News Portal

 • गतसाता पुल्चोकबाट पक्राउ परेका सबै नेवा: अभियन्ताको पूर्वमन्त्री लगायतको पहलमा रिहाई

  भक्तपुरपोस्ट संवाददाताभक्तपुर, २५ भदौ
  ४३४ पटक
  भक्तपुर, २५ भदौ

  रातो मच्छिन्द्रनाथको रथयात्रा गराएको अभियोगमा पक्राउ परेका नेवा: संस्कृति बचाउ अभियानका अभियन्ताहरु रिहा भएका छन् । एक साता अघि पक्राउ परेका उनीहरु सबै नै बिहीबार रिहा भएका हुन् ।

  रथ यात्रालाई सम्पन्न गर्न सम्बन्धिय निकायले बेवास्ता गरेपछि उक्त कार्य सम्पन्न गर्न पहल गर्ने क्रममा प्रहरीले उनीहरुलाई पक्राउ गरेको थियो । पुल्चोकबाट करिब २ दर्जन मानिसहरु पक्राउ परेका भए पनि असोज महर्जन , यादवलाल कायस्थ लगायतलाई प्रहरीले मुद्दा लगाउने तयारी गरेको थियो ।

  प्रक्रियागत त्रुटी भएपनि अभियन्ताहरुको पहललाई नकारात्मक लिनु नहुने भन्दै ललितपुरबाट निर्वाचित संघीय सांसद पम्फा भुसाल, प्रदेश सांसद राजकाजी महर्जन, ललितपुर महानगरपालिकाका मेयर चिरिबाबू महर्जन, नेकपाका नेता देवेन्द्र श्रेष्ठ लगायतले अभियन्ताहरुको रिहाईको लागि पहल गरेका थिए । उनीहरूको रिहाईका लागि सबै दलका नेवा: नेताहरु र सस्कृतीप्रेमीहरुकाे एउटै मत भएपछि गृहमन्त्री रामबहादुर थापाले लचिलो हुन प्रहरी प्रशासनलाई निर्देशन दिएका थिए ।

  बिहीबार जिल्ला प्रशासन कार्यालय ललितपुरमा बसेको बैठकपछि प्रजिअ नारायणप्रसाद भट्ट पक्राउ परेका अभियन्ताहरुको रिहाईको लागि राजी भएका हुन्। पूर्वमन्त्री समेत रहेकी  भुसालको नेतृत्वमा गरिएको पहल सार्थक भएको भन्दै नेता देवेन्द्र श्रेष्ठले उक्त कार्यमा सम्बद्ध सबैलाई बधाई दिएका छन् भने अभियन्ताहरुले आभार प्रकट गरेका छन् ।

  विहिवार साँझ रिहा हुनेहरुमा असोज कुमार महर्जन, यादवलाल कायस्थ, नरेश शाक्य, सञ्जय शाक्य, करण देउला, देवेन्द्र देउला रिहा भएका हुन् । मध्यपुर थिमि घर भएका पत्रकारद्वय  निरज वादे, श्याम था तथा अन्य अभियान्ताहरु यस अघि नै रिहा भईसकेका छन् ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  यि हुन् मंगलवारको मन्त्रिपरिषद् बैठकले गरेका ८ निर्णय

  काठमाडौं। प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटारमा मंगलबार बसेको मन्त्रिपरिषद बैठकले विभिन्न ८ वटा निर्णयहरु गरेको छ ।...

  शिक्षक सेवा आयोगको अध्यक्षमा मधुप्रसाद रेग्मी नियुक्त

  काठमाडौं । शिक्षक सेवा आयोगको अध्यक्षमा मधुप्रसाद रेग्मी नियुक्त भएका छन् । बुधबार बसेको मन्त्रिपरिषद्...

  माधव नेपाल र प्रचण्डबीच भेटवार्ता

  नेकपा एमालेका वरिष्ठ नेता माधवकुमार नेपाललाई भेट्न नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष पुष्पकमल दाहाल कोटेश्वर पुगेका...

  अनलाइन शिक्षणसम्बन्धी तालिम माग गरेमा विद्यालयलाई सोझै दिने सरकारी तयारी

    – १० लाख ९३ हजार बालबालिका अनलाइन कक्षामा – इच्छाशक्ति भएका सामुदायिक विद्यालयहरुले अनलाइनबाटै...

  भूवन र दीपाश्रीको सम्बन्ध चिसिएको चर्चा हल्ला मात्रै !

  सर्वाधिक ग्रस कमाई गर्न सफल चलचित्र ‘छक्का पन्जा’का ३ वटै सिरिजका कारण निर्देशक दीपाश्री निरौला...