News Portal

 • पहिरोले भेरी नदी पुरिदाँ : हेर्नुस् भीडीयो

  जाजरकोट, ३१ साउन
  ९०५ पटक
  जाजरकोट, ३१ साउन

  २०७१ साल साउन १७ गते सिन्धुपाल्चाेककाे जुरेमा अाएकाे पहिराे जस्तै जाजरकाेटमा पनि ठूलाे पहिराे गएकाे छ । पहिराेले भेरी नदी पुरिदा ठूलाे धनमालकाे क्षति भएकाे छ । तर जुरेमा जस्ताे पहिराे धेरैबेर थुनिन नपाउँदा जुरे पहिराेकै जस्ताे क्षति भने भएन । पहिराेका कारण जाजरकोट–डोल्पा सडकमा समेत ठूलाे क्षति पुगेकाे छ ।

  डाेल्पाबाट अाउने भेरी नदीकाे जाजरकाेट र रुकुम राडीबजार नजिकै यस्ताे पहिराे गएकाे हाे । साे क्षेत्रकाे तल्लुबगर भन्ने ठाउँमा माथिको ठूलाे पहाड नै खसेर केहीबेर भेरी नदी थुनिएकाे हाे । पहिराेले भेरी थुनिएकाे नदीले साइडबाट बाटाे खाेज्दा त्यस क्षेत्रमा ठूलाे क्षति पुगेकाे छ । थुनिएकाे नदी केहीबेर राेकिएर अाफै खुलेकाे थियाे । साे क्रममा नदीले त्यस क्षेत्रमा तीनवटा घर र ६ वटा कटेज बगाएको छ । नदीले जाजरकाेटतर्फका तीन घर र रुकुमतर्फका ६ वटा कटेज बगाएकाे स्थानीयले बताएका छन् ।

  थुनिएकाे नदीले नलगाड–१२ का भवीन्द्रबहादुर बस्नेत, ककबहादुर बस्नेत र टीकाराम खत्रीको घर बगाएको छ । पहिराे दिउसाे गएका कारण मानिसहरु सबै बाहिर निस्कन पाएका थिए । साेही कारण मानवीय क्षति भने हुन पाएन । तर, मानिसहरुले घरभित्रका सामान भने निकाल्न नपाउँदै नदीले बगाएकाे छ । थुनिएकाे नदीले बाटाे खाेज्दै यताउता पसेपछि त्यस क्षेत्रमा ठूलाे खेत र जमिन कटान गरेकाे छ । कटानका कारण २३ वटा घर उच्च जाेखिममा परेका छन् ।

  पहिराेले जाजरकाेट डाेल्पा सडक खण्डमा खाेलिएका ६ वटा कटेज बगाएकाे छ । पहिराे गएकाे ठाउँ तल्लुबगरमा जाजरकोट–डोल्पा सडक निर्माणमा लागेकाे नेपाली सेनाको एक कार्यदलसहित एक सय ५० घर रहेका थिए । कटानले जाजरकोटको तल्लुबगर र रुकुमको गोतामकोट जोड्ने झोलुंगे पुलसमेत जोखिममा परेको छ । पुल छेउको सात मिटरजति जमिन कटान गरिसकेको छ । नदी बढ्दै गए अब १० मिटर मात्र टाढा रहेको पुलसमेत बगाउने खतरा रहेको स्थानीयवासी बताउँछन । त्यही पुल तरेर रुकुमकाे गाेतामकाेटबाट तल्लुबगरमै रहेकाे हिमालय मावि, भगवती बोर्डिङ र हिमालय प्राविमा विद्यार्थीहरु पढ्न अाउने गरेका थिए । पहिराेका कारण थुनिएकाे भेरी नदीले जमिन काट्दै गएर पुलमा समेत क्षति पुर्याएपछि उनीहरुकाे पठनपाठनमा पनि असर परेकाे छ । साथै रुकुमकाे गाेतामकाेटवासीहरु समेत साेही पुल तरेर वारी अाउने गर्दथे ।

  पहिराे र पहिराेपछि थुनिएकाे भेरी नदीले गरेकाे क्षतिका कारण त्यस क्षेत्रमा मानिसहरुकाे विचल्ली भएकाे छ । घरवास गुमाएका मानिसहरु अाअाफ्ना अाफन्तकाेमा वास बसिरहेका छन् ।

  यसरी गएको थियो पहिरो :हेर्नुस् भीडीयो नन्स्टप् खबरबाट

  https://www.facebook.com/nonstopkhabar/videos/281464969303291/

   

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  सांसद दुर्लभ थापा माथि पूर्वमन्त्री बस्नेतको संगीन व्यंग्य र गम्भीर आरोप

  पूर्व मन्त्री एवं निवर्तमान प्रतिनिधि सभा सदस्य महेश बस्नेत आफ्नो क्षेत्रबाट निर्वाचित सांसद दुर्लभ थापा...

  राष्ट्रिय युवा संघ भक्तपुरमा रविन थापाको नेतृत्वमा नयाँ कार्यसमिति निर्वाचित

  भक्तपुर जिल्लामा नेकपा (एमाले) को युवा संगठन राष्ट्रिय युवा संघ नेपालको १० औं अधिवेशनबाट नयाँ...

  आज अप्रिल फुल, मर्माहत गराउने झुट नबोल्न अनुरोध

  अप्रिल महिनाको १ तारिखको दिन विश्वका विभिन्न देशमा अप्रिल फुल मनाइन्छ। ‘फुल’ को नेपाली अर्थ...

  प्रधानमन्त्री प्रचण्ड भक्तपुर आउने कार्यक्रम स्थगित

  प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड भक्तपुर नआउने भएका छन् । शनिवार दिउँसो उनी भक्तपुरको सूर्यविनायक आउने...

  खसीबोका चोरेर मासु बेच्ने गिरोह भक्तपुरमा समातियो

  भक्तपुरका विभिन्न ठाउँबाट घरको गोठमा बाँधिएका खसीबोका चोरीएको गुनासोले गर्दा सक्रिय प्रहरीले चोरीमा संलग्न दुई...