News Portal

 • लिटल वर्ल्ड आएर प्रमुख प्रजापतिले भने,’इतिहास, भूगोल र राजनीति पढ्नेलाई छात्रवृत्ति दिन्छौं’

  संजीप शुभचिन्तक काठमाडौं, १८ फागुन
  ७२० पटक
  काठमाडौं, १८ फागुन

  भक्तपुर नगरपालिकाका प्रमुख सुनिल प्रजापतिले विद्यार्थीलाई राजनीति पढाउनु पर्ने बताएका छन । राजनीति भनेको बन्द, हड्ताल र ढुंगामुढा नभई देशभक्ति, समाजसेवा, विकास र समृद्धिको बाटो भएको जिकिर गर्दै प्रमुख प्रजापतिले विद्यार्थीलाई राजनीति पढाउनुपर्ने बताएका हुन् ।

  शनिवार भक्तपुर-१ दुधपाटीस्थित लिटिल वर्ल्ड इंगलिस स्कूलको वार्षिकोत्सव कार्यक्रम उद्घाटन गर्दै प्रमुख प्रजापतिले भने ” अहिले राजनीतिशास्त्र, भूगोल र इतिहास विद्यार्थी र अभिभावकको रुचीमै पर्दैन । यो राम्रो संकेत होइन । यदि यस्तै भयो भने भोली हामीले राजनीतिशास्त्री,पुरातत्वविद, सीमाविद लगायतका जनशक्ति नपाउने समस्या आउनसक्छ ।” नगर प्रमुख प्रजापतिले भक्तपुर नगरपालिकाले राजनीतिशास्त्र, भूगोल र इतिहास लिएर पढ्ने विद्यार्थीहरुलाई छात्रवृत्ति दिने बताउदै नगरपालिका सवैखाले जनशक्ति निर्माणमा सचेत रहेको समेत दावी गरे ।

  उनले राज्य शिक्षा प्रति उदासीन रहेको समेत आरोप लगाउदै राज्यको पाठ्यक्रम बिदेशीको इशारामा बन्ने, पाठ्यपुस्तक विदेशीले लेखिदिने र पढाउने शिक्षक समेत बिदेशी अनुदानमा राखिने परिपाटीले शिक्षा बिदेशीको चंगुलमा परेको चर्चा गरे । उनले राज्यले संविधानको मर्म अनुसार शिक्षाको ग्यारेन्टी गर्न नसक्दा अभिभावकले निजी विद्यालयहरुको भर पर्नु परेको भन्दै निजी विद्यालय नाफामुखी नभई सेवामुखी हुनुपर्नेमा पनि जोड दिए । ”

  भक्तपुर नगरपालिका स्थानीय पाठ्यक्रम बनाएर लागू गर्न सफल भएकोमा खुशी व्यक्त गर्दै प्रमुख प्रजापतिले भने, ” हाम्रो जनशक्तिप्रति हामी सचेत हुनैपर्छ, हामीलाई विस्वास छ स्थानीय पाठ्यक्रमले हाम्रा विद्यार्थीलाइ भक्तपुर बारे समग्र ज्ञान गराउछ र यहाको माटोप्रति प्रेम बढाउछ ।”

  उक्त कार्यक्रममा अतिथिको रुपमा आफ्नो मन्तब्य राख्दै वडा नम्बर १ का वडाध्यक्ष श्याम कृष्ण खत्रीले विद्यार्थीहरु भविश्यका कर्णधार मात्र नभएर वर्तमानको साझेदार समेत भएको जिकिर गरे । उनले नगरका सामाजिक काममा विद्यार्थीहरु संलग्न हुनुपर्नेमा जोड दिदै विद्यार्थीहरुको पढाइको अलावा खेलकूद, सास्कृतिक तथा बौद्धिक विकाशका लागि नगरपालिकाले विविध कार्यक्रम गर्दै आएकोबारे जानकारी गराएका थिए ।

  त्यसगरी विद्यालयका अध्यक्ष पदम्ध्वज कार्कीले विद्यालय, अभिभावक र विद्यार्थीको सामूहिक प्रयासबाट मात्र शिक्षणसिकाइ प्रभावकारी हुनेमा जोड दिए भने प्राचार्य रुपेन्द्र पोखरेलले विद्यालयको बर्तमान अवस्था र भावी योजनाको मार्गचित्र प्रस्तुत गरेका थिए ।

  विद्यालयकी सहप्राचार्य सर्मिला महर्जनले संचालन गरेको उक्त औपचारिक कार्यक्रममा प्याब्सनका भक्तपुर नगरसंयोजक, पीटीआइ अध्यक्ष, समाजसेवी लगायत स्थानीय व्यक्तित्वहरुले समेत आफ्नो शैक्षिक मन्तब्य राखेका थिए ।

  विद्यालयको वार्षिकोत्सवमा विद्यार्थीहरुले आफ्नो विविध प्रतिभा प्रदर्शन गरेका थिए भने हास्य टेलिचलचित्र ‘रिसानी माफ ‘ का कलाकारहरुले हास्य प्रस्तुतीद्वारा मनोरंजन प्रदान गरेका थिए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  डाक्टर बास्काेटालाई टिएसके गाेल्डमेडल

  doctor asok baskota

  बि एण्ड बि अस्पताल तथा एचआर डिसी अस्पताल बनेपाका संस्थापक वरिष्ठ अर्थाेपेडिक सर्जन प्रोफेसर डाक्टर...

  भक्तपुरमा नि:शुल्क पानी र मास्क बाड्दै वाइसीएल

  dipshikha

  नेकपा(माओवादी केन्द्र) को सहायक संगठन योङ्ग कम्युनिष्ट लिग नेपाल(वाइसीएल-नेपाल) ले दशैमा उपत्यका बाहिर जाने यात्रीहरुलाई...

  भक्तपुरका पत्रकारले कालो पट्टी बाँधेर निर्वाचनको समाचार संकलन गर्ने

  fnj bhaktapur

  निर्वाचन आयोगले नेपाली सेना र प्रहरीबाट मिडिया अनुगमन गर्ने तयारी गरेपछि पत्रकारहरु विरोधमा उत्रिएका छन्...

  गठबन्धनबाट भक्तपुरको २ प्रदेश क्षेत्र माओवादी केन्द्रले पाउने सचिव पोख्रेलको खुलासा

  बागमती प्रदेश सभाका लागि भक्तपुरमा गठबन्धनबाट  माओवादी केन्द्रले उम्मेदवारी पाउने पार्टी सचिव लीलामणि पोख्रेलले खुलासा...

  दशैंमा सार्वजनिक यातायात ब्यवस्थापनका लागि भक्तपुरको विशेष योजना

  भक्तपुरमा सार्वजनिक यातायातलाई व्यवस्थित बनाउन गुनासो सुन्ने र समाधान गर्ने उदेश्यले यात्रु सहायता कक्ष संचालन...