News Portal

 • पान खान पसेका जिप्रका सर्लाहीका शाखा अधिकृत पचास हजार घुस खाएको आरोपमा पक्राउ

  प्रेमनाथ पाैडेलसर्लाही, २३ जेठ
  ३४७८ पटक
  सर्लाही, २३ जेठ

  जिल्ला प्रशासन कार्यालय सर्लाहीका शाखा अधिकृत सुरेश प्रसाद दास घुस लिएको आरोपमा पक्राउ परेका छन् । उनलाई अख्तियार दुरूपयोग अनुसन्धान आयोगको बिशेष टोलीले घुस लिएको आरोपमा बुधबार पक्राउ गरेको हो ।

  शाखा अधिकृत दासले सेवाग्राहीबाट ५० हजार रुपैयाँ घुस लिएको बर्दिवास स्थित अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगको सम्पर्क कार्यालयले जनाएको छ । शाखा अधिकृत दास चढेको बा ६ च ११८६ नम्बरको कारमा लुकाएर राखेको अवस्थामा ५० हजार रुपैयाँ फेला पारिएको अख्तियारको कार्यालयले जानकारी गरायो ।

  दासलाई अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगको सम्पर्क कार्यालय बर्दिवासको टोलीले जिल्ला अदालत अगाडिको चोकबाट नियन्त्रणमा लिएको हो । चोकको पसलमा पान खान पसेका उनी घुस खाएको आरोपमा पक्राउ परे ।

  यस अघि पनि अख्तियारले तत्कालिन जिल्ला शिक्षा कार्यालय, मालपोत कार्यालय, जिल्ला समन्वय समितिका साथै बिधुत प्राधिकरणका कर्मचारीलाई पनि घुस रकम सहित पक्रेको थियो । रङ्गे हात पक्राउ गरेको भए पनि अझै सम्म उनीहरुलाई अख्तियारले कडा कार्बाहीको दायरामा ल्याउन नसकेको कारण खुलम्खुल्ला घुस लिने काम नरोकिएको नागरिक समाजका अगुवा उग्रकान्त झाको बुझाइ छ । जब सम्म अख्तियारले कार्बाहीको दायरामा ल्याएर कार्बाही गर्न सक्दैन तब सम्म घुस लिने काम को अन्त नहुने जानकारहरु बताउँछ्न ।

  उता दासले भने आफूलाई सुनियोचित ढङ्गले फसाउने काम भएको जिकिर गरेका छन् । ” पान खान पसलमा बसिरहेको अबस्थामा अरु नै ब्यक्तिलाई कारको डिक्कीमा पैसा राख्न लगाई चारैतिर बाट घेरा हाली मेरो शरीर सर्च गरियो । शरिरमा नभेटे पछि गाडीको डिक्कीमा मैले राख्दै नराखेको रुपैयाँ निकाली मलाई फसाउने काम भयो ।” दासले दावी गरे ।

  निर्दोष कर्मचारीलाई सुनियोचित ढंगले फसाउने काम भएको कर्मचारीहरुले आशंका गरेका छन् । फसाउनु परे अख्तियार लगाइदिने डर भएको भन्दै नाम नबताउने सर्तमा अख्तियार प्रति नै शंकाको आखाँले हेर्नु पर्ने अबस्था आएको एक कर्मचारीले बताए ।

  ”दास गलत नियतका होइनन् जस्तो लाग्छ । घटनाको सत्यतथ्य छानवीन हुनुपर्छ अन्यथा कर्मचारीको मनोबल गिर्छ ।”नेपालवालसंग उनले गुनासो गरे । पक्राउ परेका दास र उनको गाडीलाई भने अख्तियारको सम्पर्क कार्यालय बर्दिबास लगिएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  पुँजीवादीहरु आफ्नो स्वार्थ सिद्ध गर्न प्रेस स्वतन्त्रताको कुरा गर्छन् : बिसंखे

  नेकपा (माओवादी केन्द्र) की स्थायी समिति सदस्य अन्जना बिसंखेले प्रेस स्वतन्त्रता पुँजीवादीहरुको कब्जामा परेको बताएकी...

  पाँचखालमा प्रदेश स्तरीय स्काउट क्याम्प हुने

  काभ्रेको पाँचखालमा प्रदेश स्तरीय वृहत स्काउट क्याम्प हुने भएको छ । नेपाल स्काउट पाँचखाल नगर...

  उपप्रधान तथा गृहमन्त्री लामिछानेको भक्तपुरमा १ रोपनी जग्गा

  सरकारका उपप्रधान तथा गृहमन्त्री रवि लामिछानेको भक्तपुरमा १ रोपनी १ आना पैतृक सम्पत्ति रहेको छ...

  कान्तिपुर मिडिया ग्रुपका अध्यक्ष कैलाश सिरोहिया पक्राउ

  कान्तिपुर मिडिया ग्रुपका अध्यक्ष कैलाश सिरोहिया पक्राउ परेका छन् । सिरोहियालाई नागरिकता कीर्ते आरोपमा प्रहरीले...

  भक्तपुरमाथि विभेद भएको छ : मेयर प्रजापति

  आदरणीय नगरबासी दाजुभाइ तथा दिदीबहिनीहरू, दोस्रो कार्यकालको निम्ति हामी निर्वाचित भएर बहाली भएको आज दुई...