News Portal

 • हुम्लाका द्वन्द्व पीडितले पाए राहत

  राजन रावतहुम्ला, ३ साउन
  ९३० पटक
  हुम्ला, ३ साउन

  द्धन्द्ध पिडितका लागि राहात बितरण कार्य सम्पन्न भएको छ । सरकारले १० वर्षे सशस्त्र युद्धको समयमा अपहरणमा परेका तथा विस्थापित भएका पीडितका लागि क्षतीपूर्ति स्वरुप रकम जिल्ला प्रशासन कार्यालय हुम्ला मार्फत बितरण गरेको हो ।
  यो पटक पुनः गृह मन्त्रालयले क्षतिपूर्ति रकम जिल्ला पठाए पछि बिगतका बर्षहरुमा छुटेका पीडित व्यक्तिलाई रहात वितरण गरिएको प्रमुख जिल्ला अधिकारी मादव प्रसाद ढुङ्गानाले बताए । यस आर्थिक वर्षमा ३३ लाख रुपियाँ राहत बितरणका लागि जिल्लामा आएको उनको भनाइ छ ।

  कार्य दलको सूची परेका द्धन्द्ध पिडिको बिबरण अनुसार हुम्लामा विस्थापितको संख्या ५३ घरदुरीका १ सय ३२ जना सदस्यहरुले पाएको जिल्ला प्रशासन कार्यालयले जनाएको छ । यो रकम सबै पिडित ब्यक्तिको बैंक खातामा जम्मा गरिएको जिल्ला प्रशासन कार्यालयले जनाएको छ । हुम्लामा अझै केही द्धन्द पिडित छुटेको पिडित पक्षको गुनासो रहेको छ । गत आर्थिक वर्ष असार अन्तिममा रकम प्राप्त हुँदा प्रभावित सबैलाई वितरण गर्न अपुग भएपछि बाँकी पीडितलाई यस पटक पून आएको हो ।
  शान्ति तथा पुनर्निर्माण मन्त्रालय अन्तर्गतको ‘द्वन्द्व प्रभावित व्यक्ति, परिवार तथा संरचनाको लगत संकलन कार्यदल (२०७४’ ले सिफारिस गरे अनुसार ३० दिन भन्दा बढी समय अपहरणमा परेका र द्वन्द्वको क्रममा पीडित भएर विस्थापित हुन बाध्य भएका व्यक्तिका लागि एक जनाको २५ हजारको दरले राहत बितरण गर्ने कानूुनी ब्यबस्था रहेको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  क्यानडामा विदेशी विद्यार्थीलाई घर जग्गा किन्न प्रतिबन्ध

  विदेशीलाई क्यानडामा २ वर्षसम्म जग्गा किन्न प्रतिबन्ध लगाइएको छ । समाचार अनुसार यसअघि जनवरी १,...

  आज पनि भिटामिन ‘ए’ खुवाइँदै

  के तपाईले आफ्नो ५ वर्ष मुनिका बच्चालाई ‘भिटामिन ए’ क्याप्सुल ख्वाउनुभयो ? ६ महिनादेखि ५...

  इनार, ढुंगेधारा र पोखरीहरुको श्रोत संरक्षणमा सरकारले ध्यान दिनुपर्ने

  लालितपुर,  ६ बैशाख २०८१ । काठमाडौं उपत्यका खानेपानी व्यवस्थापन बोर्डको १९ औं वार्षिकोत्सवमा भक्तपुर नगरपालिकाका...

  रामनवमीमा दिव्येश्वरीको वार्षिक पुजा

  भक्तपुर, ५ बैशाख २०८१ । रामनवमीको अवसरमा मध्यपुर थिमि नगरपालिका–१, लोहकिल्थलीस्थित दिव्येश्वरी मन्दिरमा वार्षिक पुजा...

  नव प्रवेशी ८२ शाखा अधिकृतको पदस्थापन, २९ लाई पालिकामा प्रमुख प्रशासकीयको जिम्मेवारी

  निजामती सेवामा नव प्रवेशी शाखा अधिकृतको पदस्थापन गरिएको छ । ब्याट ३७ का ८२ शाखा...