News Portal

 • पहिरोले भेरी नदी पुरिदाँ : हेर्नुस् भीडीयो

  जाजरकोट, ३१ साउन
  ८३६ पटक
  जाजरकोट, ३१ साउन

  २०७१ साल साउन १७ गते सिन्धुपाल्चाेककाे जुरेमा अाएकाे पहिराे जस्तै जाजरकाेटमा पनि ठूलाे पहिराे गएकाे छ । पहिराेले भेरी नदी पुरिदा ठूलाे धनमालकाे क्षति भएकाे छ । तर जुरेमा जस्ताे पहिराे धेरैबेर थुनिन नपाउँदा जुरे पहिराेकै जस्ताे क्षति भने भएन । पहिराेका कारण जाजरकोट–डोल्पा सडकमा समेत ठूलाे क्षति पुगेकाे छ ।

  डाेल्पाबाट अाउने भेरी नदीकाे जाजरकाेट र रुकुम राडीबजार नजिकै यस्ताे पहिराे गएकाे हाे । साे क्षेत्रकाे तल्लुबगर भन्ने ठाउँमा माथिको ठूलाे पहाड नै खसेर केहीबेर भेरी नदी थुनिएकाे हाे । पहिराेले भेरी थुनिएकाे नदीले साइडबाट बाटाे खाेज्दा त्यस क्षेत्रमा ठूलाे क्षति पुगेकाे छ । थुनिएकाे नदी केहीबेर राेकिएर अाफै खुलेकाे थियाे । साे क्रममा नदीले त्यस क्षेत्रमा तीनवटा घर र ६ वटा कटेज बगाएको छ । नदीले जाजरकाेटतर्फका तीन घर र रुकुमतर्फका ६ वटा कटेज बगाएकाे स्थानीयले बताएका छन् ।

  थुनिएकाे नदीले नलगाड–१२ का भवीन्द्रबहादुर बस्नेत, ककबहादुर बस्नेत र टीकाराम खत्रीको घर बगाएको छ । पहिराे दिउसाे गएका कारण मानिसहरु सबै बाहिर निस्कन पाएका थिए । साेही कारण मानवीय क्षति भने हुन पाएन । तर, मानिसहरुले घरभित्रका सामान भने निकाल्न नपाउँदै नदीले बगाएकाे छ । थुनिएकाे नदीले बाटाे खाेज्दै यताउता पसेपछि त्यस क्षेत्रमा ठूलाे खेत र जमिन कटान गरेकाे छ । कटानका कारण २३ वटा घर उच्च जाेखिममा परेका छन् ।

  पहिराेले जाजरकाेट डाेल्पा सडक खण्डमा खाेलिएका ६ वटा कटेज बगाएकाे छ । पहिराे गएकाे ठाउँ तल्लुबगरमा जाजरकोट–डोल्पा सडक निर्माणमा लागेकाे नेपाली सेनाको एक कार्यदलसहित एक सय ५० घर रहेका थिए । कटानले जाजरकोटको तल्लुबगर र रुकुमको गोतामकोट जोड्ने झोलुंगे पुलसमेत जोखिममा परेको छ । पुल छेउको सात मिटरजति जमिन कटान गरिसकेको छ । नदी बढ्दै गए अब १० मिटर मात्र टाढा रहेको पुलसमेत बगाउने खतरा रहेको स्थानीयवासी बताउँछन । त्यही पुल तरेर रुकुमकाे गाेतामकाेटबाट तल्लुबगरमै रहेकाे हिमालय मावि, भगवती बोर्डिङ र हिमालय प्राविमा विद्यार्थीहरु पढ्न अाउने गरेका थिए । पहिराेका कारण थुनिएकाे भेरी नदीले जमिन काट्दै गएर पुलमा समेत क्षति पुर्याएपछि उनीहरुकाे पठनपाठनमा पनि असर परेकाे छ । साथै रुकुमकाे गाेतामकाेटवासीहरु समेत साेही पुल तरेर वारी अाउने गर्दथे ।

  पहिराे र पहिराेपछि थुनिएकाे भेरी नदीले गरेकाे क्षतिका कारण त्यस क्षेत्रमा मानिसहरुकाे विचल्ली भएकाे छ । घरवास गुमाएका मानिसहरु अाअाफ्ना अाफन्तकाेमा वास बसिरहेका छन् ।

  यसरी गएको थियो पहिरो :हेर्नुस् भीडीयो नन्स्टप् खबरबाट

  https://www.facebook.com/nonstopkhabar/videos/281464969303291/

   

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  लिटिल वर्ल्ड स्कूलका विद्यार्थीले बनाए य:मरी

  भक्तपुर नगरपालिका वडा नम्बर १ दुधपाटीस्थित लिटिल वर्ल्ड स्कूलका विद्यार्थीहरुले य:मरी बनाएका छन् । नेवा:...

  मध्यपुरमा पत्रकारको सांस्कृतिक पदयात्रा

  मध्यपुर सञ्चार समाजको आयोजनामा मध्यपुर थिमिमा पत्रकारले सास्कृतिक पदयात्रा सम्पन्न गरेका छन् । य:मरी पुन्हीको...

  भक्तपुर अस्पतालका अध्यक्ष सुवाललाई पितृशोक

  भक्तपुर अस्पताल ब्यवस्थापन तथा संचालक समितिका अध्यक्ष मिलन सुवाललाई पितृशोक परेको छ । नेकपा एमाले...

  कृषि अर्थतन्त्रको विकासमा ज्यापू समुदायको भूमिका महत्त्वपूर्ण : प्रम देउवा

  प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले मेहनती र इमान्दार समुदायका रूपमा परिचित ज्यापू समुदाय नेपाली समाज र संस्कृतिको...

  चिनियाँ अस्पतालमा वर्षमान पुनको उपचार सुरु

  नेकपा माओवादी केन्द्रका उपमहासचिव वर्षमान पुनको उपचार सुरु भएको छ । चीनको सेनजेनस्थित थर्ड पिपुल्स्...