News Portal

 • हुम्लाका द्वन्द्व पीडितले पाए राहत

  राजन रावतहुम्ला, ३ साउन
  ८५७ पटक
  हुम्ला, ३ साउन

  द्धन्द्ध पिडितका लागि राहात बितरण कार्य सम्पन्न भएको छ । सरकारले १० वर्षे सशस्त्र युद्धको समयमा अपहरणमा परेका तथा विस्थापित भएका पीडितका लागि क्षतीपूर्ति स्वरुप रकम जिल्ला प्रशासन कार्यालय हुम्ला मार्फत बितरण गरेको हो ।
  यो पटक पुनः गृह मन्त्रालयले क्षतिपूर्ति रकम जिल्ला पठाए पछि बिगतका बर्षहरुमा छुटेका पीडित व्यक्तिलाई रहात वितरण गरिएको प्रमुख जिल्ला अधिकारी मादव प्रसाद ढुङ्गानाले बताए । यस आर्थिक वर्षमा ३३ लाख रुपियाँ राहत बितरणका लागि जिल्लामा आएको उनको भनाइ छ ।

  कार्य दलको सूची परेका द्धन्द्ध पिडिको बिबरण अनुसार हुम्लामा विस्थापितको संख्या ५३ घरदुरीका १ सय ३२ जना सदस्यहरुले पाएको जिल्ला प्रशासन कार्यालयले जनाएको छ । यो रकम सबै पिडित ब्यक्तिको बैंक खातामा जम्मा गरिएको जिल्ला प्रशासन कार्यालयले जनाएको छ । हुम्लामा अझै केही द्धन्द पिडित छुटेको पिडित पक्षको गुनासो रहेको छ । गत आर्थिक वर्ष असार अन्तिममा रकम प्राप्त हुँदा प्रभावित सबैलाई वितरण गर्न अपुग भएपछि बाँकी पीडितलाई यस पटक पून आएको हो ।
  शान्ति तथा पुनर्निर्माण मन्त्रालय अन्तर्गतको ‘द्वन्द्व प्रभावित व्यक्ति, परिवार तथा संरचनाको लगत संकलन कार्यदल (२०७४’ ले सिफारिस गरे अनुसार ३० दिन भन्दा बढी समय अपहरणमा परेका र द्वन्द्वको क्रममा पीडित भएर विस्थापित हुन बाध्य भएका व्यक्तिका लागि एक जनाको २५ हजारको दरले राहत बितरण गर्ने कानूुनी ब्यबस्था रहेको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  सूर्यविनायकमा पत्रकार बल्ल सम्मानित, सांसद र एआईजी लगायत १४ जनालाई पनि सम्मान

  पत्रकार मोहन बल्ल सम्मानित भएका छन् । आफ्नै वडाले उनलाई सम्मान गरेको छ । सूर्यविनायक...

  प्रधानमन्त्रीको भारत भ्रमण : के के भए सहमति र सम्झौता

  prachanda modi

  भारतका प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीको निमन्त्रणामा भारतको चारदिने औपचारिक भ्रमणमा रहनुभएका प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ आज...

  वाईसिएलको भक्तपुर जिल्लामा नयाँ नेतृत्व : संयोजकमा उप्रेती र सचिवमा सुवाल

  नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (माओवादी केन्द्र)को सहायक संगठन योङ कम्युनिष्ट लिग (वाईसिएल) नेपालले भक्तपुर जिल्लामा नयाँ...

  संसदमा अरुलाई गालीगलौज गरेर आफ्नो उपस्थिति देखाउने दौडमा म छैन : दुर्लभ थापा

  durlav thapa

  भक्तपुर क्षेत्र नं. २ का प्रतिनिधि सभा सदस्य दुर्लभ थापाले आफू जनताको प्रतिनिधि भएकाले जनताको...

  सीटीइभीटीको जीप सुनकोशीमा खस्दा २ निर्देशक र एक अधिकृत बेपत्ता

  भक्तपुरको सानोठिमीस्थित प्राविधिक शिक्षा तथा व्यवसायिक तालिम परिषद (सीटीइभीटी) को जीप सुनकोशीमा खस्दा २ निर्देशक...