News Portal

 • प्राविधिक तथा व्यवसायिक शिक्षा विपन्नको पहुँचमा

  नेपालवाल संवाददाताभक्तपुर, २८ साउन
  ७६१ पटक
  भक्तपुर, २८ साउन

  शिक्षा, विज्ञान तथा प्रविधि मन्त्री गिरीराजमणि पोखरेलको पहलमा ९५ सामुदायिक विद्यालयले प्राविधिक शिक्षा पठन पाठनको स्विकृती् प्राप्त गरेका छन । मन्त्री पोखरेलको अध्यक्षतामा सोमबार बसेको प्राविधिक शिक्षा तथा व्यवसायिक तालीम परिषद् बैठकले विभिन्न जिल्लाका ९५ सामुदायिक विद्यालयमा प्राविधिक शिक्षा पठन पाठनको स्विकृती दिने निर्णय गरेको हो ।

  बैठकले विभिन्न ८ जिल्लामा पोलिटेक्निकल इन्स्टिच्युट खोल्ने निर्णयसमेत गरेकोे छ । महोत्तरीको बर्दिबास, चितवनको माडी, स्याङ्जाको वालिङ्, रुकुमको चौरजहारी, सल्यानको खलंगा, बझाङको अटेला, अर्घाखाँचीको चवेक र दाङको घोराहीमा पोलिटेक्निकल इन्स्टिच्युट खोल्ने निर्णय भएको सदस्य सचिव पुष्प रमण वाग्लेले बताए ।

  प्राविधिक शिक्षा तथा व्यवसायिक तालिम परिषद्(सीटीइभीटी)को सम्बन्धनको बिषयलाई लिएर मन्त्रीहरु बिबादित भैरहदा पोखरेलको प्राथमिकतामा भने सामुदायिक विद्यालय परेपछि निर्णय बिबादरहित बनेको छ । यस अघि पनि शिक्षा मन्त्रालयको नेतृत्व सम्हालेका मन्त्री पोखरेलले अहिलेसम्म निजीलाई स्वीकृति प्रदान नगरेको बताइएको छ ।

  निजी क्षेत्रमा स्वीकृति दिएर प्राविधिक शिक्षालाई महँगो र विपन्नको पहुँचबाट टाढा पुर्याइएको आवाज उठिरहदा आजको निर्णयले सकारात्मक संदेश दिने मन्त्रीका सल्लाहकार जीवन गौतमको जिकिर छ । बेरोजगारीको समस्या हल गर्न प्राविधिक तथा व्यवसायिक शिक्षाको बिकल्प नभएको भन्दै सल्लाहकार गौतमले बिपन्न विद्यार्थीहरुले अझ सजिलै प्राविधिक शिक्षा पढ्न सक्ने बातावरण बनाउन थप पहल गरिने बताए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  काँग्रेसले स्थानीय जनप्रतिनिधिहरुको नियमित परीक्षा लिने गगन थापाको खुलासा

  gagan thapa

  नेपाली काँग्रेसका महासचिव गगनकुमार थापाले स्थानीय तहमा काँग्रेसबाट निर्वाचित जनप्रतिनिधिहरुको परीक्षा लिइने खुलासा गरेका छन्...

  दिनभरी काँग्रेस र रातभरी एमाले हुने अन्तर्घातीलाई माफी हुँदैन : दुर्लभ थापा

  durlove

  नेपाली काँग्रेस भक्तपुरका सभापति दुर्लभ थापाले स्थानीय निर्वाचनमा अन्तर्घात गर्ने पार्टीका नेता कार्यकर्तालाई आममाफी नहुने...

  खानेपानी सचिवमा गेलालको सरुवा : खानेपानीको समस्याबाट गुज्रिरहेका भक्तपुरबासी उत्साहित

  maniram gelal

  सरकारले ४ जना सचिव सरुवा गरेसंगै भक्तपुरको चाँगुनारायण नगरबासी मणिराम गेलालको खानेपानी मन्त्रालयमा सरुवा भएको...

  भक्तपुरमा भयरहीत वातावरणमा शान्तिपूर्ण तवरले निर्वाचन सम्पन्न

  भक्तपुरकी प्रमुख जिल्ला अधिकारी रुद्रादेवी शर्माले सीमित साधन र श्रोतका बीचपनि भक्तपुरमा शान्तिपूर्ण तवरले निर्वाचन...

  भक्तपुर औधोगिक क्षेत्रलाई स्थानान्तरण गर्नुपर्छ : सांसद सुवाल

  prem suwal

  भक्तपुरका संघीय सांसद समेत रहेका नेमकिपाका सचिव प्रेम सुवालले  ब्यासीस्थित बस्तीको बीचमा रहेको औधोगिक क्षेत्रलाई...