News Portal

 • पालुङटारका मेयर कँडेलको नमूना काम : बच्चालाई १ हजारसहित नि:शुल्क बैंक खाता

  गोरखा, १८ मङ्सिर
  ५०० पटक
  गोरखा, १८ मङ्सिर

  गोरखाको पालुङटार नगरपालिकाले स्वास्थ्य संस्था वा बर्थिङ्ग सेन्टरमा जन्मने बच्चाहरुको लागि १ हजार रुपियाँ राखेर निशुल्क बैंक खाता खोल्ने कार्यक्रमको शुभारम्भ गरेको छ ।

  बुधवार एक विशेष कार्यक्रमका बीच इन्जिनियरसमेत रहेका नगर प्रमुख दीपकबाबु कडेलले उक्त कार्यक्रमको शुभारम्भ गरेका हुन् । उनले वडा नम्बर ६ का बालक आरोग्य मणि बिश्वकर्माको बैंक खाता खोल्दै नगरपालिकाको महत्वपूर्ण कायक्रम मानिएको नाबालकहरुको खाता खोल्ने कार्यक्रम शुभारम्भ गरेका हुन् ।

  पालुङटार नगरपालिकाको पाचौं नगर सभा २०७६ बाट पारित भएका नीति तथा कार्यक्रमहरु अन्तर्गत स्वास्थ्य संस्था वा बर्थिङ्ग सेन्टरमा जन्मने बच्चाहरुको बैंक खाता खोलिदिने कार्य शुरु भएको नगर प्रमुख कडेलले बताएका छन् । यस आर्थिक वर्षको शुरुको दिन अर्थात गत साउन १ देखि जन्मेका बच्चाहरुको खाता खोल्दा नगरपालिकाले एक हजार रुपैयाँ बैक दाखिला गरिदिने उनको भनाइ छ ।

  नगरपालिकाको यस योजनाले बच्चा र अभिभावकमा बचत गर्ने बानीको बिकास हुनुका साथै स्थानीय जनसमुदाय बैंकिंग प्रणालीमा जोडिने समेत नगर प्रमुख कडेलले बिस्वास व्यक्त गरे । यसले निम्न आयश्रोत भएका आमाहरुलाई स्वास्थ्य संस्थामा गएर बच्चा जन्माउन प्रेरित गर्ने समेत उनको तर्क छ ।

  प्रभु बैंक संग सहकार्य भएकोले उक्त बैंकले निशुल्क खाता खोलिदिने  र त्यसमा नगरपालिकाले १ हजार राखिदिने जानकारी गराउदै प्रमुख कडेलले भक्तपुर पोस्ट संग भने, ”हेर्दा सानो रकम देखिएपनि यसले सम्पूर्ण नगरबासीलाई बैंकिंग प्रणालीमा जोड्न ठूलो मद्दत मिल्नेछ ।”

  स्थानीयहरुको उत्साहजनक उपस्थिति रहेको उक्त खाता खोल्ने कार्यक्रमको अध्यक्षता नगरपालिकाका लेखा अधिकृत सुमन शर्माले गरेका थिए । उक्त अवसरमा नगरपालिकाका स्वास्थ्य शाखाका दिपेन्द्र गिरी, प्रभु बैंकका सूर्य न्यौपाने लगायतले यसको महत्वबारे थप प्रकाश पारेका थिए भने खाता खोलिएका नाबालकका अभिभावक दंग देखिएका थिए ।

  प्रतिकृया दिनुहोस्

  खानेपानी वितरण र शुल्क असुलीको जिम्मेवारी स्थानीय तहलाई दिनुपर्ने सांसद सुवालको सुझाव

  prem suwal

  खानेपानी मन्त्री महिन्द्रराय यादवको अध्यक्षतामा काठमाडौं उपत्यकामा खानेपानीको समस्या र समाधानका बारे अन्तरक्रिया सम्पन्न भएको...

  भरतपुरको घर घरमै पुगेर स्वास्थ्य सेवा, मेयर दाहालले गरिन् शुभारम्भ

  renu dahal

  भरतपुरका घर घरमै पुगेर स्वास्थ्यकर्मीले जेष्ठ नागरिक, अशक्त तथा अपाङ्गता भएकालाई स्वास्थ्य सेवा दिने कार्यक्रम...

  सिडिओ छोडेर भक्तपुरको प्रमुख प्रशासकीय अधिकृतमा भट्टराई

  निजामती सेवाका उपसचिव बसन्त भट्टराई सिडिओ छोडेर स्थानीय सरकारको प्रमुख प्रशासकीय अधिकृतमा सरुवा भएका छन्...

  उपचाररत उपप्रधान एवं गृहमन्त्री श्रेष्ठलाई भेट्न नपाइने

  प्रधानमन्त्री पुष्प कमल दाहाल प्रचण्डले उपप्रधान एवं गृहमन्त्री नारायणकाजी श्रेष्ठको स्वास्थ्य अवस्थाबारे जानकारी लिएका छन्...

  प्रधानमन्त्री प्रचण्ड अस्पताल पुगेर लिए उपप्रधान एवं गृह मन्त्री श्रेष्ठको स्वास्थ्य बारे जानकारी

  प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्डले उपप्रधान एवं गृहमन्त्री नारायणकाजी श्रेष्ठको स्वास्थ्य अवस्थाबारे जानकारी लिएका छन् ।बुधवार...