News Portal

 • अन्तत: नेकपा एमाले नामको दल दर्ता

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाता भक्तपुर, ३ भदौ
  ९९९ पटक
  भक्तपुर, ३ भदौ

  प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीकै निर्देशनमा दर्ता पहल भएको भनेर सत्तारुढ दलभित्र चर्चा पाएको नेकपा एमाले नामको दल अन्तत: औपचारिक रुपमा दर्ता भएको छ । निर्वाचन आयोगले करिव २ महिना लगाएर यो दललाइ दर्ता गरेको हो ।

  नेकपा एमाले नाम राखेर दल दर्ता गर्न गत १२ असारमा आयोगमा आवेदन परेको थियो । तत्कालीन नेकपा (एमाले) र नेकपा (माओवादी केन्द्र) एकीकरण भएर नेपाल कम्युनिस्ट पार्टी (नेकपा) निर्माण भएको थियो । २ पार्टी एकतामा गएपछि माओवादी केन्द्र गोपाल किराती समुहले लिएका थिए भने नेकपा एमाले भने अस्तित्वमा थिएन ।

  नेकपा एमाले नामको दल दर्ताका लागि निवेदन परेको खबर बाहिर आएपछि सत्तारुढ दलभित्र ठूलो हल्लीखल्ली भएको थियो । अर्का अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड, उपाध्यक्ष बामदेव गौतम, बरिष्ठ नेता झलनाथ खनालले सार्वजनिक कार्यक्रममै यो सबै काम अध्यक्ष तथा प्रधानमन्त्री ओलीले नै गरेको आरोप पनि लगाएका थिए ।

  आयोगले दर्ता गरेको नवगठित नेकपा एमालेको अध्यक्षमा सन्ध्या तिवारी छन् भने महासचिवमा मनिषकुमार उपाध्याय रहेका छन् । यो पार्टीले आफ्नो छापमा डाँडामा उदाउँदो सूर्य राखेको थियो । आयोगले कानुनअनुसार सबै मापदण्ड पुगेकाले दल दर्ता गर्ने निर्णय लिइएको जानकारी दिएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  राधेराधेस्थित हनुमन्ते खोलामा स्कुटी सहित मानिस मृत फेला

  भक्तपुरको राधेराधेस्थित हनुमन्ते खोलामा स्कुटी सहित एकजना व्यक्ति मृत अवस्थामा फेला परेका छन । मध्यपुर...

  मध्यपुर थिमिमा ब्लड बैंक स्थापना हुने, लायन्स क्लवले १ करोड ३२ लाख सहयोग गर्ने

  नेपाल कोरिया मैत्री नगरपालिका अस्पतालमा ब्लड बैंक स्थापनाका लागि लायन्स क्लवले १ लाख डलर सहयोग...

  बालकोट बस्ने ३२ वर्षिया बुढाथोकी पक्राउ

  उदयपुरको त्रियुगा नगरपालिका वडा नं. ३ घर भई हाल भक्तपुरको सूर्यविनायक नगरपालिका वडा नम्बर-१ बालकोट...

  नयाँ सत्ता समीकरणसंगै तीन मन्त्रीले लिए सपथ

  नयाँ सत्ता समीकरण संगै तीन मन्त्रीले सपथग्रहण गरेका छन् । प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डको सिफारिसमा...

  २९ उद्योगी व्यवसायीलाई ‘कर्पोरेट बिजनेश अवार्ड’

  काठमाडौं, २१ फागुन २०८० । कर्पोरेट मिडिया ग्रुपले विभिन्न उद्योगी तथा व्यवसायीहरूलाई अवार्ड तथा सम्मान...