News Portal

 • यी हुन एमाले–माओवादी एकताबाट असन्तुष्ट नेताहरु

  काठमाडौं, ८ जेठ
  ६९३ पटक
  काठमाडौं, ८ जेठ

  एमाले–माओवादी बीच एकता भई नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी बनेपछि पूर्वएमाले र पूर्वमाओवादीका केही नेता असन्तुष्ट देखिएका छन् । असन्तुष्ट हुनेहरुमा पूर्वएमालेका बढी नेता देखिएका छन् ।

  पूर्वमाओवादीका केही नेता वैचारिक रुपमा असन्तुष्ट भएर एकता पूर्व नै आफ्नो बाटो लागे । वैचारिक रुपले असन्तुष्ट भएर बाहिरिनेमा गोपाल किराँती, आहुति, लोकेन्द्र बिष्ट लगायतका नेताहरु थिए ।

  तर, पूर्व एमालेका नेताहरु एमाले–माओवादी एकताप्रति सहमत भए पनि जिम्मेवारी बाँडफाँडप्रति असन्तुष्ट देखिएका छन् । असन्तुष्ट हुनेहरुमा बरिष्ठ नेता झलनाथ खनाल देखि भीम रावल, ईश्वर पोखरेल, योगेश भट्टराई, घनश्याम भुसाल लगायत छन् ।

  बरिष्ठ नेता झलनाथ खनालले आफूलाई चौथो बरियतामा राखेकोप्रति असन्तुष्टि जाहेर गरेका छन् । भीम रावलले हाई कमाण्डमा आफूलाई नराखेकोमा असन्तुष्ट छन् । रावलले त निर्णयमा पूनर्विचार नगरे आफूले कडा कदम चाल्ने चेतावनी नै दिएका छन् ।

  पूर्वएमालेबाट बरिष्ठ नेताहरु भीम रावल, अष्टलक्ष्मी शाक्य, सुवास नेम्वाङ लगायतलाई किनारा लगाउँदै उपमहासचिव विष्णु पौडेललाई नेतृत्वमा ल्याएपछि नेताहरु असन्तुष्ट देखिएका हुन् । यद्यपि, पार्टी एकतामा नेता पौडेलले निर्णायक भूमिका खेलेका थिए ।

  पूर्वमाओवादीबाट एकतामा भूमिका खेल्ने जनार्दन शर्मा पनि नेतृत्वका लागि आकांक्षी थिए । तर, पूर्वमाओवादीमा उनीभन्दा अघिल्लो बरियतामा धेरै नेता रहेका कारण उनले ठूलो जिम्मेवारीको अपेक्षा गरेका थिएनन् । शर्माले आफू एकताको पक्षमा रहेको र पार्टीले दिएको जिम्मेवारीअनुसार काम गर्ने बताइसकेका छन् ।

  अहिलेको असन्तुष्टि हेर्दा भीम रावलले यत्तिकै चित्त बुझाउने देखिँदैन । ईश्वर पोखरेल आन्तरिक रुपमा निरास भए पनि बाहिर एकता ठीकै हो भन्नेमा देखिएका छन् । अहिलेको असन्तुष्टि हेर्दा नेताहरु नयाँ मोर्चाबन्दीका लाग्ने संकेत गरेका छन् ।

  पार्टी एकतामा धेरै नेताहरुको व्यवस्थापन गर्न कठिन भएकाले पनि असन्तुष्टिको पारो बढिरहेको छ । मोर्चा र जनवर्गीय संगठनको एकतासम्म आउँदा आकांक्षाहरु आक्रोशमा बदलिने खतरा छ । हेरौं, ओली–प्रचण्डले संगठनात्मक चुनौतिको बिकल्प कसरी अघि सार्छन् ? धेरै कुरा यसैमा निर्भर देखिन्छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  नयाँदिल्ली पुगेका प्रधानमन्त्री प्रचण्डको राजनीतिक भेटवार्ता शुरु

  तेस्रो कार्यकाल सम्हालेका प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड औपचारिक भ्रमणका लागि भारत पुगेका छन् । उनले...

  दुवाकोटस्थित गोल्डेन सुनगाभा स्कूलले नमूना संसद चलाउने

  sungava school

  भक्तपुरको चाँगुनारायण नगरपालिका वडा नं. २ दुवाकोटस्थित गोल्डेन सुनगाभा स्कूलले नमूना संसद अभ्यास गर्ने भएको...

  पूर्व सचिव उपाध्यायको स्टाटसप्रति पूर्वमन्त्री महेश बस्नेतको आपत्ति

  नेपाल सरकारका पूर्वसचिव भिम प्रसाद उपाध्यायले सामाजिक संजालमा राखेको स्टाटसप्रति पूर्व मन्त्री समेत रहेका नेकपा(एमाले)...

  साना करदातालाई राहत : वार्षिक १ करोडसम्म कारोबार गर्नेले मासिक विवरण पेश गर्नु नपर्ने

  chicken station radheradhe

  साना करदातालाई बजेटले राहत दिएको छ । मूल्य अभिवृद्धि कर(भ्याट) मा दर्ता भई वार्षिक एक...

  १७ खर्ब ५१ अर्ब रुपैयाँको बजेट प्रस्तुत (पूर्णपाठ सहित)

  सरकारले आर्थिक वर्ष २०८०/०८१ का लागि १७ खर्ब ५१ अर्ब रुपैयाँको बजेट प्रस्तुत गरेको छ...