News Portal

 • शिक्षा सुधारको लागि जस्तोसुकै पहल लिन पनि आफू तयार रहेको सांसद बस्नेतको उद्घोष

  भक्तपुर, २२ भदौ
  ८८१ पटक
  भक्तपुर, २२ भदौ

  पूर्व उद्योग मन्त्रीसमेत रहेका सांसद महेश बस्नेतले अबको शिक्षा शीपमूलक हुनुपर्नेमा जोड दिएका छन् । विद्यालयहरु बेरोजगार उत्पादन गर्ने कारखाना बन्नु नहुने बताउदै सांसद बस्नेतले गरिखान सक्ने शिक्षामा जोड दिएका हुन् ।

  आइतवार सूर्यविनायक- १ सिरुटारस्थित सिरुटार माध्यमिक विद्यालयको ५ कोठे आरसिसि भवन उद्घाटन गर्दै सांसद बस्नेतले सरकारले शिक्षालाई विशेष महत्व दिएको दावी गरे । नेकपाका केन्द्रिय सदस्य एवं प्रधानमन्त्रीका प्रिय मानिने सांसद बस्नेतले शिक्षाको सुधारको लागि आवश्यक जस्तोसुकै पहलकदमी लिन आफू तयार रहेको समेत उद्घोष गरे ।

  उनले उक्त अवसरमा नेपालको शिक्षाले युवालाई व्यवहारिक र आत्मनिर्भर बनाउनुका साथै देश र जनताप्रति बफादार बनाउनुपर्ने आवश्यकता औल्याए । त्यसका लागि सरकारले नयाँ शिक्षा नीति बाहिर ल्याउन लागेको उनले बताए ।

  भक्तपुरमा पुन निर्माणको कार्य सन्तोषजनक ढंगले अघि बढेको बताउदै उनले विद्यालयमा नयाँ भवन बनेपछि शिक्षक र विद्यार्थी उत्साहित देखिएका दावी गरे ।

  सूर्यविनायक नगरपालिकाले शिक्षामा देखाएको रुची र गरेको लगानीको प्रतिफल आउन लागेको भन्दै उनले सामुदायिक विद्यालयहरुको स्तरउन्नती भएकोमा नगरपालिकाको प्रसंसा समेत गरे ।

  कार्यक्रममा सूर्य विनायक नगर प्रमुख बासुदेव थापा, उपप्रमुख जुना बस्नेत वडा अध्यक्ष लगायतका जनप्रतिनिधिका साथै जिल्ला आयोजना कार्यान्वयन इकाई (शिक्षा) का प्रमुख,  शिक्षक, विद्यार्थी र स्थानीय शिक्षा सेवीहरुको समेत उपस्थिति रहेको थियो ।

  उद्घाटन गरिएको उक्त विद्यालयको भवन राष्ट्रिय पुननिर्माण प्राधिकरण केन्द्रिय आयोजना कार्यान्वयन इकाई (शिक्षा) र जिल्ला आयोजना कार्यान्वयन इकाई (शिक्षा) भक्तपुरको आ.व २०७४/२०७५ को कार्यक्रम अन्तर्गत रु ६२ लाख २३ हजार ७ सय २८ रुपैया र सूर्यविनायक नगरपालिकाको रु १० लाखको आर्थिक सहयोगमा निर्माण गरिएको बताइएको छ । सो भवनमा विद्यालयले आन्तरिक स्रोतबाट समेत रु ३ लाख ५० हजार लगानी गरेको जानकारी प्राप्त भएको छ ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  प्रहरी परिसर भक्तपुरकी इन्स्पेक्टर खनाल डिएसपीमा बढुवा सिफारिस

  नेपाल प्रहरीका ४६ जना प्रहरी निरीक्षक (इन्स्पेक्टर) प्रहरी नायब उपरीक्षक (डिएसपी)का लागि बढुवा सिफारिस भएका...

  भक्तपुर बहुमुखी क्याम्पसको प्रमुखमा लुइँटेल

  सह प्राध्यापक कविता लुइँटेल भक्तपुर बहुमुखी क्याम्पसको क्याम्पस प्रमुखमा नियुक्त भएकी छन् । उनी गणित...

  भैंसीकै महत्वहिन चर्चा, कृषिप्रतिकाे घाेर अपमान

  प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डलाई सधैँ पूर्वाग्रही आँखाले हेरिरहनेप्रति त केही भन्नु छैन । उनले भारत...

  सूर्यविनायकमा पत्रकार बल्ल सम्मानित, सांसद र एआईजी लगायत १४ जनालाई पनि सम्मान

  पत्रकार मोहन बल्ल सम्मानित भएका छन् । आफ्नै वडाले उनलाई सम्मान गरेको छ । सूर्यविनायक...

  प्रधानमन्त्रीको भारत भ्रमण : के के भए सहमति र सम्झौता

  prachanda modi

  भारतका प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीको निमन्त्रणामा भारतको चारदिने औपचारिक भ्रमणमा रहनुभएका प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ आज...