News Portal

 • अछाममा बाढीको वितण्डा, ६ शव भेटियो, एकै घरका १० सहित दुई दर्जन बढी वेपत्ता

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता अछाम, ३ भदाैं
  ५०२ पटक
  अछाम, ३ भदाैं

  अछामको रामारोशनमा मंगलबार राति आएको बाढीले बगाएर ६ जनाको मृत्यु भएको छ । बाढीमा परेर दुर्इ दर्जनभन्दा बढी वेपत्ता भएका छन भने रामाराेशन गाउँपालिकाका थुप्रै घर, पसल, पुल, बाटाेसहितका भाैतिक संरचनामा पनि ठूलाे क्षति पुर्याएकाे छ ।

  बाढीले सैनीबजारमा ठूलाे क्षति पुर्याएकाे छ । साे ठाउँका नन्दु साउदका १० जना परिवार नै वेपत्ता भएकाे खबर आएकाे छ । त्यसैगरी बारला निवासी लालसरा शाह र उनका छोरा, हिक्मत शाहका २ जना परिवार, चन्द्र साउद, बासु साउद र जोगा साउद वेपत्ता भएकाे त्यहाँका स्थानीयले जानकारी दिएका छन् ।

  अछाम जिल्ला प्रहरी कार्यालयले बाढीले दर्जनौं परिवार विस्थापित भएकाे जानकारी दिएकाे छ । प्रहरीका अनुसार ४ जनाको शव बान्नीगढी जयगढ गाउँपालिका–६ दर्नाको कोसेडा क्षेत्र र २ जनाको शव मंगलसेन नगरपालिका-३ रलेको लमतणा र सेरीमा भेटिएको छ ।

  बाढीमा परेका रामारोसन गाउँपालिका–५ को सैनीबजारमा दुई दर्जनभन्दा बढी मान्छे सम्पर्कविहीन भएका छन् । खालबजार, मुजाबगर, सैनीबजार, गजड, अल्लेडीलगायत धेरै ठाउँमा मानवीय र भौतिक क्षति भएको बताइएकाे छ । बाढीले दर्नामा रहेकाे पक्की पुल नै बगाएको छ ।

  कैलास खोलाको बाढीले छेउछाउका घर, पसल र खेत बगाइदिएको उनले बताए । विष्टका अनुसार दर्नाको सबैभन्दा बढी धान उत्पादन हुने नगरर्नाको कोसेडा खेत बगर बनेको छ । उद्धारका लागि नेपाली सेना, सशस्त्र र नेपाल प्रहरीकाे टोली घटनास्थलतर्फ लागेको बताइएकाे छ ।

  अछामका प्रमुख जिल्ला अधिकारी गोकर्णप्रसाद उपाध्यायले बाढीमा १८ जनाजति सम्पर्कविहीन रहेको खबर आएको जानकारी दिएका छन । उनले घाइतेको उद्धारका लागि हेलिकप्टर पठाइदिन प्रदेश र केन्द्र सरकारलाई अनुरोध गरेकाे जानकारी पनि दिए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  मुआब्जा र क्षतिपूर्ति न्यायोचित तवरले उपलव्ध गराउन मन्त्री भुसालको निर्देशन

  उर्जा, जलश्रोत तथा सिंचाई मन्त्री पम्फा भुसालले विभिन्न आयोजना निर्माणका लागि आवस्यक पर्ने जग्गा अधिग्रहण...

  शिरमा देश र मनमा मधेश : प्रदेश प्रमुख अहिराजका १२ काम

  rajesh ahiraj

  प्रदेश २ का प्रदेश प्रमुख डा.राजेश अहिराजले शिरमा देश र मनमा मधेश राखेर काम गरिरहेको...

  अपि पावर कम्पनी लिमिटेडको शेयर आजदेखि लिलाममा

  अपि पावर कम्पनी लिमिटेड ले हकप्रद निष्काशन गर्दा बिक्रि नभएको सेयर आज साउन १३ गतेदेखि...

  Chinese Democracy Develops Living Standard

  The definition of democracy It is said that democracy is the system of governance for...

  महन्थको राजनीती धरापमा

    निर्वाचन आयोगले जनता समाजवादी पार्टी (जसपा) को आधिकारिकता उपेन्द्र यादव पक्षलाई दिएको छ ।...