News Portal

 • बिष्फोटक पदार्थ भित्रिदा हुम्लावासी खुशी

  राजन रावतहुम्ला, २० असार
  ६२३ पटक
  हुम्ला, २० असार

  बिष्फोटक पदार्थले पनि कहिलेकाही खुशी ल्याउदोरहेछ । जिल्लामा बिष्फोटक पदार्थ भित्रिएपछि हुम्लावासी खुशी भएका छन् ।

  सिमकोट हिल्सा सडक निर्माणका लागि आबश्यक बिष्फोटक पदार्थ सिमकोट आई पुग्दा हुम्लाबासीले खुसी ब्यक्त गरे । बिष्फोटक पदार्थकै अभाबमा चार सय मिटर चट्टानमा डेढ बर्ष देखि बाटो बनाउने कार्य रोकिदा गाडी चढ्ने सपना पुरा नहोला कि भनेर निरास भएका बेला बिष्फोटक पदार्थ आई पुगेपछि उनीहरु खुशी भएका हुन् ।

  बिहीबार सुुर्खेतबाट तीन हजार केजी विष्फोटक पदार्थ र दुुई बजार केजी अन्य आबश्यक सामान नेपाली सेनाको हेलिकोप्टरमा ढुवानी भएर आएका नयाँ भैरबी दल गुल्म रानीवनका क्याप्टेन काजी बोहोराले बताए । अब बिष्फोट पदार्थ जिल्लामा आएकोले सिमकोट हिल्साको रोकिएको कामले चाँडेै गति लिने उनको भनाइ छ ।

  निक्कै लामो प्रयास पछि जिल्लामा यतिधेरै बिष्फोटक पदार्थ भित्रिएको प्रमुख जिल्ला अधिकारी माधब प्रसाद ढुगानाले बताउछन । यो जिल्ला कै लागि खुसीको कुरा भएको उनले बताए । अब सिमकोट हिल्सा खण्डको च्याछरामा चट्टानको कारण रोकिएको निर्माण कार्य तत्काल सुुरु गराउन लाग्ने प्रजिअ ढुगानाले जानकारी गराए ।

  समयमा बिष्फोटक पदार्थ भएको भए आजसम्म हुम्लावासीको गाडी चढ्ने सफना पुरा भै सकेको हुन्थ्यो तर ढिलै भए पनि अब भने त्यो सपना पुरा हुने भएको छ । सिमकोट हिल्सा खण्डको ९५ किलो मिटरमा च्याछराको चार सय मिटर चट्टान र हेक्पा खोला च्याछराको तीन किलो मिटर सडक खन्न मात्र बाँकी रहेको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  प्रहरी परिसर भक्तपुरकी इन्स्पेक्टर खनाल डिएसपीमा बढुवा सिफारिस

  नेपाल प्रहरीका ४६ जना प्रहरी निरीक्षक (इन्स्पेक्टर) प्रहरी नायब उपरीक्षक (डिएसपी)का लागि बढुवा सिफारिस भएका...

  भक्तपुर बहुमुखी क्याम्पसको प्रमुखमा लुइँटेल

  सह प्राध्यापक कविता लुइँटेल भक्तपुर बहुमुखी क्याम्पसको क्याम्पस प्रमुखमा नियुक्त भएकी छन् । उनी गणित...

  भैंसीकै महत्वहिन चर्चा, कृषिप्रतिकाे घाेर अपमान

  प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डलाई सधैँ पूर्वाग्रही आँखाले हेरिरहनेप्रति त केही भन्नु छैन । उनले भारत...

  सूर्यविनायकमा पत्रकार बल्ल सम्मानित, सांसद र एआईजी लगायत १४ जनालाई पनि सम्मान

  पत्रकार मोहन बल्ल सम्मानित भएका छन् । आफ्नै वडाले उनलाई सम्मान गरेको छ । सूर्यविनायक...

  प्रधानमन्त्रीको भारत भ्रमण : के के भए सहमति र सम्झौता

  prachanda modi

  भारतका प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीको निमन्त्रणामा भारतको चारदिने औपचारिक भ्रमणमा रहनुभएका प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ आज...