News Portal

 • चितवनमा रवि पक्षधर र प्रहरी बीच झडपमा परि ५ प्रहरी घाइते : रविको विपक्षमा एकाबिहानै जुलुस

  भक्तपुर, ३२ साउन
  ५५२ पटक
  भक्तपुर, ३२ साउन

  अपडेट : यसैबीच रवि लामिछानेका सर्मथकले अनिश्चितकालीन चितवन बन्दकाे घाेषणा गरेको भएपनि चितवनमा त्यसकाे कुनै प्रभाव परेको छैन ।

  लामिछाने पक्षधर र पुडासैनीका पक्षधर दुबै पक्षले छुट्टा छुट्टै प्रर्दशन जारी राखेका छन् । अहिले दुबै पक्षले फरक फरक ठाउँमा प्रदर्शन जारी राखे पछि एकआपसमा दोहोरो झडप हुन सक्ने भन्दै प्रहरीले सुरक्षा व्यवस्था कडा पारिएकाे जनाएकाे छ । जिल्लाभर ठूलाे संख्यामा प्रहरी परिचालन गरिएकाे बताइएकाे छ ।

  शुक्रवार चितवन जिल्ला प्रहरी कार्यालय क्षेत्र तनावग्रस्त रह्यो । चर्चित टेलिभिजन प्रस्तोता रवि लामिछानेलाई नियन्त्रणमा राखिएका कारण उक्त क्षेत्र तनावग्रस्त रहेको हो ।

  शुक्रवार बिहानैदेखि रविका समर्थकहरुले प्रहरी बिरुद्ध नाराबाजी गरेका थिए । आक्रोसित समर्थहरुले दिनभर प्रहरीलाई सताइरहेका थिए । साँझ ७ बजेको समयमा जिल्ला प्रहरी कार्यालयअगाडि भेला भएका रवि लामिछानेका समर्थकमाथि प्रहरीले अश्रुग्यास प्रहार गरि उनीहरुलाई तितर बितर पारेको छ।

  १० सेल अश्रुग्यास प्रहार भएपछि समर्थकहरु तितरबितर भएका हुन् । समर्थकहरुले ढुंगा प्रहार गरेपछि आफूहरुले बाध्य भएर अश्रुग्यास हानेको डिएसपी दीपेन्द्र शाहलाई उद्घृत गर्दै चितवन पोस्टले जनाएको छ । ५ जना प्रहरी सामान्य घाइते भएका डीएसपी शाहको भनाइ छ ।

  रवी लामिछानेका समर्थकले पाल टाँगेर प्रहरी कार्यालय अगाडि बस्ने प्रयास गरेपछि प्रहरीले उनीहरुलाई हटाउनका लागि बल प्रयोग गर्दा झडप भएको हो ।

  झडपका क्रममा प्रदर्शनकारीतर्फ भएको मानवीय क्षतिको विवरण भने सार्वजनिक भइसकेको छैन ।

  पत्रकार रवि लामिछानेका समर्थकले जिल्ला अदालत परिसर दिनभरजसो घेराउ गरेका थिए । अघिल्लो र पछिल्लो दुवै गेटमा दिनभर रविको पक्षमा नाराबाजी गरेका उनीहरुले रविलाई फसाउने षड्यन्त्र भएको बताएका छन् । समर्थकको भीडका कारण रविलाई अदालतसम्म म्याद थपका लागि लैजान र हिरासतमा फिर्ता गर्नका लागि पहरीलाई निकै गाह्रो भएको थियो । जिल्ला प्रहरी कार्यालयअगाडि मूलगेटमै उनीहरुले कोणसभा गरेका थिए ।

  पत्रकार शालिकराम पुडासैनीले रेकर्ड गरेको भिडियोमा आफू मर्नुको कारण टिभी कार्यक्रम प्रस्तोता रवि लामिछाने, युवराज कँडेल र अस्मिता कार्की रहेकोे उल्लेख छ । अहिलेसम्म कोहीविरूद्ध पनि किटानी जाहेरी नपरेको प्रहरीको भनाइ छ । आफन्तले सुरूको दिनमा दिएको सामान्य निवेदनका आधारमा अनुसन्धान अघि बढिरहेको एसपी दानबहादुर मल्लले चितवन पोस्ट लाई बताएका छन् ।

  अदालतबाट म्याद थप
  पत्रकार रवि लामिछानेसहित अन्य दुई जना युवराज कँडेल र अस्मिता कार्कीमाथि अनुसन्धान गर्न प्रहरीलाई चितवन अदालतले शुक्रबार अनुसन्धानका लागि ५ दिनको समय दिएको छ ।

  साउन ३० गतेबाट लागू हुने गरी ५ दिनको म्याद थप भएको चितवन अदालतका श्रेस्तेदार रूद्रमणि गिरीलाई उद्घृत गर्दै चितवन पोस्टले जनाएको छ । प्रहरीले अनुसन्धानका लागि १० दिनको समय माग गरेको भएपनि अदालतले ५ दिनको म्याद थप गरिदिएको हो ।

  उनीहरु तीनैजनालाई प्रहरीले साउन ३० गते काठमाडौँबाट पक्राउ गरी चितवन ल्याएको थियो । उनीहरु माथि आत्महत्या दुरूत्साहनअन्तर्गत अनुसन्धान थालिएको हो ।

  आउने सोमबार उनीहरुलाई पुनः अदालत पेश गरिने छ । म्याद थप गरेर हिरासतमै राखी अनुसन्धान गर्ने वा तारेखमा छाडेर अनुसन्धान गर्ने भन्ने विषयमा सरकारी वकिल र रवि लामिछाने पक्षका वकिलबीच बहस भएको थियो । लामिछानेका तर्फबाट वकिल सुनिल पोखरेल काठमाडौँबाट आएका थिए भने चितवनमा पूर्वबारका अध्यक्ष चूडामणि सापकोटाले बहस गरेको चितवन पोस्टले जनाएको छ ।

  ‘हिरासतमा नरहेर पनि मुद्दा लड्न सकिन्छ। रविजीको केसमा पनि त्यही गर्न खोजिएको हो, तर अदालतले हिरासतमै राख्नू भनी म्याद दिएको छ ।’ रविका वकिल सापकोटाले भनेका छन् ।

  भीडको अवस्था के छ
  रविका समर्थकलाई काउन्टर दिन शनिवार बिहानै चितवनमा र्याली निकालिएको छ । स्थानीय युवाहरु र मृतक सालिकरामका आफन्त र पक्षधरले प्रहरीलाई स्वतन्त्र रुपले काम गर्न दिनुपर्ने माग राख्दै प्रदर्शन गरेका हुन् ।

  ‘एनजीओको हस्तक्षेप बन्द गर’ ‘पुडासैनीलाई न्याय गर’ भन्ने जस्ता प्लेकार्ड बोकेका मानिसहरुले चौबिसकोटी बाट जिल्ला प्रहरी कार्यालय सम्म जुलुस निकालेका छन् ।

  उनीहरुको जुलुस पछि शनिवार रविका समर्थक सडकमा नदेखिएका एक स्थानीय पत्रकारले भक्तपुर पोस्टलाई जानकारी गराए । उनले मास दुई पक्षमा विभाजित देखिएकोले झडप हुनसक्ने सम्भावना तर्फ पनि संकेत गर्दै संयमित हुनुको बिकल्प नभएको बताए ।

  साउन २० गते राति नारायणगढस्थित पोखरा बसपार्कको होटल कङ्गारूमा झुन्डिएको अवस्थामा नुवाकोट जिल्ला बेलकोटगढी नगरपालिका -३ घर भै माउन्टेन टेलिभिजन काठमाडौंमा काम गर्ने २७ वर्षका शालिकराम पुडासैनीको शव फेला परेको थियो । पत्रकार  पुडासैनीले मर्नु अघि रेकर्ड गरेको भिडियोमा आफू मर्नुको कारण टिभी कार्यक्रम प्रस्तोता रवि लामिछाने, युवराज कँडेल र अस्मिता कार्की रहेकोे उल्लेख छ । सोही भिडियो रेकर्डका आधारमा प्रहरीले रवि, युवराज र अस्मितालाई पक्राउ गरी अनुसन्धान शुरु गरेको हो ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  भक्तपुरले उत्कृष्ट विद्यार्थी, शिक्षक र विद्यालय घोषणा गरी प्रोत्साहन गर्ने

  भक्तपुर नगरपालिकाले उत्कृष्ट विद्यार्थी, शिक्षक र विद्यालय घोषणा गरी प्रोत्साहनको नीति लिएको छ । शिक्षामा...

  हनुमन्ते अस्तव्यस्त,करोडौं फ्रिज गरी सरोकारवाला मस्त भन्दै नेता एवं अभियन्ता रंजित आक्रोशित

  hanumante naresh

  कुनैपनि समाजको सभ्यता त्यसको नदी र खोलानालासंग सम्बन्धित हुन्छ । भक्तपुरको हनुमती(हनुमन्ते) खोलाले पनि यहाँको...

  चाँगुनारायणका पूर्व मेयर मिश्रलाई मातृशोक

  चाँगुनारायण नगरपालिकाका संस्थापक मेयर एवं नेकपा(एमाले) का केन्द्रीय सदस्य सोमप्रसाद मिश्रलाई मातृशोक परेको छ ।...

  सूर्यविनायक नगरपालिकाको आफ्नै सडक संजाल र नगर यातायात हुनुपर्नेमा कांग्रेसको जोड

  नेपाली कांग्रेस सूर्यविनायक नगर समितिले स्थानीय सरकारलाई गम्भीर ध्यानाकर्षण गराएको छ । मंगलवार सो समितिले...

  भक्तपुरे गायक कपिलको स्वरमा काठमाडौं

  भक्तपुर शहरबारे गीत गाइसकेका भक्तपुरे गायक कपिल कस्पालले राजधानी काठमाडौं शहरलाई पनि आफ्नो स्वरमा सजाएका...