News Portal

 • विप्लव नेतृत्वको नेकपालाई चुनाैती दिँदै डिल्लीको नेतृत्वमा बन्यो यस्तो कमिटी

  नेपालवाल संवाददाताकाठमाडौँ, १२ असोज
  ११७८ पटक
  काठमाडौँ, १२ असोज

  नेत्र बिक्रम चन्द ‘विप्लव’ नेतृत्वको नेकपा निकट पत्रकार संगठनले पार्टीको आदेश अवज्ञा गरेको छ । नेतृत्वको बिषयमा पार्टीले हस्तक्षेप गरि प्रकाश डुम्रेको अध्यक्षतामा क्रान्तिकारी पत्रकार संगठनको घोषणा गरेपछि असन्तुष्ट बनेका ५ पत्रकार नेताहरुलाई पार्टी सदस्य समेत नरहने गरि कारवाही गरिएपछि असन्तुष्ट बनेका बहुमत सदस्यहरुले पार्टीको आदेश अवज्ञा गर्दै पार्टी नेतृत्वलाई चुनौती दिएका छन् ।

  क्रान्तिकारी पत्रकार संगठन नेपाल केन्द्रीय समितिको प्रथम पूर्ण बैठकले  ५१ सदस्यीय पदाधिकारी चयन गरेको छ । संगठनको केन्द्रीय अध्यक्षमा डिल्लीराज रावत, उपाध्यक्षमा दिप बहादुर घर्ती र जन्मदेब जैशी, महासचिवमा बाबुराम भुसाल र कोषाध्यक्षमा तिलक अधिकारी सर्वसम्मत चयन भएका छन् । त्यसैगरी प्रदेश संरचनालाई समेत समेट्ने गरी सविचमा बैकुण्ठ गिरी,जीवन हमाल, उन्नती चौधरी, रुपेन्द्र ऐडि, राजेन्द्र अधिकरी, राज कपुर महर्जन, साहश भट्ट, र धनन्जय बुढा चयन भएका नेता कमल बुढाले बताए ।

  गत बैशाख १५,१६, र १७ गते सम्पन्न तेस्रो राष्ट्रिय सम्मेलनबाट निर्वाचित कार्यसमितिले पदाधिकारीको बिषयमा टुंगो लगाउन सकेको थिएन । पत्रकारको आन्तरीक बिबाद पार्टीमा प्रवेश गरेपछि पार्टीले नेपाल पत्रकार महासंघका पूर्व सचिव प्रभात चलाउने र बर्तमान केन्द्रिय सदस्य जन्मदेव जैशी लगायत ५ पत्रकारलाई ४ आरोप लगाउदै पार्टीबाट निस्कासन गरेको सार्वजनिक सूचना समेत जारी गरेको थियो ।निस्कासनमा परेका नेताहरुले आरोप प्रमाणित गर्न चुनाैती दिदै आइरहेको बेला बहुमत सदस्य उनीहरुकै पक्षमा उभिएपछि पार्टी नेतृत्व  अप्ठ्यारोमा परेको देखिएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  काँग्रेसले स्थानीय जनप्रतिनिधिहरुको नियमित परीक्षा लिने गगन थापाको खुलासा

  gagan thapa

  नेपाली काँग्रेसका महासचिव गगनकुमार थापाले स्थानीय तहमा काँग्रेसबाट निर्वाचित जनप्रतिनिधिहरुको परीक्षा लिइने खुलासा गरेका छन्...

  दिनभरी काँग्रेस र रातभरी एमाले हुने अन्तर्घातीलाई माफी हुँदैन : दुर्लभ थापा

  durlove

  नेपाली काँग्रेस भक्तपुरका सभापति दुर्लभ थापाले स्थानीय निर्वाचनमा अन्तर्घात गर्ने पार्टीका नेता कार्यकर्तालाई आममाफी नहुने...

  खानेपानी सचिवमा गेलालको सरुवा : खानेपानीको समस्याबाट गुज्रिरहेका भक्तपुरबासी उत्साहित

  maniram gelal

  सरकारले ४ जना सचिव सरुवा गरेसंगै भक्तपुरको चाँगुनारायण नगरबासी मणिराम गेलालको खानेपानी मन्त्रालयमा सरुवा भएको...

  भक्तपुरमा भयरहीत वातावरणमा शान्तिपूर्ण तवरले निर्वाचन सम्पन्न

  भक्तपुरकी प्रमुख जिल्ला अधिकारी रुद्रादेवी शर्माले सीमित साधन र श्रोतका बीचपनि भक्तपुरमा शान्तिपूर्ण तवरले निर्वाचन...

  भक्तपुर औधोगिक क्षेत्रलाई स्थानान्तरण गर्नुपर्छ : सांसद सुवाल

  prem suwal

  भक्तपुरका संघीय सांसद समेत रहेका नेमकिपाका सचिव प्रेम सुवालले  ब्यासीस्थित बस्तीको बीचमा रहेको औधोगिक क्षेत्रलाई...