News Portal

 • कुन दिन के तिहार भन्ने भ्रममा हुनुहुन्छ भने हेर्नुस् पञ्चाङ्ग निर्णायक समितिको विज्ञप्ति

  भक्तपुर, ३ कात्तिक
  १२४९ पटक
  भक्तपुर, ३ कात्तिक

  नेपाल पञ्चाङ्ग निर्णायक समितिले तिहार पर्वसम्बन्धी तर्कबितर्कको भ्रममा नपर्न आह्वान गरेको छ । बिभिन्न संचारमाध्यममार्फत गरिएका तर्कबितर्कको भ्रममा नपरी समितिले ठहर गरेका दिनहरुमा पर्व मनाउन आह्वान गरिएको हो ।

  आइतवार एक प्रेस विज्ञप्ति मार्फत नेपाल पञ्चाङ्ग निर्णायक समितिले यस वर्ष यमदीपदान कात्तिक ८ गते शुक्रवार पर्ने र कागतिहार कात्तिक ९ गते शनिवार पर्ने जनाएको छ । समितिका अनुसार कुकुर तिहार र लक्ष्मीपूजा एकैदिन कात्तिक १० गते आइतवार परेको छ भने गाई र गोरूपूजा, म्हपूजा कार्तिक ११ गते सोमवार पर्ने प्रष्ट पारिएको छ ।

  त्यसैगरी गोवर्द्धन पूजा, यमद्वितीया, भाइटीका कात्तिक १२ गते मङ्गलवार पर्ने जनाइएको छ । भक्तपुर पोस्टलाई प्राप्त विज्ञप्तिमा भाईटीकाको शुभ समय मङ्गलवार मध्यान्ह ११ः५५ बजेलाई तोकिएको छ । किजापूजा र नेपाल संवत् ११४० वर्षारम्भ पनि यसैदिन हुने विज्ञप्तिमा बताइएको छ ।

  पञ्चाङ्ग सम्बन्धी निर्णय गर्ने नेपाल सरकारको आधिकारिक निकाय पञ्चाङ्ग निर्णायक समितिका सदस्य-सचिव सूर्यप्रसाद ढुङ्गेल द्वारा हस्ताक्षरित प्रेस विज्ञप्तिमा आगामी वर्षको असोजमा मलमास पर्ने पनि सूचित गरिएको छ ।

  हेर्नुस् प्रेस विज्ञप्ति

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  देशभरका सबै वडा कमिटी गठन गर्न माओवादी केन्द्रको निर्देशन

  नेकपा माओवादी केन्द्रको केन्द्रीय समिति बैठकले आज दुई निर्णय गरेको छ । आइतबार पार्टी केन्द्रीय...

  त्रिविमा आंशिक शिक्षकको तालाबन्दी

  त्रिभुवन विश्वविद्यालय (त्रिवि) मा आंशिक शिक्षकले विभिन्न माग राख्दै एक सातादेखि तालाबन्दी गरेका छन् ।...

  सभामुखको पहलपछि सरकारी तलब भत्ता सरकारी बैंकबाट

  अब सांसदले तलबभत्ता सरकारी बैंकबाट पाउने भएका छन् । संसद सचिवालयले केही महिनायता पहल गरेर...

  नर्वे सेनामा नेपाली युवाको प्रवेश

  नेपालका ८ युवा नर्वे सेनामा भर्ती भएका छन् । नर्वे सेनामा नेपाली युवाको प्रवेश यो...

  पत्रकार मोहन बल्ललाई मातृशोक

  नेपाल पत्रकार महासंघ, भक्तपुरका निवर्तमान कोषाध्यक्ष एवं श्रमजिवी पत्रकार मोहन बल्ललाई मातृशोक परेको छ ।...