News Portal

 • साढे आठ सय भारतीय पर्यटक हुम्लामा रोकिए : शव समेत सदरमुकाम ल्याउन सकिएन

  राजन रावतहुम्ला, १९ असार
  १०५८ पटक
  हुम्ला, १९ असार

  मानसरोवर कैलाशको धार्मिक यात्रा गरि फर्केका साढे आठ सय भन्दा बढि भारतीय पर्यटकहरु सिमकोट र हिल्सामै रोकिएका छन् । सिमकोटमा आइतबारदेखि हवाई यातायात बन्द हुँदा पर्यटकहरु हुम्लामा रोकिएका हुन् ।

  लगातारको बर्षा पछि नेपालगंजबाट सिमकोटका लागि हवाई उडान हुन नसक्दा सिमकोटमा ५ सय ६५ जना र हिल्सामा ३ सय भन्दा बढि मानसरोवर कैलाशको धार्मिक यात्रा गरि फर्कने भारतीय यात्रुहरु रोकिएका छन् । हाल नेपालगंज जानका लागि सिमकोट आई पुगेका तीन सय भारतीय पर्यटकको टिकट सीता एयर, एक सय ४५ जना भारतीय यात्रुहरुको टिकट बुकिङ भएको समिट एयर र तारा एयरमा एक सय २० जना भारतीयको टिकट बुकिङ भएको छ ।

  पानी परि रहेको भए पनि यात्रुहरु सिमकोट बिमानस्थलमा कुरि रहेको अबस्था रहेको छन् । सीताका दुई वटा, समिटका तीन र ताराको एक वटा जहाजले सिमकोट बिमानस्थमा उडान भर्ने गरेको भए पनि दुई दिनयता कुनै जहाजहरुले उडान भर्न नसकेको सिमकोट बिमानस्थलले जनाएको छ ।
  जिल्लाको एक मात्र हवाई यातायात सुचारु नहुँदा सिमकोटका होटेलहरु भारतीय पर्यटकहरुले भरि भराउ भएका छन् । ७९ जना भारतीय रहेको मानसरोवर होटेलका संचालक चिन वहादुर रावतले पर्यटकहरुको ब्यबस्थापन गर्न कठिन भएको उताए । सोमवारसम्म जेनतेन चले पनि अब भने समस्या आउने उनी बताउछन् ।

  धेरै दैनिक उपभोग्य सामान नेपालगंजबाटै ल्याउन पर्ने भएको कारण हवाई यातायात दुई दिन देखि सुचारु नहुँदा सामानको पनि अभाब हुन थालेको उनको भनाइ छ । अर्को ३३ जना पर्यटकलाई राखि रहेको सनभ्याली रिसोर्ट पनि अब समस्या आउने जनाइएको छ । हाल सिमकोटमा १४ वटा पर्यटकीय होटेलहरु भएको र त्यतिले पर्यटकहरुलाई बास बस्न नपुगेर अन्य साना होटेलहरुमा पनि बस्न थालेका छन् ।

  यसैबिच सिमकोट देखि हिल्सा सम्म कुनै हेलिकोप्टर संचालनमा आउन नसक्दा तीन सय भन्दा बढि भारतीय हिल्सामा रोकिएका छन् । हिल्सामा पनि भारतीयलाई ब्यबस्थापन गर्न कठिन भएको छ । हेलिकोप्टर पनि संचालनमा नआउदा मानसरोवर कैलाशको धार्मिक यात्रा गर्ने क्रममा मृत्यु भएका भारतीय पर्यटकको शव समेत हिल्सा मै रोकिएको छ ।

  काठमाडौं हुँदै केरुङ्ग नाकावाट मानसरोवर कैलाश यात्रामा गएको भारत महाराष्ट्रका मिनिता सन्जय खेडकेरको मृत्यु आईतवार भएको प्रहरीले जनाएको छ । अन्य दिनमा हेलिकोप्टरहरुले सिमकोटबाट हिल्सा ७० देखि ८० उडान भर्ने गरेको सिमकोट बिमान स्थलले जनाएको छ ।

  सोमवार बिहान थप एक जना भारतीय नागरिकको मृत्यु भएको खबर प्राप्त भएको छ । ५६ वर्षिया भारत केराला मालापुरणकी लिला महेन्द्र नारायणको निधन भएको हो । सिमकोटको होटेल गेट वेमा खाजा खाए संगै पानी पिएर कोठामा गएपछि ओछ्यानमा पल्टिदा सुतेको सुत्यै भएको जानकारी प्राप्त भएको छ । अस्तपालमा लैजादा निजको मृत्यु भएको अस्पतालले घोषणा गरेको जानकारी प्राप्त भएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुर नगरब्यापी विद्यालयस्तरीय खेलकुद प्रतियोगिता शुरु

  भक्तपुर नगरपालिकाले हरेक वर्ष गर्दै आएको नगरव्यापी विद्यालयस्तरीय खेलकुद प्रतियोगिता शुरु भएको छ । सोमबार...

  भक्तपुरका ८ मानन्धर सम्मानित

  भक्तपुर उद्योग वाणिज्य संघका नवनिर्वाचित अध्यक्ष शिवप्रसाद मानन्धरसहित ८ जना अगुवा मानन्धरहरुलाई सम्मान गरिएको छ...

  जुगलको अध्यक्षतामा प्रेस सेन्टर नेपालको नयाँ नेतृत्व निर्वाचित

  क्रान्तिकारी पत्रकारहरुको संगठन प्रेस सेन्टर नेपालको चितवनमा सम्पन्न चौथो राष्ट्रिय महाधिवेशनबाट नयाँ नेतृत्व चयन भएको...

  सिनामंगलस्थित सेन्ट्रल कलेजमा विद्यार्थीका लागि विशेष कार्यक्रम

   सिनामंगलस्थित सेन्ट्रल कलेजमा नयाँ भर्ना भएका विद्यार्थीका लागि स्वागत कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । स्नातक...

  भक्तपुरको कमलविनायकमा राष्ट्रिय वाणिज्य बैंकको शाखा बिस्तार

  banijya bank kamalbinayak

  भक्तपुरको कमलविनायकमा राष्ट्रिय वाणिज्य बैंकको शाखा बिस्तार भएको छ । मंगलबार एक कार्यक्रमकाबीच उक्त शाखाको...