News Portal

 • सर्लाहीका यी १० स्थानीय तह पनि खुला दिसामुक्त बन्दै,कार्तिक १० सम्म शौचालय बनाउन समय

  प्रेमनाथ पाैडेलसर्लाही, ९ भदाै
  १६१८ पटक
  सर्लाही, ९ भदाै

  सर्लाहीका १० स्थानीय तहमा पनि अब खुला दिसा निषेध हुने भएको छ । जिल्लाको मलंगवा, कविलासी, हरिपुर्वा,ईश्वरपुर, लालबन्दी नगरपालिका र विष्णु, ब्रम्मपुरी, धनकौल , चक्रघटा, र चन्द्रनगर गाउँपालिका खुल्ला दिसामुक्त घोषणा हुन लागेका हुन् ।

  कार्तिक १० गते भित्र सर्लाही जिल्लालाई पूर्णरुपमा खुला दिसामुक्त घोषणा गर्ने तयारी भएसंगै यी १० स्थानीय तहमा पनि खुला दिसा निषेध हुने भएको हो । अन्य बाकी १० स्थानीय तहमा भने खुला दिसा मुक्त क्षेत्र घोषणा भैसकेको छ ।

  जिल्ला खानेपानी तथा सरसफाई समन्वय समितिको वैठकले कार्तिक १० गते भित्र खुला दिसामुक्त जिल्ला घोषणा गर्ने भएको हो । जिल्ला समन्वय समिति सर्लाहीका सभापति एवं जिल्ला खानेपानी तथा सरसफाई समन्वय समितिका अध्यक्ष मैथुर चौधरीको अध्यक्षता तथा प्रमुख जिल्ला अधिकारी द्रोण पोखरेलको प्रमुख आतिथ्यतामा जिल्ला समन्वय समितीको सभाहलमा भएको वैठकले उक्त निर्णय गरेको हो ।

  कार्यक्रममा युएन ह्याविटयाट्का केन्द्रिय कार्यालय काठमान्डौका विशेषज्ञ मदन मल्ल, २० वटै स्थानीय तहका प्रमुखहरु, सरसफाई क्षेत्रमा काम गर्ने संघसस्थाका प्रतिनिधीहरु लगायतको उपस्थिती रहेको जिल्ला खानेपानी तथा सरसफाई डिभिजन कार्यलयका प्रमुख इन्जिनियर जगरनाथ पुर्वेलाई उदृत गर्दै त्यहाँबाट पत्रकार अखिलेश वैठाले बताए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  पहिलो पटक प्रधानमन्त्रीको बिपक्षमा मतदान गरेको नेमकिपा यसपटक तटस्थ

  एउटै कार्यकालमा प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले दुईपटक बिश्वासको मत लिएका छन् । पहिलो पटक विश्वासका...

  युट्युब च्यानललाई कारबाही गर्न प्रहरी र युट्युब कम्पनीलाई पत्राचार गर्दै प्रेस काउन्सिल

  प्रेस काउन्सिल नेपालले पत्रकार आचारसंहिताको चरम उल्लङ्घन गर्ने ३५ वटा युट्युब च्यानललाई विशेष अनुगमनमा राखेको...

  शुक्रबार सम्म मन्त्रीपरिषद बिस्तार

  प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले शुक्रबार सम्म मन्त्रीपरिषद बिस्तार गर्ने भएका छन् । बिश्वासको मत पाएपछि...

  शब्द चयन नमिलेको सभामुख घिमिरेको स्वीकारोक्ति, संसद र प्रेसबीच सुमधुर सम्बन्ध हुनुपर्ने जोड

  प्रतिनिधि सभाका सभामुख देवराज घिमिरेले संसद र प्रेससँगको सम्बन्ध सुमधुर हुनु पर्नेमा जोड दिए ।...

  स्ववियु निर्वाचनमा झडप नियन्त्रण गर्न हवाई फायर

  बाजुराको बूढीनन्दा नगरपालिका -२ कोल्टीस्थित बूढीनन्दा क्याम्पसमा भएको स्वतन्त्र विद्यार्थी युनियनको निर्वाचनमा झडप भएको छ...