News Portal

 • शिक्षामा कलम चलाउनेलाई खुशीको खबर : जेठ मसान्तभित्र आवेदन दिए पुरस्कार पाइने

  नेपालवाल संवाददाताकाठमाडौँ, १७ जेठ
  ३११७ पटक
  काठमाडौँ, १७ जेठ

  नेपाल पत्रकार महासंघले शिक्षा विभागको सहकार्यमा प्रदान गर्दै आएको शिक्षासम्बन्धी विभिन्न पुरस्कारका लागि आवेदन आह्वान गरेको छ । बुधवार एक सूचना जारी गर्दै महासंघले यस बर्ष प्रदान गरिने शिक्षासम्बन्धी विभिन्न पुरस्कारका लागि आवेदन आह्वान गरेको हो ।

  प्रत्येक बर्ष शिक्षा क्षेत्रमा कलम चलाउनेहरुको प्रोत्साहनको लागि महासंघले शिक्षा विभागको सहकार्यमा शिक्षासम्बन्धी विभिन्न पुरस्कारको व्यवस्था गर्दै आएको छ । राष्ट्रिय शिक्षा पत्रकारिता पुरस्कार, प्रादेशिक शिक्षा पत्रकारिता पुरस्कार ,प्रादेशिक शिक्षा पत्रकारिता लेखनवृत्ति ,संस्थागत शिक्षा पत्रकारिता पुरस्कार गरि ४ प्रकारका पुरस्कारहरुको लागि आवेदन माग गरिएको महासंघले जानकारी गराएको छ ।

  राष्ट्रिय शिक्षा पत्रकारिता पुरस्कार देशभरबाट छनौट गरी प्रदान गरिनेछ । कुनै पनि सञ्चारमाध्यममा कम्तिमा ५ वर्षदेखि निरन्तररूपमा शिक्षा क्षेत्रलाई प्राथमिकता दिई काम गरिरहेका व्यक्तिले यसका लागि आवेदन दिनसक्ने बताइएको छ ।

  प्रादेशिक शिक्षा पत्रकारिता पुरस्कार र प्रादेशिक शिक्षा लेखनवृत्तिका लागि सातवटै प्रदेश तथा काठमाडौं उपत्यकाबाट छनौट हुनेछ । कम्तिमा ३ वर्षदेखि निरन्तररूपमा शिक्षा क्षेत्रलाई प्राथमिकता दिएर कुनै पनि सञ्चारमाध्यममा पत्रकारिता गरिरहेका व्यक्तिले प्रादेशिक पुरस्कार र लेखनवृत्तिमा आवेदन दिनसक्नेछन् ।

  संस्थागत शिक्षा पुरस्कारतर्फ दैनिक पत्रिका, टेलिभिजन र अनलाइनलाई राष्ट्रिय स्तरमा तथा प्रादेशिक स्तरमा रेडियोको छनौट गरी पुरस्कार प्रदान गरिनेछ । रेडियोको हकमा काठमाडौं उपत्यकाबाट समेत छनौट गरिनेछ ।

  पुरस्कारमा सहभागी हुन चाहने पत्रकारले शिक्षा क्षेत्रमा पत्रकारितामार्फत पु¥याएको योगदानसहितको व्यक्तिगत विवरण, २०७४ वैशाख १ गतेदेखि २०७४ चैत्र मसान्तसम्म आफूले तयार पारेर प्रकाशित/प्रसारित भएका ५ वटा शिक्षासम्बन्धी समाचार सामग्री, खोजमूलक लेख–रचनासहित आवेदन महासंघको कार्यालय सञ्चारग्राम, काठमाडौंमा पठाउनुपर्नेछ । आवेदन महासंघको कार्यालय सञ्चारग्राम, काठमाडौंमा सोझै, हुलाकमार्फत वा महासंघको इमेल fnjnepal[email protected] मार्फत पनि आइपुग्नेगरी पठाउन सकिने बताइएको छ ।

  आवेदन आइपुग्नुपर्ने अन्तिम मिति २०७५ जेठ मसान्तसम्म तोकिएको सूचनामा उल्लेख गरिएको छ ।

  शिक्षा पत्रकारिता पुरस्कार महासंघ र शिक्षा विभागको संयुक्त निर्णयअनुसार तयार गरिएको मापदण्डका आधारमा तोकेको छनौट समितिबाट हुने जानकारी गराइएको छ ।

  शिक्षा विभागका महानिर्देशक बाबुराम पौडेलले सबै शिक्षा पत्रकार यस प्रकृयामा सहभागी हुने विभागले अपेक्षा गरेको बताएका छन् । नेपालवाल संग कुरा गर्दै उनले भने, ” शिक्षाको विकाशमा पत्रकारको पनि उत्तिकै योगदान छ , यो उहाँहरुको योगदानको कदर गर्ने सानो प्रयास मात्र हो ।”

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  घिमिरे गाउँमा भेटिएको शवको पहिचान, हत्या आरोपमा सुडालका एकसहित २ जना सार्वजनिक

  भक्तपुरको सीमाना संगै जोडिएको काभ्रेको बनेपा १ स्थित घिमिरे गाउँमा आइतवार बिहान मृत अवस्थामा भेटिएका...

  आज बर्षाको सम्भावना

  नेपाल र भारतको बिहार त्था पश्चिम बंगाल आसपासको क्षेत्रमा रहेको न्यूनचापीय क्षेत्रको प्रभावले सोमबार देशभर...

  बेरोजगार उत्पादन गर्ने शिक्षा आवश्यक छैन : विप्लव

  नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीका महासचिव विप्लव सीले बेरोजगार उत्पादन गर्ने शिक्षा आवश्यक नरहेको बताएका छन् ।...

  शिक्षकले राजनीति गर्न पाउनुपर्छ र एसईई पनि हटाउनु हुँदैन : प्रेम सुवाल

  prem suwal

  भक्तपुर १ का प्रतिनिधि सभा सदस्य प्रेम सुवालले शिक्षा बिधेयकमा उल्लेख शिक्षकले राजनीति गर्न नपाउने...

  प्रधानमन्त्रीको चीन भ्रमणले समृद्धिका लागि सम्भावनाको नयाँ ढोका खोल्यो : माओवादी केन्द्र

  नेकपा (माओवादी केन्द्र)ले पार्टी अध्यक्ष एवं प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’को चीन भ्रमणले विश्वासको वातावरण बनाउँदै...