News Portal

 • यी हुन एमाले–माओवादी एकताबाट असन्तुष्ट नेताहरु

  काठमाडौं, ८ जेठ
  ६४१ पटक
  काठमाडौं, ८ जेठ

  एमाले–माओवादी बीच एकता भई नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी बनेपछि पूर्वएमाले र पूर्वमाओवादीका केही नेता असन्तुष्ट देखिएका छन् । असन्तुष्ट हुनेहरुमा पूर्वएमालेका बढी नेता देखिएका छन् ।

  पूर्वमाओवादीका केही नेता वैचारिक रुपमा असन्तुष्ट भएर एकता पूर्व नै आफ्नो बाटो लागे । वैचारिक रुपले असन्तुष्ट भएर बाहिरिनेमा गोपाल किराँती, आहुति, लोकेन्द्र बिष्ट लगायतका नेताहरु थिए ।

  तर, पूर्व एमालेका नेताहरु एमाले–माओवादी एकताप्रति सहमत भए पनि जिम्मेवारी बाँडफाँडप्रति असन्तुष्ट देखिएका छन् । असन्तुष्ट हुनेहरुमा बरिष्ठ नेता झलनाथ खनाल देखि भीम रावल, ईश्वर पोखरेल, योगेश भट्टराई, घनश्याम भुसाल लगायत छन् ।

  बरिष्ठ नेता झलनाथ खनालले आफूलाई चौथो बरियतामा राखेकोप्रति असन्तुष्टि जाहेर गरेका छन् । भीम रावलले हाई कमाण्डमा आफूलाई नराखेकोमा असन्तुष्ट छन् । रावलले त निर्णयमा पूनर्विचार नगरे आफूले कडा कदम चाल्ने चेतावनी नै दिएका छन् ।

  पूर्वएमालेबाट बरिष्ठ नेताहरु भीम रावल, अष्टलक्ष्मी शाक्य, सुवास नेम्वाङ लगायतलाई किनारा लगाउँदै उपमहासचिव विष्णु पौडेललाई नेतृत्वमा ल्याएपछि नेताहरु असन्तुष्ट देखिएका हुन् । यद्यपि, पार्टी एकतामा नेता पौडेलले निर्णायक भूमिका खेलेका थिए ।

  पूर्वमाओवादीबाट एकतामा भूमिका खेल्ने जनार्दन शर्मा पनि नेतृत्वका लागि आकांक्षी थिए । तर, पूर्वमाओवादीमा उनीभन्दा अघिल्लो बरियतामा धेरै नेता रहेका कारण उनले ठूलो जिम्मेवारीको अपेक्षा गरेका थिएनन् । शर्माले आफू एकताको पक्षमा रहेको र पार्टीले दिएको जिम्मेवारीअनुसार काम गर्ने बताइसकेका छन् ।

  अहिलेको असन्तुष्टि हेर्दा भीम रावलले यत्तिकै चित्त बुझाउने देखिँदैन । ईश्वर पोखरेल आन्तरिक रुपमा निरास भए पनि बाहिर एकता ठीकै हो भन्नेमा देखिएका छन् । अहिलेको असन्तुष्टि हेर्दा नेताहरु नयाँ मोर्चाबन्दीका लाग्ने संकेत गरेका छन् ।

  पार्टी एकतामा धेरै नेताहरुको व्यवस्थापन गर्न कठिन भएकाले पनि असन्तुष्टिको पारो बढिरहेको छ । मोर्चा र जनवर्गीय संगठनको एकतासम्म आउँदा आकांक्षाहरु आक्रोशमा बदलिने खतरा छ । हेरौं, ओली–प्रचण्डले संगठनात्मक चुनौतिको बिकल्प कसरी अघि सार्छन् ? धेरै कुरा यसैमा निर्भर देखिन्छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  सुवर्णेश्वर मन्दिर परिसरमा १ सय ८ शिवलिङ्ग र सप्तऋषि स्थापना

  भक्तपुरको सूर्यविनायक-५ कटुञ्जेस्थित सुवर्णेश्वर मन्दिर परिसरमा १ सय ८ शिवलिङ्ग र सप्तऋषिको स्थापना गरिएको छ...

  स्वयंसेविकालाई नियमित तालिम दिन सिडिओ शर्माको निर्देशन

  भक्तपुरकी सिडिओ रुद्रादेवी शर्माले महिला स्वयंसेविकालाई नियमित तालिम र परामर्श दिन भक्तपुर स्वास्थ्य कार्यालय र...

  निःशुल्क सेवा र औषधी प्रदान गर्दै भक्तपुर आयुर्वेद स्वास्थ्य केन्द्र

  जिल्ला आयुर्वेद स्वास्थ्य केन्द्र भक्तपुरले मंगलबार जिल्ला समन्वय समितिको हलमा स्थानीय पत्रकारहरुसँग अन्तरक्रिया कार्यक्रम सम्पन्न...

  छोटो समयमा धेरै उपलब्धि हासिल गर्नु नै वास्तविक उपलब्धि: सांसद गोसाई

  बाग्मती प्रदेशका नवनिर्वाचित सांसद सुरेन्द्रराज गोसाईले छोटो समयमा धेरै उपलब्धि हासिल गर्न सक्नु मात्र वास्तविक...

  नेपाल राष्ट्रिय कर्मचारी महासंघले स्थापना दिवसको अवसरमा शुक्रवार रक्तदान गर्ने

  नेपाल राष्ट्रिय कर्मचारी महासंघले आफ्नो स्थापना दिवसको अवसरमा रक्तदान गर्ने भएको छ । स्थापना दिवसको...