News Portal

 • साढे आठ सय भारतीय पर्यटक हुम्लामा रोकिए : शव समेत सदरमुकाम ल्याउन सकिएन

  राजन रावतहुम्ला, १९ असार
  ११४२ पटक
  हुम्ला, १९ असार

  मानसरोवर कैलाशको धार्मिक यात्रा गरि फर्केका साढे आठ सय भन्दा बढि भारतीय पर्यटकहरु सिमकोट र हिल्सामै रोकिएका छन् । सिमकोटमा आइतबारदेखि हवाई यातायात बन्द हुँदा पर्यटकहरु हुम्लामा रोकिएका हुन् ।

  लगातारको बर्षा पछि नेपालगंजबाट सिमकोटका लागि हवाई उडान हुन नसक्दा सिमकोटमा ५ सय ६५ जना र हिल्सामा ३ सय भन्दा बढि मानसरोवर कैलाशको धार्मिक यात्रा गरि फर्कने भारतीय यात्रुहरु रोकिएका छन् । हाल नेपालगंज जानका लागि सिमकोट आई पुगेका तीन सय भारतीय पर्यटकको टिकट सीता एयर, एक सय ४५ जना भारतीय यात्रुहरुको टिकट बुकिङ भएको समिट एयर र तारा एयरमा एक सय २० जना भारतीयको टिकट बुकिङ भएको छ ।

  पानी परि रहेको भए पनि यात्रुहरु सिमकोट बिमानस्थलमा कुरि रहेको अबस्था रहेको छन् । सीताका दुई वटा, समिटका तीन र ताराको एक वटा जहाजले सिमकोट बिमानस्थमा उडान भर्ने गरेको भए पनि दुई दिनयता कुनै जहाजहरुले उडान भर्न नसकेको सिमकोट बिमानस्थलले जनाएको छ ।
  जिल्लाको एक मात्र हवाई यातायात सुचारु नहुँदा सिमकोटका होटेलहरु भारतीय पर्यटकहरुले भरि भराउ भएका छन् । ७९ जना भारतीय रहेको मानसरोवर होटेलका संचालक चिन वहादुर रावतले पर्यटकहरुको ब्यबस्थापन गर्न कठिन भएको उताए । सोमवारसम्म जेनतेन चले पनि अब भने समस्या आउने उनी बताउछन् ।

  धेरै दैनिक उपभोग्य सामान नेपालगंजबाटै ल्याउन पर्ने भएको कारण हवाई यातायात दुई दिन देखि सुचारु नहुँदा सामानको पनि अभाब हुन थालेको उनको भनाइ छ । अर्को ३३ जना पर्यटकलाई राखि रहेको सनभ्याली रिसोर्ट पनि अब समस्या आउने जनाइएको छ । हाल सिमकोटमा १४ वटा पर्यटकीय होटेलहरु भएको र त्यतिले पर्यटकहरुलाई बास बस्न नपुगेर अन्य साना होटेलहरुमा पनि बस्न थालेका छन् ।

  यसैबिच सिमकोट देखि हिल्सा सम्म कुनै हेलिकोप्टर संचालनमा आउन नसक्दा तीन सय भन्दा बढि भारतीय हिल्सामा रोकिएका छन् । हिल्सामा पनि भारतीयलाई ब्यबस्थापन गर्न कठिन भएको छ । हेलिकोप्टर पनि संचालनमा नआउदा मानसरोवर कैलाशको धार्मिक यात्रा गर्ने क्रममा मृत्यु भएका भारतीय पर्यटकको शव समेत हिल्सा मै रोकिएको छ ।

  काठमाडौं हुँदै केरुङ्ग नाकावाट मानसरोवर कैलाश यात्रामा गएको भारत महाराष्ट्रका मिनिता सन्जय खेडकेरको मृत्यु आईतवार भएको प्रहरीले जनाएको छ । अन्य दिनमा हेलिकोप्टरहरुले सिमकोटबाट हिल्सा ७० देखि ८० उडान भर्ने गरेको सिमकोट बिमान स्थलले जनाएको छ ।

  सोमवार बिहान थप एक जना भारतीय नागरिकको मृत्यु भएको खबर प्राप्त भएको छ । ५६ वर्षिया भारत केराला मालापुरणकी लिला महेन्द्र नारायणको निधन भएको हो । सिमकोटको होटेल गेट वेमा खाजा खाए संगै पानी पिएर कोठामा गएपछि ओछ्यानमा पल्टिदा सुतेको सुत्यै भएको जानकारी प्राप्त भएको छ । अस्तपालमा लैजादा निजको मृत्यु भएको अस्पतालले घोषणा गरेको जानकारी प्राप्त भएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  सहकारीहरु मूल्य, मान्यता र सिद्धान्त बाहिर जाँदा समस्या

  shashi

  भूमि व्यवस्था, सहकारी तथा गरिबी निवारण मन्त्री शशी श्रेष्ठले सहकारीहरु मूल्य, मान्यता र सिद्धान्त अनुसार...

  भक्तपुरको धारामा खस्यो मेलम्चीको पानी, स्थानीय दङ्ग

  सुनिल sunil prajapati

  बहुप्रतिक्षित मेलम्ची खानेपानी आयोजनाको पानी भक्तपुरमा प्रवेश भएको छ । बिहीबार मध्याह्न १२ बजेदेखि भक्तपुरबासीहरुको...

  काँग्रेसले स्थानीय जनप्रतिनिधिहरुको नियमित परीक्षा लिने गगन थापाको खुलासा

  gagan thapa

  नेपाली काँग्रेसका महासचिव गगनकुमार थापाले स्थानीय तहमा काँग्रेसबाट निर्वाचित जनप्रतिनिधिहरुको परीक्षा लिइने खुलासा गरेका छन्...

  दिनभरी काँग्रेस र रातभरी एमाले हुने अन्तर्घातीलाई माफी हुँदैन : दुर्लभ थापा

  durlove

  नेपाली काँग्रेस भक्तपुरका सभापति दुर्लभ थापाले स्थानीय निर्वाचनमा अन्तर्घात गर्ने पार्टीका नेता कार्यकर्तालाई आममाफी नहुने...

  खानेपानी सचिवमा गेलालको सरुवा : खानेपानीको समस्याबाट गुज्रिरहेका भक्तपुरबासी उत्साहित

  maniram gelal

  सरकारले ४ जना सचिव सरुवा गरेसंगै भक्तपुरको चाँगुनारायण नगरबासी मणिराम गेलालको खानेपानी मन्त्रालयमा सरुवा भएको...