News Portal

 • प्राविधिक तथा व्यवसायिक शिक्षा विपन्नको पहुँचमा

  नेपालवाल संवाददाताभक्तपुर, २८ साउन
  ९८६ पटक
  भक्तपुर, २८ साउन

  शिक्षा, विज्ञान तथा प्रविधि मन्त्री गिरीराजमणि पोखरेलको पहलमा ९५ सामुदायिक विद्यालयले प्राविधिक शिक्षा पठन पाठनको स्विकृती् प्राप्त गरेका छन । मन्त्री पोखरेलको अध्यक्षतामा सोमबार बसेको प्राविधिक शिक्षा तथा व्यवसायिक तालीम परिषद् बैठकले विभिन्न जिल्लाका ९५ सामुदायिक विद्यालयमा प्राविधिक शिक्षा पठन पाठनको स्विकृती दिने निर्णय गरेको हो ।

  बैठकले विभिन्न ८ जिल्लामा पोलिटेक्निकल इन्स्टिच्युट खोल्ने निर्णयसमेत गरेकोे छ । महोत्तरीको बर्दिबास, चितवनको माडी, स्याङ्जाको वालिङ्, रुकुमको चौरजहारी, सल्यानको खलंगा, बझाङको अटेला, अर्घाखाँचीको चवेक र दाङको घोराहीमा पोलिटेक्निकल इन्स्टिच्युट खोल्ने निर्णय भएको सदस्य सचिव पुष्प रमण वाग्लेले बताए ।

  प्राविधिक शिक्षा तथा व्यवसायिक तालिम परिषद्(सीटीइभीटी)को सम्बन्धनको बिषयलाई लिएर मन्त्रीहरु बिबादित भैरहदा पोखरेलको प्राथमिकतामा भने सामुदायिक विद्यालय परेपछि निर्णय बिबादरहित बनेको छ । यस अघि पनि शिक्षा मन्त्रालयको नेतृत्व सम्हालेका मन्त्री पोखरेलले अहिलेसम्म निजीलाई स्वीकृति प्रदान नगरेको बताइएको छ ।

  निजी क्षेत्रमा स्वीकृति दिएर प्राविधिक शिक्षालाई महँगो र विपन्नको पहुँचबाट टाढा पुर्याइएको आवाज उठिरहदा आजको निर्णयले सकारात्मक संदेश दिने मन्त्रीका सल्लाहकार जीवन गौतमको जिकिर छ । बेरोजगारीको समस्या हल गर्न प्राविधिक तथा व्यवसायिक शिक्षाको बिकल्प नभएको भन्दै सल्लाहकार गौतमले बिपन्न विद्यार्थीहरुले अझ सजिलै प्राविधिक शिक्षा पढ्न सक्ने बातावरण बनाउन थप पहल गरिने बताए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुरले उत्कृष्ट विद्यार्थी, शिक्षक र विद्यालय घोषणा गरी प्रोत्साहन गर्ने

  भक्तपुर नगरपालिकाले उत्कृष्ट विद्यार्थी, शिक्षक र विद्यालय घोषणा गरी प्रोत्साहनको नीति लिएको छ । शिक्षामा...

  हनुमन्ते अस्तव्यस्त,करोडौं फ्रिज गरी सरोकारवाला मस्त भन्दै नेता एवं अभियन्ता रंजित आक्रोशित

  hanumante naresh

  कुनैपनि समाजको सभ्यता त्यसको नदी र खोलानालासंग सम्बन्धित हुन्छ । भक्तपुरको हनुमती(हनुमन्ते) खोलाले पनि यहाँको...

  चाँगुनारायणका पूर्व मेयर मिश्रलाई मातृशोक

  चाँगुनारायण नगरपालिकाका संस्थापक मेयर एवं नेकपा(एमाले) का केन्द्रीय सदस्य सोमप्रसाद मिश्रलाई मातृशोक परेको छ ।...

  सूर्यविनायक नगरपालिकाको आफ्नै सडक संजाल र नगर यातायात हुनुपर्नेमा कांग्रेसको जोड

  नेपाली कांग्रेस सूर्यविनायक नगर समितिले स्थानीय सरकारलाई गम्भीर ध्यानाकर्षण गराएको छ । मंगलवार सो समितिले...

  भक्तपुरे गायक कपिलको स्वरमा काठमाडौं

  भक्तपुर शहरबारे गीत गाइसकेका भक्तपुरे गायक कपिल कस्पालले राजधानी काठमाडौं शहरलाई पनि आफ्नो स्वरमा सजाएका...