नसमेत प्रजिअ पौडेलले कर्मचारीहरुलाई निर्देशन दिएको एक कर्मचारीले बताए । ” सिडिओसाबमा नयाँ उर्जा छ , हामी पनि उहाँको काम गर्ने तरीकाबाट उत्साहित छौ ।” उनले भने ।

  सेवाग्राहीलाई लक्षित गरी कार्यालयले दिएको अतिरिक्त सेवाबाट सेवाग्राहीहरुले कार्यालयप्रति अपनत्व राख्ने र यसले कर्मचारी र सेवाग्राही बीच आत्मियता बढाउने प्रजिअ पौडेलको बिश्वास छ । ”हाम्रो काम मात्र होइन, बोलीचाली र व्यवहार पनि सेवाग्राही मैत्री हुनुपर्छ भन्ने मान्यतासाथ सेवाग्राहीलाई कार्यालयप्रति आफ्नोपनको महसुस गराउदै सेवा दिन हामीले प्रयास गरेका हौ ।” प्रजिअ पौडेलले भने ।

  पछिल्लो समय कर्मचारीतन्त्रप्रती समाज सकारात्मक बन्न नसकिरहेको अवस्थामा पौडेल जस्ता युवा पिढीबाट केहि सकारात्मक सम्भावना र सुधारको अपेक्षा गर्न सकिन्छ । सरकारी सेवालाइ शान र सौकतको बिषय नबनाएर सेवकको रुपमा प्रस्तुत हुने यो चरीत्र स्वागतयोग्य देखिन्छ ।

   

   

   

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  मध्यपुर थिमिमा बालकरामले छेडाए जिब्रो, जात्रा हेर्न मन्त्री किराती सहित हजारौंको भिड

  येंयाँ पुन्ही अर्थात् आश्विन शुक्ल पूर्णिमाको साँझ मध्यपुर थिमि-५ दिगुलीमा जिब्रो छेड्ने जात्रा भएको छ...

  राहत शिक्षक र सरकारबीच सहमति, आन्दोलन स्थगित

  राजधानी केन्द्रित आन्दोलनरत राहत शिक्षकहरूका माग सम्बोधन भएका छन् । सरकार र अन्दोलित राहत शिक्षक...

  ताथलीस्थित महायज्ञमा मेयरको उद्घोष : २०८२ साललाई धार्मिक पर्यटन वर्ष मनाइने

  चाँगु नारायण नगरपालिकाका मेयर जीवन खत्रीले आगामी २०८२ साललाई धार्मिक पर्यटन बर्ष मनाउने तयारी गरिएको...

  मध्यपुर थिमिमा सिंहावलोकनको नयाँ शुरुवात

  madhyapur thimi municipality thimi

  मध्यपुर थिमि नगरपालिकाले वार्षिक प्रगतीको समीक्षा गर्ने प्रचलन शुरु गरेको छ । नगरपालिकाले चागु आवको...

  ताथलीमा महायज्ञको उद्घाटन : सांसद थापाले गरे आयोजक बालयोगेश्वर विजयमूर्तिको प्रशंसा

  भक्तपुर क्षेत्र नं. २ का प्रतिनिधि सभा सदस्य दुर्लभ थापाले राज्यले गर्नुपर्ने काम बालयोगेश्वर विजयमूर्ति...