News Portal

 • प्रेस सेन्टरको उपत्यका प्रदेश महासचिवमा रोजिना थापा

  भक्तपुर, ९ असोज २०७९
  ४९७ पटक
  rojinaभक्तपुर, ९ असोज २०७९

  नेकपा(माओवादी केन्द्र) को शुभेच्छुक पत्रकार संगठन प्रेस सेन्टर नेपालले आफ्नो उपत्यका प्रदेशको महासचिवमा रोजिना थापालाई पदोन्नती गरेको छ । सचिव पदमा रहेकी उनी बिस्तारित बैठकबाट महासचिव चयन भएकी हुन् ।

  शनिवार काठमाडौमा सम्पन्न प्रदेश समितिको बिस्तारित बैठकले थापालाई महासचिवमा सर्वसम्मत चयन गरेको अध्यक्ष नवराज दाहालले बताए । बैठकले रिक्त पदाधिकारी पदपूर्ती गरेको बताउदै अध्यक्ष दाहालले महासचिव थापा संगै सचिवमा सरिता थापा र बिक्रम रत्न त्यसैगरी कोषाध्यक्षमा नेत्रप्रसाद न्यौपाने र सदस्यमा उषा काफ्लेलाई समेत सर्वसम्मत चयन गरेको जानकारी गराए । काठमाडौ,ललितपुर र भक्तपुर जिल्ला समेटिएको उपत्यका प्रदेश समिति ४१ सदस्यीय रहेको अध्यक्ष दाहालले जानकारी दिएका छन् ।

  बिस्तारित बैठकलाई सम्बोधन गर्दै प्रेस सेन्टर नेपालका इन्चार्ज एवं पार्टीका पोलिटब्युरो सदस्य महेश्वर दाहालले माओवादी केन्द्र नै देशको सच्चा र क्रान्तिकारी पार्टी भएको भन्दै यसमाथि फ़िजाइएका भ्रमहरु चिरेर ययार्थ जनता समक्ष प्रस्तुत गर्नुपर्ने दायित्व पत्रकारले पूरा गर्नुपर्ने आवश्यकता औल्याए । त्यसैगरी प्रेस सेन्टरका केन्द्रीय अध्यक्ष विष्णु सापकोटा जुगलले राजनीतिक बैचारिक प्राविधिक र पेशागत रुपमा पत्रकारलाई दक्ष र योग्य बनाउन योजनाहरु अघि सार्ने उल्लेख गर्दै वर्तमान अवस्थामा संघीय लोकतान्त्रिक गणतन्त्र र परिवर्तनको रक्षा गर्नुपर्ने दायित्व पूरा गर्न आफूहरु परिवर्तन बिरोधी विरुद्ध बछ्यु बनेर जाइलाग्ने बताए  ।

  बैठकलाई सम्बोधन गर्दै नेकपा (माओवादी केन्द्र) का बागमती प्रदेश अध्यक्ष सरल पौडेल सहयात्रीले तत्कालिन जनमुक्ति सेनाको भूमिका पत्रकारले पूरा गर्नुपर्ने प्रष्ट पारे । कलमलाई बन्दुक झैँ शक्तिशाली नबनाई परिवर्तनको रक्षा हुन नसक्ने अवस्था आएको खुलासा गर्दै अध्यक्ष सहयात्रीले त्यसको लागि प्रेस सेन्टरले नेतृत्व गर्नुपर्ने बताए ।

  उक्त अवसरमा प्रेस सेन्टरका बरिष्ठ उपाध्यक्ष कमल गिरी, उपाध्यक्ष एवं उपत्यका इन्चार्ज निर्मल ज्ञवाली, उपाध्यक्ष मनोज घर्तीमगर र रुबी श्रेष्ठ त्यसैगरी महासचिव सन्तोष पौडेल लगायतले प्रेस सेन्टरको औचित्व र महत्व माथि प्रकाश पारेका थिए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  पुँजीवादीहरु आफ्नो स्वार्थ सिद्ध गर्न प्रेस स्वतन्त्रताको कुरा गर्छन् : बिसंखे

  नेकपा (माओवादी केन्द्र) की स्थायी समिति सदस्य अन्जना बिसंखेले प्रेस स्वतन्त्रता पुँजीवादीहरुको कब्जामा परेको बताएकी...

  पाँचखालमा प्रदेश स्तरीय स्काउट क्याम्प हुने

  काभ्रेको पाँचखालमा प्रदेश स्तरीय वृहत स्काउट क्याम्प हुने भएको छ । नेपाल स्काउट पाँचखाल नगर...

  उपप्रधान तथा गृहमन्त्री लामिछानेको भक्तपुरमा १ रोपनी जग्गा

  सरकारका उपप्रधान तथा गृहमन्त्री रवि लामिछानेको भक्तपुरमा १ रोपनी १ आना पैतृक सम्पत्ति रहेको छ...

  कान्तिपुर मिडिया ग्रुपका अध्यक्ष कैलाश सिरोहिया पक्राउ

  कान्तिपुर मिडिया ग्रुपका अध्यक्ष कैलाश सिरोहिया पक्राउ परेका छन् । सिरोहियालाई नागरिकता कीर्ते आरोपमा प्रहरीले...

  भक्तपुरमाथि विभेद भएको छ : मेयर प्रजापति

  आदरणीय नगरबासी दाजुभाइ तथा दिदीबहिनीहरू, दोस्रो कार्यकालको निम्ति हामी निर्वाचित भएर बहाली भएको आज दुई...