News Portal

 • प्रेस सेन्टरको उपत्यका प्रदेश महासचिवमा रोजिना थापा

  भक्तपुर, ९ असोज २०७९
  १८२ पटक
  rojinaभक्तपुर, ९ असोज २०७९

  नेकपा(माओवादी केन्द्र) को शुभेच्छुक पत्रकार संगठन प्रेस सेन्टर नेपालले आफ्नो उपत्यका प्रदेशको महासचिवमा रोजिना थापालाई पदोन्नती गरेको छ । सचिव पदमा रहेकी उनी बिस्तारित बैठकबाट महासचिव चयन भएकी हुन् ।

  शनिवार काठमाडौमा सम्पन्न प्रदेश समितिको बिस्तारित बैठकले थापालाई महासचिवमा सर्वसम्मत चयन गरेको अध्यक्ष नवराज दाहालले बताए । बैठकले रिक्त पदाधिकारी पदपूर्ती गरेको बताउदै अध्यक्ष दाहालले महासचिव थापा संगै सचिवमा सरिता थापा र बिक्रम रत्न त्यसैगरी कोषाध्यक्षमा नेत्रप्रसाद न्यौपाने र सदस्यमा उषा काफ्लेलाई समेत सर्वसम्मत चयन गरेको जानकारी गराए । काठमाडौ,ललितपुर र भक्तपुर जिल्ला समेटिएको उपत्यका प्रदेश समिति ४१ सदस्यीय रहेको अध्यक्ष दाहालले जानकारी दिएका छन् ।

  बिस्तारित बैठकलाई सम्बोधन गर्दै प्रेस सेन्टर नेपालका इन्चार्ज एवं पार्टीका पोलिटब्युरो सदस्य महेश्वर दाहालले माओवादी केन्द्र नै देशको सच्चा र क्रान्तिकारी पार्टी भएको भन्दै यसमाथि फ़िजाइएका भ्रमहरु चिरेर ययार्थ जनता समक्ष प्रस्तुत गर्नुपर्ने दायित्व पत्रकारले पूरा गर्नुपर्ने आवश्यकता औल्याए । त्यसैगरी प्रेस सेन्टरका केन्द्रीय अध्यक्ष विष्णु सापकोटा जुगलले राजनीतिक बैचारिक प्राविधिक र पेशागत रुपमा पत्रकारलाई दक्ष र योग्य बनाउन योजनाहरु अघि सार्ने उल्लेख गर्दै वर्तमान अवस्थामा संघीय लोकतान्त्रिक गणतन्त्र र परिवर्तनको रक्षा गर्नुपर्ने दायित्व पूरा गर्न आफूहरु परिवर्तन बिरोधी विरुद्ध बछ्यु बनेर जाइलाग्ने बताए  ।

  बैठकलाई सम्बोधन गर्दै नेकपा (माओवादी केन्द्र) का बागमती प्रदेश अध्यक्ष सरल पौडेल सहयात्रीले तत्कालिन जनमुक्ति सेनाको भूमिका पत्रकारले पूरा गर्नुपर्ने प्रष्ट पारे । कलमलाई बन्दुक झैँ शक्तिशाली नबनाई परिवर्तनको रक्षा हुन नसक्ने अवस्था आएको खुलासा गर्दै अध्यक्ष सहयात्रीले त्यसको लागि प्रेस सेन्टरले नेतृत्व गर्नुपर्ने बताए ।

  उक्त अवसरमा प्रेस सेन्टरका बरिष्ठ उपाध्यक्ष कमल गिरी, उपाध्यक्ष एवं उपत्यका इन्चार्ज निर्मल ज्ञवाली, उपाध्यक्ष मनोज घर्तीमगर र रुबी श्रेष्ठ त्यसैगरी महासचिव सन्तोष पौडेल लगायतले प्रेस सेन्टरको औचित्व र महत्व माथि प्रकाश पारेका थिए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  दुर्लभ थापालाई निवासमै पुगी महेश बस्नेतको बधाई

  निर्वाचन क्षेत्र नम्बर २ का प्रतिनिधि सभा सदस्यका निकटत्तम प्रतिस्पर्धी रहेका नेकपा एमालेका उम्मेदवार महेश...

  भक्तपुर-१ मा नेमकिपाका सुवाल तेब्बर भन्दा बढी मतान्तरले बिजयी

  prem suwal

  भक्तपुर क्षेत्र नं. १ मा नेपाल मजदुर किसान पार्टी उम्मेदवार प्रेम सुवालले पुनः विजय प्राप्त...

  भक्तपुर-२ मा दुर्लभ थापाको रोमाञ्चक जीत, पूर्वमन्त्री महेश बस्नेत पराजित

  नेपाली कांग्रेसका जिल्ला सभापति रहेका गठबन्धनका साझा उम्मेदवार दुर्लभ थापाले भक्तपुर-२ मा बिजय प्राप्त गरेका...

  विद्यार्थीलाई ट्राफिक सचेतना कक्षा  

  ट्राफिक प्रहरीले सामुदायिक विद्यालयका विद्यार्थीलाई ट्राफिक सचेतना कक्षा सञ्चालन गरेको छ । काठमाडौँ उपत्यका ट्राफिक...

  एउटै व्यक्ति चोरी मुद्दामा पाँचौँपटक पक्राउ

  नेपाल प्रहरीले बूढानीलकण्ठ क्षेत्रमा रु चार लाख ८८ हजार चोरी गर्ने एक जनालाई पक्राउ गरेको...

  फलोअप उपचारका लागि आज चीन जाँदै नेकपा माओवादी केन्द्रका उपमहासचिव पुन

  नेकपा माओवादी केन्द्रका उपमहासचिव वर्षमान पुन फलोअप उपचारका लागि शुक्रबार चीन जाने भएका छन् ।...

  “जनताका चाहाना अनुसार विकास गर्छौं “: मन्त्री पौडेल

  बागलुङमा शिक्षा, विज्ञान तथा प्रविधि मन्त्री देवेन्द्र पौडेलले जनतासँग बाचा गरेका कामहरु आगामी ५ वर्षमा...

  मध्यपुर ठिमीमा घरबाट खसेर एकको मृत्यु

  मध्यपुर ठिमीमा बिहिबार आफ्नै घरबाट खसेर एक जनाको मृत्यु भएको छ । उपचारकै क्रममा १७...