News Portal

 • हुम्लाका द्वन्द्व पीडितले पाए राहत

  राजन रावतहुम्ला, ३ साउन
  ७५३ पटक
  हुम्ला, ३ साउन

  द्धन्द्ध पिडितका लागि राहात बितरण कार्य सम्पन्न भएको छ । सरकारले १० वर्षे सशस्त्र युद्धको समयमा अपहरणमा परेका तथा विस्थापित भएका पीडितका लागि क्षतीपूर्ति स्वरुप रकम जिल्ला प्रशासन कार्यालय हुम्ला मार्फत बितरण गरेको हो ।
  यो पटक पुनः गृह मन्त्रालयले क्षतिपूर्ति रकम जिल्ला पठाए पछि बिगतका बर्षहरुमा छुटेका पीडित व्यक्तिलाई रहात वितरण गरिएको प्रमुख जिल्ला अधिकारी मादव प्रसाद ढुङ्गानाले बताए । यस आर्थिक वर्षमा ३३ लाख रुपियाँ राहत बितरणका लागि जिल्लामा आएको उनको भनाइ छ ।

  कार्य दलको सूची परेका द्धन्द्ध पिडिको बिबरण अनुसार हुम्लामा विस्थापितको संख्या ५३ घरदुरीका १ सय ३२ जना सदस्यहरुले पाएको जिल्ला प्रशासन कार्यालयले जनाएको छ । यो रकम सबै पिडित ब्यक्तिको बैंक खातामा जम्मा गरिएको जिल्ला प्रशासन कार्यालयले जनाएको छ । हुम्लामा अझै केही द्धन्द पिडित छुटेको पिडित पक्षको गुनासो रहेको छ । गत आर्थिक वर्ष असार अन्तिममा रकम प्राप्त हुँदा प्रभावित सबैलाई वितरण गर्न अपुग भएपछि बाँकी पीडितलाई यस पटक पून आएको हो ।
  शान्ति तथा पुनर्निर्माण मन्त्रालय अन्तर्गतको ‘द्वन्द्व प्रभावित व्यक्ति, परिवार तथा संरचनाको लगत संकलन कार्यदल (२०७४’ ले सिफारिस गरे अनुसार ३० दिन भन्दा बढी समय अपहरणमा परेका र द्वन्द्वको क्रममा पीडित भएर विस्थापित हुन बाध्य भएका व्यक्तिका लागि एक जनाको २५ हजारको दरले राहत बितरण गर्ने कानूुनी ब्यबस्था रहेको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  निर्वाचन सम्बन्धी कानुन संशोधन गर्न सरकार तयार छः कानुनमन्त्री शर्मा

  कानुन, न्याय तथा संसदीय मामिला मन्त्री गोविन्दप्रसाद शर्मा काइरालाले निर्वाचन सम्बन्धी कानुनलाई संशोधन गर्न सरकार...

  चीन आक्रमणको अन्तिम तयारीमा छः ताइवान

  चीन आक्रमणको अन्तिम तयारीमा रहेको ताइवानका विदेशमन्त्री जोसेफ वुले बताएका छन्। सीमा क्षेत्रमा चीनले गरेको...

  देशभरका नासुले आज आन्दोलन गर्ने

  तलब फरक भएको भन्दै देशभरका नायब सुब्बा(नासु)ले आज मंगलबार आन्दोलन गर्ने भएका छन्। सरकारले असमान...

  मोरङमा ट्रक कन्टेनरभित्र पुरुषको शव भेटियो

  मोरङमा ट्रक कन्टेनरभित्र एक पुरुषको शव भेटिएको छ ।सुन्दरहरैँचा नगरपालिकास्थित सलकपुरमा ना ३ ख ४७४३...

  एमाले संघीय निर्वाचनका लागि दल दर्ता गर्ने

  नेकपा एमाले आगामी मंसिरमा तय भएको संघीय निर्वाचनका लागि आज मंगलबार दल दर्ता गराउने भएको...