News Portal

 • विप्लव नेतृत्वको नेकपालाई चुनाैती दिँदै डिल्लीको नेतृत्वमा बन्यो यस्तो कमिटी

  नेपालवाल संवाददाताकाठमाडौँ, १२ असोज
  १३४६ पटक
  काठमाडौँ, १२ असोज

  नेत्र बिक्रम चन्द ‘विप्लव’ नेतृत्वको नेकपा निकट पत्रकार संगठनले पार्टीको आदेश अवज्ञा गरेको छ । नेतृत्वको बिषयमा पार्टीले हस्तक्षेप गरि प्रकाश डुम्रेको अध्यक्षतामा क्रान्तिकारी पत्रकार संगठनको घोषणा गरेपछि असन्तुष्ट बनेका ५ पत्रकार नेताहरुलाई पार्टी सदस्य समेत नरहने गरि कारवाही गरिएपछि असन्तुष्ट बनेका बहुमत सदस्यहरुले पार्टीको आदेश अवज्ञा गर्दै पार्टी नेतृत्वलाई चुनौती दिएका छन् ।

  क्रान्तिकारी पत्रकार संगठन नेपाल केन्द्रीय समितिको प्रथम पूर्ण बैठकले  ५१ सदस्यीय पदाधिकारी चयन गरेको छ । संगठनको केन्द्रीय अध्यक्षमा डिल्लीराज रावत, उपाध्यक्षमा दिप बहादुर घर्ती र जन्मदेब जैशी, महासचिवमा बाबुराम भुसाल र कोषाध्यक्षमा तिलक अधिकारी सर्वसम्मत चयन भएका छन् । त्यसैगरी प्रदेश संरचनालाई समेत समेट्ने गरी सविचमा बैकुण्ठ गिरी,जीवन हमाल, उन्नती चौधरी, रुपेन्द्र ऐडि, राजेन्द्र अधिकरी, राज कपुर महर्जन, साहश भट्ट, र धनन्जय बुढा चयन भएका नेता कमल बुढाले बताए ।

  गत बैशाख १५,१६, र १७ गते सम्पन्न तेस्रो राष्ट्रिय सम्मेलनबाट निर्वाचित कार्यसमितिले पदाधिकारीको बिषयमा टुंगो लगाउन सकेको थिएन । पत्रकारको आन्तरीक बिबाद पार्टीमा प्रवेश गरेपछि पार्टीले नेपाल पत्रकार महासंघका पूर्व सचिव प्रभात चलाउने र बर्तमान केन्द्रिय सदस्य जन्मदेव जैशी लगायत ५ पत्रकारलाई ४ आरोप लगाउदै पार्टीबाट निस्कासन गरेको सार्वजनिक सूचना समेत जारी गरेको थियो ।निस्कासनमा परेका नेताहरुले आरोप प्रमाणित गर्न चुनाैती दिदै आइरहेको बेला बहुमत सदस्य उनीहरुकै पक्षमा उभिएपछि पार्टी नेतृत्व  अप्ठ्यारोमा परेको देखिएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  राहत शिक्षक र सरकारबीच सहमति, आन्दोलन स्थगित

  राजधानी केन्द्रित आन्दोलनरत राहत शिक्षकहरूका माग सम्बोधन भएका छन् । सरकार र अन्दोलित राहत शिक्षक...

  ताथलीस्थित महायज्ञमा मेयरको उद्घोष : २०८२ साललाई धार्मिक पर्यटन वर्ष मनाइने

  चाँगु नारायण नगरपालिकाका मेयर जीवन खत्रीले आगामी २०८२ साललाई धार्मिक पर्यटन बर्ष मनाउने तयारी गरिएको...

  मध्यपुर थिमिमा सिंहावलोकनको नयाँ शुरुवात

  madhyapur thimi municipality thimi

  मध्यपुर थिमि नगरपालिकाले वार्षिक प्रगतीको समीक्षा गर्ने प्रचलन शुरु गरेको छ । नगरपालिकाले चागु आवको...

  ताथलीमा महायज्ञको उद्घाटन : सांसद थापाले गरे आयोजक बालयोगेश्वर विजयमूर्तिको प्रशंसा

  भक्तपुर क्षेत्र नं. २ का प्रतिनिधि सभा सदस्य दुर्लभ थापाले राज्यले गर्नुपर्ने काम बालयोगेश्वर विजयमूर्ति...

  बेहुली झैं बन्यो ताथली : भक्तजन संगै तानिए टिकटकर

  भक्तपुरको चाँगुनारायण ९ ताथलीमा बिहीबारबाट सुरु हुने श्रीमदभागवत विराट पितृ मुक्ति ज्ञान महायज्ञको तयारी सम्पन्न...