News Portal

 • बिष्फोटक पदार्थ भित्रिदा हुम्लावासी खुशी

  राजन रावतहुम्ला, २० असार
  ३८० पटक
  हुम्ला, २० असार

  बिष्फोटक पदार्थले पनि कहिलेकाही खुशी ल्याउदोरहेछ । जिल्लामा बिष्फोटक पदार्थ भित्रिएपछि हुम्लावासी खुशी भएका छन् ।

  सिमकोट हिल्सा सडक निर्माणका लागि आबश्यक बिष्फोटक पदार्थ सिमकोट आई पुग्दा हुम्लाबासीले खुसी ब्यक्त गरे । बिष्फोटक पदार्थकै अभाबमा चार सय मिटर चट्टानमा डेढ बर्ष देखि बाटो बनाउने कार्य रोकिदा गाडी चढ्ने सपना पुरा नहोला कि भनेर निरास भएका बेला बिष्फोटक पदार्थ आई पुगेपछि उनीहरु खुशी भएका हुन् ।

  बिहीबार सुुर्खेतबाट तीन हजार केजी विष्फोटक पदार्थ र दुुई बजार केजी अन्य आबश्यक सामान नेपाली सेनाको हेलिकोप्टरमा ढुवानी भएर आएका नयाँ भैरबी दल गुल्म रानीवनका क्याप्टेन काजी बोहोराले बताए । अब बिष्फोट पदार्थ जिल्लामा आएकोले सिमकोट हिल्साको रोकिएको कामले चाँडेै गति लिने उनको भनाइ छ ।

  निक्कै लामो प्रयास पछि जिल्लामा यतिधेरै बिष्फोटक पदार्थ भित्रिएको प्रमुख जिल्ला अधिकारी माधब प्रसाद ढुगानाले बताउछन । यो जिल्ला कै लागि खुसीको कुरा भएको उनले बताए । अब सिमकोट हिल्सा खण्डको च्याछरामा चट्टानको कारण रोकिएको निर्माण कार्य तत्काल सुुरु गराउन लाग्ने प्रजिअ ढुगानाले जानकारी गराए ।

  समयमा बिष्फोटक पदार्थ भएको भए आजसम्म हुम्लावासीको गाडी चढ्ने सफना पुरा भै सकेको हुन्थ्यो तर ढिलै भए पनि अब भने त्यो सपना पुरा हुने भएको छ । सिमकोट हिल्सा खण्डको ९५ किलो मिटरमा च्याछराको चार सय मिटर चट्टान र हेक्पा खोला च्याछराको तीन किलो मिटर सडक खन्न मात्र बाँकी रहेको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  एमालेसंग चुनाव चिह्न बाहेक केहि बाँकी छैन : दाहाल

  नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (माओवादी केन्द्र) का केन्द्रीय सदस्य एवं बागमती प्रदेश अध्यक्ष नारायण दाहालले नेकपा...

  खुशुको नेतृत्वमा अखिल(क्रान्तिकारी)को भक्तपुर नगर कमिटी निर्वाचित

  नेकपा (माओवादी केन्द्र)को विद्यार्थी संगठन अनेरास्ववियू(क्रान्तिकारी) ले भक्तपुर नगर कमिटी बिस्तार गरेको छ । रुकेश...

  भक्तपुर सिडिओमा शर्मा

  भक्तपुर जिल्लाको प्रमुख जिल्ला अधिकारी(सिडिओ)मा रुद्रा शर्माको सरुवा भएको छ । गृह मन्त्रालयले गुल्मी बाट...

  इन्द्रजात्रा मनाउन गुठि/समुदायसंग समन्वयकारी भूमिका रहन्छ- एसएसपी सिंह

  ऐतिहासिक राष्ट्रिय पर्व ‘इन्द्र जात्रा’ नजिकिदै गर्दा यस पटकको यो जात्रा कसरी सम्पन्न गर्ने भन्ने...

  सेलर्डले भक्तपुरका सञ्चारकर्मीलाई दरवारमा लगेर दियो तालिम

  बाल दिवसको अवसरमा भक्तपुरका सञ्चारकर्मीहरुका लागि मानव बेचबिखन तथा बाल संरक्षणबारे अभिमुखीकरण तालिम सम्पन्न भएको...