News Portal

 • रिहाइ हुनासाथ बालकृष्ण ढुंगेलले भने ‘ फेरि जेल जान्छु ‘

  नेपालवाल संवाददाताकाठमाडौँ, १५ जेठ
  २४४८ पटक
  काठमाडौँ, १५ जेठ

  जनयुद्धकालमा उज्वन श्रेष्ठको हत्या गरेको अभियोगमा गत कात्तिकमा कारागार चलान गरिएका नेकपाका नेता बालकृष्ण ढुंगेललाइ रिहाइ गरिएको छ । गणतन्त्र दिवसको दिन सरकारले उनको बाँकी कैद मिनाह गरि रिहाइ गरिदिएको हो ।

  रिहाइ भए लगत्तै ढुंगेललाई नेकपाका नेता कार्यकर्ता र उनका आफन्त तथा शुभचिन्तकहरुले स्वागत गरेका छन । नेकपाको केन्द्रिय कार्यालय पेरिस डाँडामा पुगेर ढुंगेलले शहिद तथा बेपत्ता स्मृति स्तम्भमा माल्यार्पण गरेका छन् । उक्त अवसरमा उपस्थितहरुलाई सम्बोधन गर्दै पूर्व सांसद समेत रहेका नेता ढुंगेलले न्याय व्यवस्था र राजनीतिक चरित्र प्रति आक्रोस पोखेका छन् ।

  उनले आफू निर्दोष रहेको जिकिर गर्दै पाप जाच्ने मेसिन बन्यो भने आफू त्यसमा बस्न तयार गरेको बताए ।

  हिजोका प्रतिक्रियाबादीहरु नै आफूहरुले लडेर ल्याएको गणतन्त्रको मालिक भएको र आफूलाई जेल पुर्याएको उनको जिकिर छ । ” गणतन्त्रको लागि लड्दा समातेर हिरासतमा राख्ने र हिटरमा पिसाव फेर्न लगाएर किड्नी ड्यामेज गराउने शेर बहादुरहरु गणतन्त्रका मालिक भएपछि म जेल जानु स्वाभाविक नै थियो ।” उनले भने ।

  नेता ढुंगेलले न्यायालयले आफ्नो भागको गणतन्त्र खोसेर अपराधी करार गर्दा न्यायमाथि बलात्कार भएको भन्दै दुख ब्यक्त गरे । उनले मानव अधिकारवादीको नाममा मानिसहरु आफ्नो लागि भात र रक्सीको जोहो गर्न अरुको न्याय अन्यायको ठेकेदार बन्ने गरेको आरोप लगाए ।

  गणतन्त्रको लागि लडेका व्यक्तिहरु गणतन्त्र आएपछि आफू जस्तै परिबन्दमा परि जेल जान नपरोस भन्ने उनको सुभेक्षा रहेको छ । उनले आफू यो तेस्रो पटक कारागार मुक्त भएको स्मरण गर्दै देश र जनताको लागि अर्को पटक पनि जेल जान तयार रहेको उद्घोष गरे ।

  जब जनताका नेताहरु शाशक बनेर दुख दिन थाल्छन् तब जनताको मुक्तिको लागि लड्न पर्छ । आफू जनताको आँगनमा खुशीको बिहानी नआँउदा सम्म लड्न,मर्न र जेल जान तयार रहेको उनको उद्घोष छ । ”यो नै मेरो अन्तिम लडाँई होइन, जनताको पक्षमा रहदा अपराधी भइन्छ भने म फेरि पनि जेल जान तयार छु ।” उनले भने ।

  हेर्नुस् भिडियो

  https://www.facebook.com/gbijaya90/videos/1934647243220804/

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  कर्मचारीहरु १०-५ मा सीमित नहुने भक्तपुरकी नयाँ सिडिओ शर्माको प्रतिवद्धता

  CDO rudra sharma

  भक्तपुरमा नयाँ कार्यभार सम्हालेकी प्रमुख जिल्ला अधिकारी (सिडिओ) रुद्रादेवी शर्माले कर्मचारीहरु १०-५ को ड्युटीमा सीमित...

  नेपाल – भारत साहित्य दोस्रो महोत्सवको लागि बैठक सम्पन्न

  काठमाडौं । नेपाल -भारत साहित्य यात्राको दोस्रो संस्करणको रुपमा त्रिदीवसीय नेपाल भारत साहित्य दोस्रो महोत्सव...

  महिला सशक्तीकरणमा लायन्स

  सामाजिक क्षेत्रमा विविध कार्य गर्दै आइरहेको लायन्स अफ काठमाडौं, ब्राइटस्टारको प्रायोजनमा महिला सशक्तीकरण कार्यक्रम अन्तर्गत...

  बिग्रेको बाटोका कारण बाल्कोटमा ट्र्याक्टर चालकको ज्यान गयो : प्रहरी

  भक्तपुरको सूर्यविनायक- २ बालकोटस्थित महेन्द्र शान्ति स्कूलबाट चारदोबाटो तर्फ आउदै गरेको ट्र्याक्टर दुर्घटना हुँदा चालकको...

  पाप पखाल्ने इन्द्रदह

  नेपाल भाषामा ‘येँ’ भन्नाले काठमाडौँ भन्ने बुझिन्छ , ‘किँ’ को अर्थ किला र दह अर्थात्...