News Portal

 • अन्तत: नेकपा एमाले नामको दल दर्ता

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, ३ भदौ
  ४६१ पटक
  भक्तपुर, ३ भदौ

  प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीकै निर्देशनमा दर्ता पहल भएको भनेर सत्तारुढ दलभित्र चर्चा पाएको नेकपा एमाले नामको दल अन्तत: औपचारिक रुपमा दर्ता भएको छ । निर्वाचन आयोगले करिव २ महिना लगाएर यो दललाइ दर्ता गरेको हो ।

  नेकपा एमाले नाम राखेर दल दर्ता गर्न गत १२ असारमा आयोगमा आवेदन परेको थियो । तत्कालीन नेकपा (एमाले) र नेकपा (माओवादी केन्द्र) एकीकरण भएर नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) निर्माण भएको थियो । २ पार्टी एकतामा गएपछि माओवादी केन्द्र गोपाल किराती समुहले लिएका थिए भने नेकपा एमाले भने अस्तित्वमा थिएन ।

  नेकपा एमाले नामको दल दर्ताका लागि निवेदन परेको खबर बाहिर आएपछि सत्तारुढ दलभित्र ठूलो हल्लीखल्ली भएको थियो । अर्का अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड, उपाध्यक्ष बामदेव गौतम, बरिष्ठ नेता झलनाथ खनालले सार्वजनिक कार्यक्रममै यो सबै काम अध्यक्ष तथा प्रधानमन्त्री ओलीले नै गरेको आरोप पनि लगाएका थिए ।

  आयोगले दर्ता गरेको नवगठित नेकपा एमालेको अध्यक्षमा सन्ध्या तिवारी छन् भने महासचिवमा मनिषकुमार उपाध्याय रहेका छन् । यो पार्टीले आफ्नो छापमा डाँडामा उदाउँदो सूर्य राखेको थियो । आयोगले कानुनअनुसार सबै मापदण्ड पुगेकाले दल दर्ता गर्ने निर्णय लिइएको जानकारी दिएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  मुआब्जा र क्षतिपूर्ति न्यायोचित तवरले उपलव्ध गराउन मन्त्री भुसालको निर्देशन

  उर्जा, जलश्रोत तथा सिंचाई मन्त्री पम्फा भुसालले विभिन्न आयोजना निर्माणका लागि आवस्यक पर्ने जग्गा अधिग्रहण...

  शिरमा देश र मनमा मधेश : प्रदेश प्रमुख अहिराजका १२ काम

  rajesh ahiraj

  प्रदेश २ का प्रदेश प्रमुख डा.राजेश अहिराजले शिरमा देश र मनमा मधेश राखेर काम गरिरहेको...

  अपि पावर कम्पनी लिमिटेडको शेयर आजदेखि लिलाममा

  अपि पावर कम्पनी लिमिटेड ले हकप्रद निष्काशन गर्दा बिक्रि नभएको सेयर आज साउन १३ गतेदेखि...

  Chinese Democracy Develops Living Standard

  The definition of democracy It is said that democracy is the system of governance for...

  महन्थको राजनीती धरापमा

    निर्वाचन आयोगले जनता समाजवादी पार्टी (जसपा) को आधिकारिकता उपेन्द्र यादव पक्षलाई दिएको छ ।...