News Portal

 • रिहाइ हुनासाथ बालकृष्ण ढुंगेलले भने ‘ फेरि जेल जान्छु ‘

  नेपालवाल संवाददाताकाठमाडौँ, १५ जेठ
  २६८४ पटक
  काठमाडौँ, १५ जेठ

  जनयुद्धकालमा उज्वन श्रेष्ठको हत्या गरेको अभियोगमा गत कात्तिकमा कारागार चलान गरिएका नेकपाका नेता बालकृष्ण ढुंगेललाइ रिहाइ गरिएको छ । गणतन्त्र दिवसको दिन सरकारले उनको बाँकी कैद मिनाह गरि रिहाइ गरिदिएको हो ।

  रिहाइ भए लगत्तै ढुंगेललाई नेकपाका नेता कार्यकर्ता र उनका आफन्त तथा शुभचिन्तकहरुले स्वागत गरेका छन । नेकपाको केन्द्रिय कार्यालय पेरिस डाँडामा पुगेर ढुंगेलले शहिद तथा बेपत्ता स्मृति स्तम्भमा माल्यार्पण गरेका छन् । उक्त अवसरमा उपस्थितहरुलाई सम्बोधन गर्दै पूर्व सांसद समेत रहेका नेता ढुंगेलले न्याय व्यवस्था र राजनीतिक चरित्र प्रति आक्रोस पोखेका छन् ।

  उनले आफू निर्दोष रहेको जिकिर गर्दै पाप जाच्ने मेसिन बन्यो भने आफू त्यसमा बस्न तयार गरेको बताए ।

  हिजोका प्रतिक्रियाबादीहरु नै आफूहरुले लडेर ल्याएको गणतन्त्रको मालिक भएको र आफूलाई जेल पुर्याएको उनको जिकिर छ । ” गणतन्त्रको लागि लड्दा समातेर हिरासतमा राख्ने र हिटरमा पिसाव फेर्न लगाएर किड्नी ड्यामेज गराउने शेर बहादुरहरु गणतन्त्रका मालिक भएपछि म जेल जानु स्वाभाविक नै थियो ।” उनले भने ।

  नेता ढुंगेलले न्यायालयले आफ्नो भागको गणतन्त्र खोसेर अपराधी करार गर्दा न्यायमाथि बलात्कार भएको भन्दै दुख ब्यक्त गरे । उनले मानव अधिकारवादीको नाममा मानिसहरु आफ्नो लागि भात र रक्सीको जोहो गर्न अरुको न्याय अन्यायको ठेकेदार बन्ने गरेको आरोप लगाए ।

  गणतन्त्रको लागि लडेका व्यक्तिहरु गणतन्त्र आएपछि आफू जस्तै परिबन्दमा परि जेल जान नपरोस भन्ने उनको सुभेक्षा रहेको छ । उनले आफू यो तेस्रो पटक कारागार मुक्त भएको स्मरण गर्दै देश र जनताको लागि अर्को पटक पनि जेल जान तयार रहेको उद्घोष गरे ।

  जब जनताका नेताहरु शाशक बनेर दुख दिन थाल्छन् तब जनताको मुक्तिको लागि लड्न पर्छ । आफू जनताको आँगनमा खुशीको बिहानी नआँउदा सम्म लड्न,मर्न र जेल जान तयार रहेको उनको उद्घोष छ । ”यो नै मेरो अन्तिम लडाँई होइन, जनताको पक्षमा रहदा अपराधी भइन्छ भने म फेरि पनि जेल जान तयार छु ।” उनले भने ।

  हेर्नुस् भिडियो

  https://www.facebook.com/gbijaya90/videos/1934647243220804/

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  लिटिल वर्ल्ड स्कूलका विद्यार्थीले बनाए य:मरी

  भक्तपुर नगरपालिका वडा नम्बर १ दुधपाटीस्थित लिटिल वर्ल्ड स्कूलका विद्यार्थीहरुले य:मरी बनाएका छन् । नेवा:...

  मध्यपुरमा पत्रकारको सांस्कृतिक पदयात्रा

  मध्यपुर सञ्चार समाजको आयोजनामा मध्यपुर थिमिमा पत्रकारले सास्कृतिक पदयात्रा सम्पन्न गरेका छन् । य:मरी पुन्हीको...

  भक्तपुर अस्पतालका अध्यक्ष सुवाललाई पितृशोक

  भक्तपुर अस्पताल ब्यवस्थापन तथा संचालक समितिका अध्यक्ष मिलन सुवाललाई पितृशोक परेको छ । नेकपा एमाले...

  कृषि अर्थतन्त्रको विकासमा ज्यापू समुदायको भूमिका महत्त्वपूर्ण : प्रम देउवा

  प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले मेहनती र इमान्दार समुदायका रूपमा परिचित ज्यापू समुदाय नेपाली समाज र संस्कृतिको...

  चिनियाँ अस्पतालमा वर्षमान पुनको उपचार सुरु

  नेकपा माओवादी केन्द्रका उपमहासचिव वर्षमान पुनको उपचार सुरु भएको छ । चीनको सेनजेनस्थित थर्ड पिपुल्स्...