News Portal

 • पहिरोले भेरी नदी पुरिदाँ : हेर्नुस् भीडीयो

  जाजरकोट, ३१ साउन
  ९५७ पटक
  जाजरकोट, ३१ साउन

  २०७१ साल साउन १७ गते सिन्धुपाल्चाेककाे जुरेमा अाएकाे पहिराे जस्तै जाजरकाेटमा पनि ठूलाे पहिराे गएकाे छ । पहिराेले भेरी नदी पुरिदा ठूलाे धनमालकाे क्षति भएकाे छ । तर जुरेमा जस्ताे पहिराे धेरैबेर थुनिन नपाउँदा जुरे पहिराेकै जस्ताे क्षति भने भएन । पहिराेका कारण जाजरकोट–डोल्पा सडकमा समेत ठूलाे क्षति पुगेकाे छ ।

  डाेल्पाबाट अाउने भेरी नदीकाे जाजरकाेट र रुकुम राडीबजार नजिकै यस्ताे पहिराे गएकाे हाे । साे क्षेत्रकाे तल्लुबगर भन्ने ठाउँमा माथिको ठूलाे पहाड नै खसेर केहीबेर भेरी नदी थुनिएकाे हाे । पहिराेले भेरी थुनिएकाे नदीले साइडबाट बाटाे खाेज्दा त्यस क्षेत्रमा ठूलाे क्षति पुगेकाे छ । थुनिएकाे नदी केहीबेर राेकिएर अाफै खुलेकाे थियाे । साे क्रममा नदीले त्यस क्षेत्रमा तीनवटा घर र ६ वटा कटेज बगाएको छ । नदीले जाजरकाेटतर्फका तीन घर र रुकुमतर्फका ६ वटा कटेज बगाएकाे स्थानीयले बताएका छन् ।

  थुनिएकाे नदीले नलगाड–१२ का भवीन्द्रबहादुर बस्नेत, ककबहादुर बस्नेत र टीकाराम खत्रीको घर बगाएको छ । पहिराे दिउसाे गएका कारण मानिसहरु सबै बाहिर निस्कन पाएका थिए । साेही कारण मानवीय क्षति भने हुन पाएन । तर, मानिसहरुले घरभित्रका सामान भने निकाल्न नपाउँदै नदीले बगाएकाे छ । थुनिएकाे नदीले बाटाे खाेज्दै यताउता पसेपछि त्यस क्षेत्रमा ठूलाे खेत र जमिन कटान गरेकाे छ । कटानका कारण २३ वटा घर उच्च जाेखिममा परेका छन् ।

  पहिराेले जाजरकाेट डाेल्पा सडक खण्डमा खाेलिएका ६ वटा कटेज बगाएकाे छ । पहिराे गएकाे ठाउँ तल्लुबगरमा जाजरकोट–डोल्पा सडक निर्माणमा लागेकाे नेपाली सेनाको एक कार्यदलसहित एक सय ५० घर रहेका थिए । कटानले जाजरकोटको तल्लुबगर र रुकुमको गोतामकोट जोड्ने झोलुंगे पुलसमेत जोखिममा परेको छ । पुल छेउको सात मिटरजति जमिन कटान गरिसकेको छ । नदी बढ्दै गए अब १० मिटर मात्र टाढा रहेको पुलसमेत बगाउने खतरा रहेको स्थानीयवासी बताउँछन । त्यही पुल तरेर रुकुमकाे गाेतामकाेटबाट तल्लुबगरमै रहेकाे हिमालय मावि, भगवती बोर्डिङ र हिमालय प्राविमा विद्यार्थीहरु पढ्न अाउने गरेका थिए । पहिराेका कारण थुनिएकाे भेरी नदीले जमिन काट्दै गएर पुलमा समेत क्षति पुर्याएपछि उनीहरुकाे पठनपाठनमा पनि असर परेकाे छ । साथै रुकुमकाे गाेतामकाेटवासीहरु समेत साेही पुल तरेर वारी अाउने गर्दथे ।

  पहिराे र पहिराेपछि थुनिएकाे भेरी नदीले गरेकाे क्षतिका कारण त्यस क्षेत्रमा मानिसहरुकाे विचल्ली भएकाे छ । घरवास गुमाएका मानिसहरु अाअाफ्ना अाफन्तकाेमा वास बसिरहेका छन् ।

  यसरी गएको थियो पहिरो :हेर्नुस् भीडीयो नन्स्टप् खबरबाट

  https://www.facebook.com/nonstopkhabar/videos/281464969303291/

   

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  घिमिरे गाउँमा भेटिएको शवको पहिचान, हत्या आरोपमा सुडालका एकसहित २ जना सार्वजनिक

  भक्तपुरको सीमाना संगै जोडिएको काभ्रेको बनेपा १ स्थित घिमिरे गाउँमा आइतवार बिहान मृत अवस्थामा भेटिएका...

  आज बर्षाको सम्भावना

  नेपाल र भारतको बिहार त्था पश्चिम बंगाल आसपासको क्षेत्रमा रहेको न्यूनचापीय क्षेत्रको प्रभावले सोमबार देशभर...

  बेरोजगार उत्पादन गर्ने शिक्षा आवश्यक छैन : विप्लव

  नेपाल कम्युनिष्ट पार्टीका महासचिव विप्लव सीले बेरोजगार उत्पादन गर्ने शिक्षा आवश्यक नरहेको बताएका छन् ।...

  शिक्षकले राजनीति गर्न पाउनुपर्छ र एसईई पनि हटाउनु हुँदैन : प्रेम सुवाल

  prem suwal

  भक्तपुर १ का प्रतिनिधि सभा सदस्य प्रेम सुवालले शिक्षा बिधेयकमा उल्लेख शिक्षकले राजनीति गर्न नपाउने...

  प्रधानमन्त्रीको चीन भ्रमणले समृद्धिका लागि सम्भावनाको नयाँ ढोका खोल्यो : माओवादी केन्द्र

  नेकपा (माओवादी केन्द्र)ले पार्टी अध्यक्ष एवं प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’को चीन भ्रमणले विश्वासको वातावरण बनाउँदै...