News Portal

 • सामाजिक संजालमा बसेर साइबर अपराध गर्नेलाई समात्न बन्ने भयो छुट्टै ब्यूरो

  नेपालवाल संवाददाताकाठमाडौँ, १६ जेठ
  १५४० पटक
  काठमाडौँ, १६ जेठ

  नेपाल प्रहरीमा २ ब्यूरो थपिने भएका छन् । सरकारले बजेट बक्तब्य मार्फत २ ब्यूरो थपिने बताएको हो । बढ्दो साइवर अपराध नियन्त्रण गर्न र मानव वेचविखनको बदलिदो स्वरुपलाई ध्यान दिई नियन्त्रण गर्न छु्ट्टा–छुट्टै दुईवटा ब्यूरो स्थापना गरिने अर्थमन्त्री डा. युवराज खतिवडाले बताए ।

  सामाजिक संजालको बढ्दो प्रयोग संगै साइबर अपराध पनि बढ्न थालेपछि सरकारले प्रहरीमा साइवर ब्यूरोको व्यवस्था गर्ने भएको हो । सामाजिक सञ्जालको दुरुपयोग गरि अनेक अपराधले बढावा पाएपछि त्यसको नियन्त्रणको लागि छुट्टै ब्यूरो बनाउनु परेको प्रहरीले बताउदै आएको थियो ।

  त्यसैगरी मानव वेचविखन नियन्त्रण ब्यूरो पनि बन्ने भएको छ । मंगलवार संसदमा बजेट सार्वजनिक गर्दै अर्थमन्त्री डा. युवराज खतिवडाले बढ्दो साइवर अपराध नियन्त्रण गर्न र मानव वेचविखनको बदलिदो स्वरुपलाई ध्यान दिई नियन्त्रण गर्न छु्ट्टा–छुट्टै दुईवटा ब्यूरो स्थापना गरिने बताए ।

  आर्थिक वर्ष २०७५÷७६ को वजेट प्रस्तुत गर्ने क्रममा २ ब्युरो थपिए संगै अब नेपाल प्रहरीको ५ ब्युरो हुने भएको छ । अहिले प्रहरीमा विशेष ब्यूरो, केन्द्रीय अनुसन्धान ब्यूरो र लागू औषध ब्यूरो रहेका छन् । ब्यूरोको कमाण्ड डिआइजी तहको प्रहरी अधिकारीले सम्हाल्ने व्यवस्था रहेको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  उपभोक्ता हित संरक्षणमा चाँगुनारायण प्रतिवद्ध

  चाँगुनारायण नगरपालिकाका मेयर जीवन खत्रीले उपभोक्ताको हित संरक्षणका लागि नगरपालिका दृढ रहेको दावी गरेका छन्...

  चार दिने युएई भ्रमणमा प्रधानमन्त्री प्रचण्डका दुई दर्जन उपलब्धी

  प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड जलवायु सम्मेलनमा भाग लिएर आइतबार स्वदेश फर्किएका छन् । उनले चार...

  दुवाकोट सडकमा स्थानीयको अवरोध

  दुवाकोट मोडमा स्थानीयले सडक अवरुद्ध गरेका छन् । स्थानीयले सडकमा प्रदर्शन गर्दै सवारी आवागमनमा अवरोध...

  शर्मा र सुवेदीलाई सम्मान

  २०८०।०८।१४ काठमाडौं अन्तर्राष्ट्रिय नेपाली साहित्य समाज नेपाल च्याप्टरले अनेसास बिओटी सल्लाहकार रोहिणी शर्मा र अनेसासका...

  आयल निगम ऋण मुक्त भएसंगै घट्यो पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य

  भारी ऋणमा रहेको नेपाल आयल निगम ऋण मुक्त भए संगै पेट्रोलियम पदार्थको मूल्य घटेको छ...